Zemní vrták na sloupky



Stránky: 1,  2,  3   
host - 218.10 (?) 
20.11.2019 12:24, zobrazeno: 13004x

Dobrý den, pomalu plánuji výstavbu drátěného plotu okolo domu a tak sbírám poznatky. Chtěl bych se Vás zeptat, zda máte někdo zkušenosti s motorovým zemním vrtáhem. Vyplatí se ho koupit, nebo ho stačí půjčit? Děr pro sloupky budou desítky a ručním vrtákem bych to asi nezvládl. Plot bude vysoký minimálně 1,5m. Postačí jako základ otvor 750x200mm?

Další otázka směřuje na Thuje. Rád bych je za plot vysadil a získal tak krytou zahradu. Jak daleko od sebe bych je měl sázet, aby časem utvořili neprůhledný plot? Stříhat je budu na výšky cca 1,5-2metry.

Kdy je vhodné je zasadit a v jaké velikosti? Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.11.2019 13:12

Na stavbu plotu jsem si motorový vrták Stihl půjčil. Na zahradní práce jsem si koupil elektrický vrták Hecht - na opravy plotu, hnojení, instalace zalévacích hadic, aj. Otvor 750 x 200 mi přijde dostatečný, ale nepíšete jaké sloupky plánujete a jak je v zemi upevníte.
  K tůjím se neumím ani nechci vyjádřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.10 (?), 21.11.2019 12:30

Dobrý den, děkuij za reakci. Rád bych ale znal nějaké praktické zkušenosti. Jak dlouho trvá vyvrtat jedna díra a jak lehce to jde? Poradí si to i s tvrdší kamenitou zeminou?

Sloupky budou pravděpodobně BPL poplastované 48mm/200cm, síla stějny 1,5mm a budou betonované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 21.11.2019 14:19

Dobrý den. Vlastním motorový vrták opravdu už hodně dlouho. Používal jsem ho hlavně při sázení dřevin, zahrady mě živily. Ale taky jsem vrtal díry pro oplocení dvou ovocných sadů. Pokud si pamatuju, tak to bylo nejméně 250 děr. Jak dlouho přesně nevím. Šlo to pěkně, ale do doby, než se v tom vrtu objevil kámen. To chvilku trvá, než ho vrták nějak zdolá. V mých podmínkách doma to jde ale lehce. Vyvrtat díru hlubokou půl metru je otázka několika sekund. Na horách to bývalo složitější, někdy dokonce zabíračka. Kousnutí vrtáku jsem zažil asi tak 5x, byla to vždy šupa, bolely mě pak žebra. Průměr vrtáku je 150mm.  Rostlin na zahradách jsem pomocí vrtáku zasadil několik tisíc, nemám to spočítané přesně. Když jsem sázel u sebe třeba vinohrádek, tak jsem rýčem udělal jámu 40 x 40 cm, na rýč hlubokou, ale dno jsem ještě provrtal 5x, aby byla zem nakypřená. Spon jako jsou tečky na hrací kostce u čísla 5. Nikdy jsem nelitoval ani okamžik, že jsem si ho zakoupil, ale jak jsem napsal, zahrady mě živily. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.69 (?), 21.11.2019 14:48

Pokud je u vás tvrdá a kamenitá zem, tak tím spíš bych začal s půjčovnou. Za pár stovek na den hned zjistíte jak to jde a jestli to vůbec půjde.

V normální hlíně bez kamenů je vyvrtání díry chvilka (do minuty) a pohoda, s kameny už to tak snadné není. A někde to malým jednomužným vrtákem nejde vůbec.

Obecně se kvůli pár desítkám děr koupě vrtáku nevyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.19 (?), 21.11.2019 15:01

Popripade sa opytajte po okoli, ci niekto nema traktor aj s vrtakom. je to velka pomoc, hlavne ked tam mate kamene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.10 (?), 21.11.2019 17:04

ja jsem si udelal rucni vrtak o prumeru 180 cm   sila plechu 4 mm do stredu jsem vyvrtal diru  asi 32 cm   kterou jsem rozrizl od kraje do stredu    rozevrel jsem na uhel 15 az 25 stupnu do stredu jsem nasunul trubku o stejnem prumeru  ktera byla zasunuta asi o 8 cm nize nez rozriznuty plech na konci trubky jsem dal kulatinu kterou jsem z brousil do spice   pak vsechno svarit   rozriznuty plech zbrousit   na 30 az 35 stupnu trubku mam vysokou asi metr tricet na konci trubky ja privarena trubka asi40 cm ve tvaru T pro snadne otaceni    vasek 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 22.11.2019 6:14

Vasek, fotka pre lepsie pochopenie by sa nenasla? :) Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.11.2019 8:25

Vašek to napsal zcela přesně, mám taky takový. Ale vrtat ručně desítky jam na plot je hrozná práce. Elektrický vrták je dobrý kompromis a přijatelná cena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.10 (?), 22.11.2019 18:57

Mám dva vrtáky. Ten větší průměr je půjčený. Tento na obrázku má průměr 15,5cm a používám ho na chytání krtků a hrabošů. Zjistím, kde vede vodorovná nora, vrtákem vyvrtám díru do hloubky asi 35cm a zasunu velkou sklenici 5l od okurek. Sklenice musí být zapuštěna do země tak, aby hrdlo bylo se spodní části chodbičky. Když krtek prochází norou, tak spadne do sklenice. Na přikrytí vyvrtané díry použiji obrácený kbelík, aby tam byla tma a nefoukal vítr do děr. VASEK5


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika