Zemní vrták na sloupky



host - 40.187 (?)
6.12.2019 1:57
Ruční vrták nikdy víc, měl jsem udělán podobný na fotce, jen vodící čep nebyla špička, ale 5cm HSS vrták průměr cca 30mm stočený s osazením do trubky.Dva jsme se střídali a bylo to peklo na zemi.Na další plot jsem půjčil benzínový a díra byla během 20s v hliněném podloží, pokud se najede na kámen, je lepší do něj bouchnout sekáčem a rozdrtit ho, jinak menší vrták vytáhne.Nejlépe se osvědčil průměr 150mm.Půjčovné 500,-/den.Jednou jsem měl dolmar, jednou Oleomac, bylo to jedno.Jsou i dvouruční pro dvě osoby, ale u těchto průměrů je to jedno.Díry jsem měl naznačeny značkovacím sprejem a byla to jízda, při větším počtu děr jsem si dával po 10 dírách pauzičku na pití, kdyby to šlo hůře, je mít v zásobě střídače výhodou, ale pro jistotu jsem to zamlouval na den, ikdyž jsem s tím dělal jen několik desítek minut.Skoro jsem uvažoval o koupi, vyhlídnutý byl Schepach, ale těch 5-6tis. by se asi nezaplatilo, jednou to byl plot okolo pozemku, jednou ohraničení zahrádky, jednou patky pro Pergolu.Thuje jsme sazeli 3ks do metru, byly to brabant-rostou rychle, nevýhoda je každoroční zástřih květen/červen, nenechat je rozšířit, pak razantní zúžení se nemusí povést a místy budou holiny, ale to už musí být starší, aby to nastalo.Smaragdy působí zeleněji, rostou více kuželovitě, ale pomaleji a větší zásahy moc nesnesou, jsou hustší, ale na koncích, pokud se sáhne hlouběji, bude tam díra, proto máme brabanty, jsou prvních čtvrt století blbuvzdorné(to jako když se zanedbala několik let péče),pokud se zastřihují pravidelně, je to paráda.Zvolte si konečnou šíři+střihací uličku od plotu, doma máme výsadbu širokou 50-60 +ulička 60cm=120 od plotu.Až dosáhnou požadované výšky-pravidelně zkracovat, výšku thújí máme 1.5m, pak 0,5m svah za plotem k chodníku, ty se udržují parádně.Ze země se nechá bez štaflí tak 1.8m výšky v pohodě, boky do 220cm, ale výška se pak dělá nicmoc, pokud nemáte prodloužený plotostřih s kloubem.Nejmenší sazenice preferuji 1m, u brabantu co 1cm to 1kč 🤑
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 33.10 (?), 22.11.2019 18:59

FOTO 2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.10 (?), 22.11.2019 19:00

FOTO 3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.152 (?), 22.11.2019 9:00

Keď ide o desiatky dier jednoznačne požičať motorový vrták. Nezavrhoval by som aj ručný vrták od fiskarsu. Majú ho fakt hodne dobre vychytaný. Menšie desiatky dier sú bez problémov. Dokonca aj kamene vďaka jeho konštrukcii nie sú neriešiteľný problém.

Rozdiely oproti bežným vrtákom sú, že sa do zeme zarezávajú dve čepele nie jedna. Nieje to dlhá skrutka ktorá sa zasekáva v stenách diery ale len také brity ktorými sa aj väčší kameň dá,,vydlabať'. Má to poctivý plný hrot (odliatok) + čepele sú vymenné naozaj tvrdé. Je to ale ako všetko fiskars - na prvý pohľad padajú otázky... toto je prečo z plastu... prečo je to tu len na jedne/dve skrutky... tento plech mohol byť kľudne hrubší. Praktickú skúsenosť mám ale dobrú.

Diery do zeme by som odporúčil skôr hlbšie ako širšie. Radšej 950*100 až 150, ako 750*200.

Thujky nemáme máme maliny tie je úplne jedno ako zasadíte ale radšej aspoň meter od plota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.14 (?), 22.11.2019 16:53
Děkuji ta reakce. Ruční vrták mám a musím říct, ze už nikdy více. Vyvrtat jednu díru do hloubky 0,5m bylo na 20minut. Děr bude maximálně 50, ale i tak to nehodlám dělat ručně. Asi zkusím tu půjčovnu a pokusím se najít spíše tenký s dlouhý vrták. Mate nějaký jiný tip co vysadit za plot, aby to časem vytvořilo přírodní zábranu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.88 (?), 25.11.2019 16:55

Já si půjčil z jedné půjčovny nějakou čínu a nadřel jsem se více startováním než kopáním děr sloupků ručně...:D Druhý den jsem si ho šel půjčit jinam, ale jak říkají ostatní, pokud je půda tvrdá nebo kamenitá a chytne to kámen, pěkně se Vám to i protočí v ruce... Ale mám plot hotový už přes rok...:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.10 (?), 27.11.2019 14:31

Takže vrták si asi půjčím. Je tu ale někdo, kdo by se mohl vyjádřit k těm Thůjím, nebo k jiné rostlině vhodné k vysazení za plot?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 27.11.2019 15:08

já tedy jen z vlastní zkušenosti. Sázel jsem asi půl metru vysoké sazenice, půl metru od sebe 3/4metru od plotu. Asi za 5 let už tvořily hradbu, za 10 let si začaly konkurovat a v okamžiku zakracování na výšku 2m začaly jít i do šířky nežádoucím směrem k sousedům. Posledních 5 let jsem je každé jaro musel pořádně zkrátit motorovým plotostřihem. Po 20ti letech jsem všechny vykopal, pořezal a vyházel. U paty byly kmínky až 15cm a kořeny byly výrazně dál, než koruny. Kdybych se rozhodoval nyní, dal bych větší rozestupy, 70-80cm a hlavně bych je odsadil 1-1,2m od plotu, abych se k němu vůbec někdy dostal. Tůje vám narostou klidně 4m do výšky a jakmile je začnete držet v 2m výšce, o to víc půjdou do šířky. No, uvidíte sám. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.201 (?), 2.12.2019 11:00

Mám podobnou zkušenost. Důležitý je odstup od plotu, abyste měl místo na projití s plotostřihem a při  údržbě plotu. Tůje vytvořily pěknou zástěnu, ale min. 2x ročně je " opracuji"  plotostřihem. Ale pořád to jsou tůje, čili žádná krása... Já jsem je zvolil proto, že jvytvářejí u bazénu zástěnu proti větru a vytvářejí i soukromí (za plotem je veř. cesta). Prakticky nic z nich nepadá, což je u bazénu důležité.  Jinak bych dělal živý plot z něčeho jiného. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.187 (?), 6.12.2019 1:57
Ruční vrták nikdy víc, měl jsem udělán podobný na fotce, jen vodící čep nebyla špička, ale 5cm HSS vrták průměr cca 30mm stočený s osazením do trubky.Dva jsme se střídali a bylo to peklo na zemi.Na další plot jsem půjčil benzínový a díra byla během 20s v hliněném podloží, pokud se najede na kámen, je lepší do něj bouchnout sekáčem a rozdrtit ho, jinak menší vrták vytáhne.Nejlépe se osvědčil průměr 150mm.Půjčovné 500,-/den.Jednou jsem měl dolmar, jednou Oleomac, bylo to jedno.Jsou i dvouruční pro dvě osoby, ale u těchto průměrů je to jedno.Díry jsem měl naznačeny značkovacím sprejem a byla to jízda, při větším počtu děr jsem si dával po 10 dírách pauzičku na pití, kdyby to šlo hůře, je mít v zásobě střídače výhodou, ale pro jistotu jsem to zamlouval na den, ikdyž jsem s tím dělal jen několik desítek minut.Skoro jsem uvažoval o koupi, vyhlídnutý byl Schepach, ale těch 5-6tis. by se asi nezaplatilo, jednou to byl plot okolo pozemku, jednou ohraničení zahrádky, jednou patky pro Pergolu.Thuje jsme sazeli 3ks do metru, byly to brabant-rostou rychle, nevýhoda je každoroční zástřih květen/červen, nenechat je rozšířit, pak razantní zúžení se nemusí povést a místy budou holiny, ale to už musí být starší, aby to nastalo.Smaragdy působí zeleněji, rostou více kuželovitě, ale pomaleji a větší zásahy moc nesnesou, jsou hustší, ale na koncích, pokud se sáhne hlouběji, bude tam díra, proto máme brabanty, jsou prvních čtvrt století blbuvzdorné(to jako když se zanedbala několik let péče),pokud se zastřihují pravidelně, je to paráda.Zvolte si konečnou šíři+střihací uličku od plotu, doma máme výsadbu širokou 50-60 +ulička 60cm=120 od plotu.Až dosáhnou požadované výšky-pravidelně zkracovat, výšku thújí máme 1.5m, pak 0,5m svah za plotem k chodníku, ty se udržují parádně.Ze země se nechá bez štaflí tak 1.8m výšky v pohodě, boky do 220cm, ale výška se pak dělá nicmoc, pokud nemáte prodloužený plotostřih s kloubem.Nejmenší sazenice preferuji 1m, u brabantu co 1cm to 1kč 🤑
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.10 (?), 10.12.2019 12:50

Díky za odpovědi. A co případně místo nich, ale alternativu? Nechci, aby mě všichni čumeli do zahrady a plné betonové ploty se mě nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika