Zapalovací cívka - je to možné?



Stránky: 1,  2   
host - 241.173 (?) 
3.6.2019 19:20, zobrazeno: 6583x

U sekačky R484TR, motor GGP SV40(SV150) nešla jiskra. Vyměnil jsem cívku a sekačka - motor naskočil ihned a cca 30min bežel v pohodě. Po 30min jsem vypnul motor-vysypal koš a následně již nešla nastartovat. Zkoušel jsem jiskru na svíčce a nic. Je možné, že zase odešla cívka? Čím vlastně odejde cívka? Dík za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 3.6.2019 19:56

Možné je cokoliv. Cívka odjede nejčastěji tím, že se probije. Vysoké napětí prorazí izolaci vinutí a buď drát přepálí, nebo zkratuje. Méně časté je, že se třeba uklepe drát od připojovacího kontaktu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 4.6.2019 19:30

Je to opravdu možné, ale dost nepravděpodobné, hledal bych chybu jinde. Zkuste novou svíčku, zkontrolujte kabely i správně nastavenou vzdálenost zapalování, vypínač zapalování, prostě vše, co na to může mít vliv.

Třeba nakonec bude i to staré zapalování dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 4.6.2019 22:55

Vada civky se někdy pozná snadno, jindy ne. Pokud dojde k přerušení vinutí nebo naopak příliš velkým proudem po delší dobu ke zkratu primárního okruhu, je to jasné, dá se to změřit a zkusit.

Ale pokud dojde k proražení izolace vysokým napětím, nechová se to předvídatelně. Při zobrazení výboje na osciloskopu zjistíme třeba, že jiskra vzniká při běžném napětí (volnoběžné otáčky u magneta apod.), ale při vysokém napětí opět probíjí. Ve Vašem případě se připojuji k názoru, že absolutní nefunkčnost znamená, že chyba je asi někde jinde -to znamená tedy krok po kroku zkoušet vylučovací metodou.

Já jsem (na jiném motoru, takže můj názor berte s velkou rezervou) při původním napětí 6 V vyloučil nejistotu ohledně cívky a kondenzátoru tím,, že jsem použil a dodnes to tak praktikuji, cívku na 12 V a kondenzátor rovněž (u něj jde o navíc o předimenzování proti napěťovým špičkám tak, že musí být alespoň na 630 V střídavého napětí (protože to na kondenzátorech nebývá často uvedeno, tak to orientačně odpovídá alespoň 1000 V stejnosměrného napětí).Ale to nejde zobecnit jako rada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.40 (?), 5.6.2019 7:40

Začal by som s tým že to čo nazývate cievka cievka vlastne ani neni.Potom by som pokračoval tým že by som zistil pôvod náhrady zapaľovania.Ono takto sa správajú lacné náhrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.173 (?), 5.6.2019 16:06

Mikrospínač "chcípnutí" je fční, svíčka nová (správný typ), kabel k mikrospínači, svíčce včetně fajky je součástí nové cívky. Cívka ve správné vzdálenosti od "magneta". A jak jsem psal. Po namontování nové cívky motor ihned nastartoval. Sekal jsem asi cca 30min (několikrát jsem vypínal motor - vysypával koš a následně bezproblému nastartoval). Po těch cca 30 min jsem již nenastartoval (v nádrži je benzín). Jak zjistím jestli je opět cívky v háji? Nebo nějaká další rada? Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 241.173 (?), 5.6.2019 18:19

Mezi fajkou a kostrou civky je 5,28 kohmu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.70 (?), 6.6.2019 10:32

Každopádne vymeniť sviečku, ale originál pre daný typ motoru!!! žiadne hokusy -pokusy, Je možné že sú obidva zapalovania vporiadku.

Aj sviečka sa inak správa založená v motore a inak vybratá na skúšku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.213 (?), 6.6.2019 11:05

To je odpor civky za studena a co za tepla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 6.6.2019 12:05

A není to jedno? K čemu by to bylo, cívka nedává, motor nejde, zahřát se nemůže. Kdyby ji ohřál, dávala by? To by musel před startem cívku ohřívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika