Záhradný traktor AL-KO 17,5 HP vs 16 HP V2



host - 113.176 (?) 
29.5.2015 13:52, zobrazeno: 7636x

Dobrý deň


Už dlhšie vyberám záhradné traktory. Rozhodoval som sa medzi SECO Challenge a medzi traktorom  SOLO by AL-KO. SECO je síce viac stavaný do nepriaznivých podmienkach a možno že je aj pevnejší a lepší ale po vzhliadnutí a hlavne z pocitov a spracovaním sa mi viac páči AL-KO.


Avšak sa neviem rozhodnúť medzi modelom SOLO by AL-KO T18 95.5 kde je motor B&S jednoválec INTEK 4175 - 500cm3 17,5 HP nastavený na výkon 10kW alebo model SOLO by AL-KO T16 105.5 kde je motor taktiež B&S ale dvojválec INTEK 7160 - 656cm3 ale len 16HP nastavená na výkon 10,5 kW.


Kosiť budem 3 záhrady o rozlohe 2000-3000m2 na záhradu (všetko rovina) z toho polovica bude poľná lúka, nie príliš rovný terén (občas krtince, mraveniská atď.) a na lúke neplánujem ani tak často kosiť ako na záhrade, asi len 1x do mesiaca.
Ak máte niekto skúsenosti so záhradnými traktormi prosím Vás o radu či sa mi oplatí priplatiť 400€ za dvojválec pri mojich podmienkach alebo či mi bude postačovať ten jednoválec.

Za odpovede vopred ďakujem :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.193 (?), 30.5.2015 1:37
Kdyby jste sekal na rovině pravidelně jako se sekačkou, tak stačí jednoválec, ale část pozemku jednou za měsíc-určitě dvouválec, ikdyž má o nějakého koně méně, potřebujete krouťák, tz.-hustší, vyšší tráva nebo nepravidelné sekání=dvouválec.Neznám zpaměti tyto modely, ale další výhoda byla v tom, že jednoválce byly mazány rozstřikem, dvouválce měly čerpadlo a filtr, což by Vás na rovině nemuselo trápit, naproti tomu vychází z toho podstatná rozdílnost životnosti pohonných jednotek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.138 (?), 1.6.2015 18:16

Tak na krtince jedine cepákový mulčovač. Obávam sa, že žiadny záhradný traktor nemá rád nerovný terén (hoci aj na rovine). Kaźdý sa zahlcuje vysokou trávou...

To nie je o sile motora, hoci čím viac, tým lepšie, ale konštrukčnými obmedzeniami. Záhradný traktor je určený na rovný terén s nízkou trávou.

Uvažujte o diskovej kosačke alebo cepákovom mulčovači.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.13 (?), 1.6.2015 21:05
Druhý příspěvek je v pořádku-lepší dvouválec, krtičince po zimě rozhrábnout, jakmile se začne sekat pravidelně traktorem, krtek se odstěhuje-odzkoušeno.Měl jsem 16hp dvouválec a celkem v poho, ono si žací ústrojí taky dokáže srovnat krtičáky, jen se tím nikdo nechlubí ;-).Když nestíhal sběr, tím pádem ani zadní výhoz, tak jsem to přejel na nejvyšší zdvih se záslepkou a pak načisto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.31 (?), 11.6.2019 6:51
Aký ste napokon kúpili? Rozmýšľam tiež nad traktorom, mám vyhliadnutych viacero, aj al-ko, ale váham, recenzií je málo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika