Zahradní traktor Starjet Challenge AJ 92 - 15,5



host - 11.107 (?)
22.1.2013 18:53

Jak funguje to tzv. tlakové mazání?  Prý má Challenge solidně rychlou převodovku. Jede jako jeden z mála ne-li jediný přes deset kilometrů za hodinu. Je to fakt?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 248.254 (?), 9.1.2013 18:27, zobrazeno: 16550x

Dobrý den, plánuji koupi zahradního traktoru Starjet Challenge AJ 92 - 15,5. Mám zahradu cca 2000 m v mírném svahu.myslíte že je tento traktor ideální volbou? občas bych potřeboval i něco převezt a v zimě schrabat sníh a zvažuji jestli je na to jednoválec dostačující.dvouválec už je bohužel dražší. Máte někdo zkošenosti s tímto traktorem nebo alespon jednoválcovým motorem o síle 15,5 hp?

děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 9.1.2013 19:20

V r.1998 jsem koupil 15,5 hp jednoválec, tehdy se jmenoval Agrojet a byl ještě s mechanickým řazením. Výrobce je stejný a motor pravděpodobně také. Kdyby se ještě vyráběl, koupil bych si ho ještě jednou. Vyjma nějakých menších oprav v záruce dosud odvádí skvělou práci, tj. každoročně poseká cca. 1,2 ha 7-10krát a najede cca. 50-70Mth.Ač můj typ nemá ještě olej. filtr, jen vzduchový, dosud nijak výrazně nežere olej. Nyní je poprvé po uplynutí záruční doby na kontrole v servisu, odešlo relé na sečení a prosakuje těsnění na hlavě válce. Olej měním jednou ročně a užívám nejobyčejnější 15/40. V zimě ale odpočíváme. Přeci jen motor má nucené chlazení a nevím, jak by mu v provozu vyhovovaly teploty pod nulou. Sekám louky, také v mírném svahu a občas při větším množství trávy za sebou tahám místo koše starou káru za auto na bantamech a sypu tunelem přímo do ní. Osobně si myslím, že jste si vybral dobře, jen tu plochu na sekání nemáte příliš velkou. Tak přeji mnoho zdaru.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.254 (?), 9.1.2013 19:39

tento model take nemá olejový filtr a mazání je rozstřikem.právě kvůli velikosti zahrady nechci investovat více peněz ale zase nechci nic nekvalitního.kamarád má také agrojet ale 18 hp s dvouválcovým motorem.je s ním naprasto spokojený a na astarjet čtu skoro všude samou chválu.jen jsem si nebyl jistý tím jednoválcem a roztřikovém mazání.kolik je tak ideální tahat za takovýmto traktorem aby netrpěl motor ani převodovka?převodovku to má myslí hydro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 9.1.2013 20:25

No, tak především asi budete sekat, to ostatní bude jen doplňkové, samozřejmě s naloženou károu do kopce vám hydro asi dlouho nevydrží.  Jak už jsem napsal, klasické řazení, které mám já, je něco jiného, ale i já, když vidím, že to nejede, tak ho nedřu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.254 (?), 9.1.2013 20:41

přesně tak, jde hlavně o sekání.ale když už dude doma k dispozici tak bych ho rád využil i na převoz dřeva a jiného materiálu.právě proto přemíšlím jestli je jednoválec o.k. děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.128 (?), 22.1.2013 9:08

Mám starší Starjet 15,5Hp (r.v.2006) s hydropřevodovkou a jsem naprosto spokojenej. Mám najeto cca 200 Mth a neměl jsem zatím zásadní problém. Měnil jsem pouze řemeny(asi 2x pojezdový a loni poprvé sekací a ozubený sekací-praskl mi po najetí na krtečinu). Odešli mi ložiska na žacím ústrojí což bylo způsobené častým mytím vodou, dnes už žací ústrojí vodou nemeju a problém není. Doporučuju si koupit na sekání nože s většíma lopatkama, líp to hází trávu. Ty origo menší tam snad dávají kvůli tomu aby splnili normu na hluk. Traktor používám pouze na sekání, s taháním nákladu nemám zkušenost. Kamarád má siljnější tuším 17Hp a odklízí s tím sníh, na nějakou větší vrstvu sněhu to ale moc není, traktor nemá uzávěrku a i s řetězama to při větší vrstvě(2Ocm) dost hrabe, je fakt že nemá zavaží to by asi zlepšilo.

Za mě doporučuju, zpracování i zvolené materiály jsou solidní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hchaloupka - (10) - 248.254 (?), 22.1.2013 9:44

a máte tlakově mazaný nebo mazání rozstřikem?tento má mazání rozstřikem a svahovou dostupnost 10 stupnu.já mám zahradu 8-10 stupnu ale je tam skoro po celé dálce krátká mez o sklonu 25 stupnu. je to takový 2 metry dlouhý hup co vede napříč zahradou.myslíte že je rozumné sjíždět tuto mez a cestou dolu ji sekat nebo raději objet a dosekat strunovkou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 22.1.2013 18:53

Jak funguje to tzv. tlakové mazání?  Prý má Challenge solidně rychlou převodovku. Jede jako jeden z mála ne-li jediný přes deset kilometrů za hodinu. Je to fakt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hchaloupka - (10) - 248.254 (?), 22.1.2013 19:29

s tím mazáním právě nevim.už několik let si pujčuji na sekání starjet AJ 102/18 hp z roku 2004 kde je také svahová dostupnost 10 stupnu a vše zvládá v pohodě.nevim ale jestli je mazaný také rozstřikem nebo tlakově. co se týče té převodovky tak ve srovnání s tím pujčovaným je určitě rychlejší.rychlost ale nevim.hlavně aby spíš vydržela než aby rychle jela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 22.1.2013 20:34

Já si stále myslím, že nejde o tlakové mazání i na vzdory tomu, že motor má olejový filtr a olejové čerpadlo. Jenže to čerpadlo "tlakově" žene jen olej přes ten filtr a ne po všech mazacích místech v motoru. To zajišťuje zase starý dobrý roztřik. Je škoda, že se zatím nikdo nevyjádřil k té max. pojezdové rychlosti. Měla by být měco kolem 12 km/h a to pro toho kdo má trošku přejezdy by mohlo mít nějaký význam. A výdrž hydrostatické převodovky? To je veliká neznámá. Jen se ví, že má prostě svoji životnost a je z finančních důvodů neopravitelná. Nemá to cenu. Na filtr se člověk bez rozdělání převodovky nedostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika