Zahradní traktor Karsit 13/92 H



honzali - (14) - 220.220 (?) 
28.4.2011 13:00, zobrazeno: 13635x

Jaké máte zkušenosti s tímto strojem?

Zahradní traktor Karsit 13/92 H
Zahradní traktor Karsit 13/92 H
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 221.3 (?), 28.4.2011 15:36

Měl jsem podobný Karsit 17/105 a proti ruční sekačce to byl úžasný pomocník. Když se k němu budete chovat slušně (mazat přední nápravu, kosu, měnit olej, udržovat napnutí řemenů, brousit nože atd) vydrží Vám úměrně sečené ploše. Já s ním sekal více než 1ha a tahal vozík se dřevem a po cca pěti sezonách toho měl plné brýle. Nyní používám profi stroj a musím říct, že plochu dvora (cca 1000 m2), kde mě opravdu záleželo na kvalitě sečení, posekal Karsit lépe - ale je to dáno hlavně tím, že můj současný stroj má širší záběr a tudíž hůř kopíruje terén. Když to shrnu plusy - vcelku rozumná cena, slušný výkon, solidní kvalita sečení, mínusy malý tunel pro odvod trávy(je třeba sekat často a za sucha), drahý ozubený řemen na kose - při nárazu na kořen nebo kámen dost praská), větší spotřeba, ale tu mají všechny benziňáky. Sečete -li toho málo nevidím problém, jestli máte větší plochu doporučuji profi stroje- jsou sice dražší, ale vyplatí se to viz moje zkušenost Karsit stál 96 tis a po 5ti letech jsem musel investovat dalšíc 200tis do profi stroje. Kdybych ho koupil hned ušetřím 100 tis investice a v provozu více než poloviční spotřebu a zhruba trojnásobnou výkonost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.121 (?), 12.2.2018 12:28

tak i po 7 letech se stále prodáva, asi nebudu uplne spatný ne? Přemýšlím o karsitu primo po uvedemém modelu. s cenou cca 55k kc se dá najít i jiný, ale karsit ma dobre vyresené vyklápení koše:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 13.2.2018 21:04

Taky po Karsitu pokukuji. Jsou tu nějací majitelé, aby se podělili o zkušenosti?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.121 (?), 15.2.2018 10:11

základní 13tka ma motor intek 3130 s hliníkovou hlavou zbylé motory intek ve vyssí rade maji hlavu litinovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.177 (?), 15.2.2018 20:41

no tak karsit za 55k jsem nestihl zakoupit, zato jsem objevil jistého konkurenta novinka pro rok 2018 SOLO by AL-KO T 13-93.7 HD za rovných 50k, nejvetsí rozdíly proti karsitu jsou alko ma vetsí kola, pridavné kolečka na žacím ustrojí, nižžší cena o 5k (aktualně již o 17k) lepší posez ve prospech alka no ale taky alko ma par mínusu proti karsitu třeba motor oba jsou od BS 3130 ale jeden je INTEK a druhy POWER BUILD tj karsit ma tlakové mazaní a alko nema no a potom karsit je cesky, celkove opravitelný nižší cena ND a rychlejsí dostupnost dílu které setak casto pravidelne nemení ale tak jakse neco pokazí tak tyden u sekacky nehraje roli v domacích podmínkach takze bych rekl pokud ma traktor byt vyuzivany na rovine tak mazaní rozstrikem by nemusel byt tak velký problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.177 (?), 16.2.2018 2:33 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika