Zahradní traktor Castel Garden XT190, XT220



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 142.9 (?) 
20.6.2013 8:50, zobrazeno: 95681x

Dobrý den,

v Mountfieldu jsem se díval na traktory XT190HD a XT220HD. Slabší byl zvednutý, tak jsem mu vzal za nadzvednuté přední kolo. To šlo posunovat po ose min 0,5cm! To mě trochu rozhodilo. Pak jsem otevřel kapotu. Vzal jsem za volant lehce vlevo vpravo (měl opravdu malinkou vůli) a vidím jak se deska s ozubeným hřebenem jak do ní zapadá pastorek na hřídeli volantu divně mele. Tak jsem se natáhnul a vzal za to desku rukou v klidu bez pohybu volantu. Deska měla vůli tak 1cm (šla madžvednout). Tak nevím, na funkci řízení to snad vliv nemá... Ale to přední kolo je divný.To mi nedělá ani sekačka stará víc než 10 let.

Myslel jsem si, že Castel Garden XT190 či 220 nejsou špatně traktory. Vždyť je fabrika GGP vyrábí pro hodně i věhlasných značek zahradní techniky a má to vychytaný. Ale můj názor je nyní nahlodán. Jaké máte zkušenosti s těmito traktory vy co je vlastníte. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 2.73 (?), 22.6.2013 12:42

Hodně lidí se tady k traktorům CG vyjadřuje, dokonce varuje před jejich nákupem. A zatím nic. Vlastním CG XT200HD od roku 2008 a jsem s ním spokojen. Používám ho na sečení zatravněného pole - nerovný terén, drny atd. A také jsem si hned u nového stroje všiml vůle u předních kol. Ale je to traktor a ne auto. Vůle je pořád stejná. Neřeším to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.226 (?), 22.6.2013 20:57

jsou to výboré traktory, vlasím také XT 190 již 3 roky a jsem naprosto spokojený. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.151 (?), 27.6.2013 19:34
Znáte pojem-zemědělská vůle?Má to značné vůle a přesto anebo díky jim to funguje :-).Nejede to víc jak rychlou chůzí-okolo 8km/hod.,není důvod to řešit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.2 (?), 9.8.2013 10:45

Já se nyní rozhoduji koupit traktor do cca 100 000,- Kč. Jsem příznivec firmy DOLMAR, z jejichž nabídky se mi líbí DOLMAR TM-122.22 H2. Když porovnám dokumentaci a parametry s levnějším Castelgarden XT 220HD, tak se mi zdá, že mimo kapotáže se jedná o naprosto stejný výrobek. Makita tvrdí, že Dolmar vyrábí v Hamburku. Může někdo poradit, jak je to ve skutečnosti Děkuji ZJ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.9 (?), 9.8.2013 11:54

Jestli chcete investovat 100000,- Kč tak běžte do českého traktoru. Např Karsit... Když cizí tak John Deere, Sabo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.98 (?), 9.8.2013 14:10

To je rada... JD bude za tyhle peníze legrační hračka, u nich v ČR začíná slušná mašina modelem 300,nebude ale dobře sbírat trávu.Zapomeňte na to.

Dolmar i Castel má původ spolu s Hondou v jedněch vratech, každý má ale své fígle a specifikace.Dobrý bude ještě Viking.No a jistě Starjet.

Běžte hlavně do traktoru, na který budete mít po ruce dostupný a slušný servis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 9.8.2013 21:15

Ano, můžu potvrdit, GC traktory se vyrábějí v Campigu v taliánsku (GGP). Stiga, Alpina, Dolmary a Sola jsou naprosto totožné, Honda používá stejný rám, ale některé podkomplety upravuje (sečení, jiné motory... jinak stejné jako ostatní).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.5 (?), 12.8.2013 8:02

Dobrý den, mám již druhý traktor od CG typ TM 40 od Mountfield, (jeden mi ukradli) teď budu brát asi za posezoní slevu XT 190, je to to samé. Traktorem seču 8 let 3000m a vše bez problému. Ty vůle fakt neřešte, ony jsou pořád stejné a nijak mne to neomezuje. Kdybych chtěl investovat 100 000 jak píše pán níže tak jdu jedině do AGS Jičín, česká špičková kvalita. Karsit a Wisconsin asi ne, je rozdíl jestli uděláte za rok traktorů 10 000 nebo jich někde slepíte 300.  U Mountfieldu mi vyhovuje servis v místě bydliště a dlouhá záruka. Pokud nejdete do profi mašin je kvalita hodně podobná. Raději bych šel do dvouválce, ale za ty peníze beru XT 190.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.51 (?), 12.8.2013 10:51

Hned se pozná, že pán je odborník.To dá po těch letech s jednou značkou taky rozum, že.

Zkuste nějak odvodit tu jedinou špičkovou kvalitu.Jestli máte pocit, že když někdo bouchá tisíce kusů výrobku tak ho to automaticky vynáší na první místo v kvalitě, tak to potěš!

Kdybyste chtěl od AGS špičkovou kvalitu, tak výrazně přitlačíte na ceně. A to už pak máte Hondu.

Výrobci v ČR jsou závislí na nasmlouvaných dodávkách komponentů(hlavně motorů) a na exportu pomocí obchodních partnerů.Často vyrábí do světa pod cizími názvy.Karsit zaspal vývoj, Wisconsin sestavuje menší počet kusů z precizních komponentů ale ne každému to vyhoví a AGS je masovka nijak se nelišící kvalitou od běžných strojů.

Pro 108.2 - za cca 100.000,-Kč vybírejte skutečně ten dostupný servis.Je tro pro Vás v této kategorii podstatný parametr. A každopádně dvouválec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika