Zahradní štěpkovač na břečťan



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?)
30.1.2018 12:58

Mám nožový Vares Shark 2,8 kW. Na youtube je mnoho videí na ukázku :-D

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 28.1.2018 9:57

Já mám oba dva.Válcovej používám právě na slabé čerstvé větvičky, sešrotuje všechny.Nožovej je lepší na suché a tlusčí větve, které válcovému nesvědčí pro větší namáhání mechaniky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 27.1.2018 23:49

VARES SHARK se na břečťanu rychle otupí kvůli nečistotám ve všudypřítomných koříncích. Dle vlastní zkušenosti hodinka práce na/vs 10 minut broušení. Pokud to budou jen "letorosty" s listím a bez kořínků, tak fajnový.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 28.1.2018 10:43

1) Mám drtič jen jednu sezónu, ale nadrtil jsem na něm cca 2 m3 stěpky (několik hodin práce). Staré + nové dřevo, od tenkých letorostů, přes tenké zababčené větve až po cca 5 cm suché větve a jel jak cumel. Nemazlil jsem se s tím a jednu hrst větví jsem posouval druhou "otýpkou" větví a v pohodě. Pokud si budete chtít s odpadem pomalu vyhrát, budou výsledné stěpy ještě drobnější. K sežmoulání měkkého 2 mm letorostu docházelo jen zřídka. Ale pokud chcete měřit šuplérou třísky, zda-li mají přesně 2*2 mm, tak na toto stroj opravdu není (a po pravdě ani nevím, který ano).

2) stroj se mi kousl asi jen 2x, když jsme omylem, při vypnutém stroji, dovnitř hodili kousek dřeva velikosti špuntu od vína a následně až zapnuli, takže se to logicky při rozjezdu kouslo. Ale díky jednochuchího rozdělání, jsem to hned zprovoznil, pročistil nože... a pojďme Žilina! I suché stonky travin/bambusů pěkně pochroupal. Zatím jel pořád pěkně, tak jsem ani neměl potřebu nože brousit a při jarním marasmu jsem určitě větvě od hlíny nečistil :-D

3) i když jsem se bráchovi nabídnul, že mu půjčím svůj drtič, při jehož práci mi asistoval, tak si nakonec půjčil od známého drtič, pěkný lehký plastový, úzký vstup, pěkný velký plastový box dole na drť... za 30 minut (kdy drtič 3x musel rozebrat, neudělal lautr nic, protože dovnitř vlezly jen tenké rovné větvičky bez odnoží) přiběhl riadně nakáknutý s "kurkováním" ať hned navalím můj drtič a nic nekomentuju :-D

4) ale jsou to jen mé zkušenosti, nechci ani polemizovat, víc lidí víc ví, ať se tu zas nedohádáme jako s "roubovacími noži"

5) lepší obrázek jsem nenašel, ale nepodrcené vetvičky nejsou ze stroje, ale na kupě už po úklidu trávy, ale ano sem tam teňoučkou 5 cm větvičku byste tam našli!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.140 (?), 29.1.2018 18:03

Prosím jaký tedy máte?Válcový nebo nožový, a jaký typ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 30.1.2018 12:58

Mám nožový Vares Shark 2,8 kW. Na youtube je mnoho videí na ukázku :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 30.1.2018 17:08

a máte jej tak nový, že dosud nepotřeboval broušení...
tak si toho važte a nezkoušejte tam cpát břečťan. Tupí nože tak asi jako 1:5 v porovnání s ořezem z jabloní.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.233 (?), 30.1.2018 20:31

valcovy s problemami. Optimalne riesenie nechat popinavku trochu vysusit. Inak sa vam bude tvorit kasa, lepit sa na valec a zapchavat priestor pred rezom. Budete to musiet casto cistit. Taketo makke rastliny su vyzva a skutocnym testom pre stepkovace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.1.2018 23:11

Někdy stačí prokládat měkký materál kousky větví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.233 (?), 31.1.2018 8:39

staci na trochu toho brectanu. Ale nie na brectan zo steny 30m x 3 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 31.1.2018 22:50

Štít na naší stodole má plochu také cca 90 m2 a po cca 8 letech je koberec cca 1 m tlustý. Spolu s tím co narostlo nad střechou je to pak cca 110 m3 načechraného "objemu koruny". Po seštěpkování je to (mimo 0,5 m3 palivových větví nad 3 cm průměru) 3-4 m3  "mulče" (či zakládky do kompostu)..

Používám na něj kladívkový šrotovník systém "Konvalinka"..Pro mladé výhony, co se ještě nechytly podkladu a nemají špinavé kořínky, můžete však použít cokoliv, i Vares Shark. Pro ty silnější než 1 cm se znečištěnými kořínky ale pak je lepší použít jiné systémy a je skoro jedno jaký (Bystroň, Vari Kajman, Vari Rapido, pomaloběžný válcový, kladívkový,...). Na malá množství je pak také použitelná i silnější travní sekačka.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika