Zahradní štěpkovač na břečťan



Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?)
25.1.2018 22:29

Válcovej

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 168.140 (?), 25.1.2018 22:23, zobrazeno: 12202x

Prosím o radu jaký použít štěpkovač na slabé větvičky z břečťanu a psího vína.Když čtu recenze tak se většinou zacpává slabým materiálem.

jaký vlastně použít zda nožový nebo válcový se samovtahovacím pohonem, se zpětným pohonem atd...

Mám asi třicet metrů stěny do výšky tří metrů a už mě začína přerůstat přes hlavu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 25.1.2018 22:29

Válcovej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.140 (?), 27.1.2018 9:01

Nebude se břečťan na válci motat a zacpávat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 25.1.2018 23:02

Někdy stačí udělat kupičky a "posbírat to" travní sekačkou s výhozem do koše. Na ty silněší je to jedno, či spíše pak ten válcový.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 27.1.2018 9:31

Já mám VARES SHARK a tenké větvičky zvládá hravě, Jde tam i seřídit velikost třísky a jak je vidět i na videu i papír rozdrtí na nudličky. Já od výroby ani nic neseřizoval a je to poctivý kovový český výrobek. Reklamu nikomu nedělám, jen jsem rád, že se ještě dnes dá koupit kvalitní výrobek mnoho sezon, tak jako přes 30 let staré "narexky", ktreré fachčí dodnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.13 (?), 27.1.2018 23:14
Válcový mám a na slabé větvičky, hlavně měkké je nevhodný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.1.2018 8:41

Válcový mám a na slabé větvičky, hlavně měkké je nevhodný.

Je to o seřízení přítlačné desky. Jestliže válcem prošly kamínky, hřebíky, kořeny s hlínou, pak mohou být na válci zuby a na desce rýhy. Tenké měkké větvičky - např. vrbové jsou jen požužlané a ne na kousky. Dobře seřízený pomaloběžný štěpkovač naseká i šlahouny ostružin. Nicméně, i když tenké měkké větvičky jenom pomačká, je to jen kosmetický problém - např. takový mulč nevypadá pěkně. V kompostu pomačkané větvičky provzdušní hmotu a zetlejí mnohem rychleji než nasekané kousky dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.216 (?), 30.1.2018 2:12
Seřízenou desku mám, dle návodu-dokud nespadne Al-tříska, váleccová fréza je jak nová, ale na slabé větvičky to chce drtič rychloběžný, né pomaluběžný štěpkovač.Přesto jsem vybral válcový, protože samovtahovatelnost je luxusní, dám to do rašlových pytlů a v zimě s tím podpaluji v kamnech.Slabé “biosmetí”odvezu do sběrného dvora do kontejneru, tam by práce přišla vniveč-špatná manipulace pro drcení s jakýmkoliv drtičem a výsledek nic moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.48 (?), 30.1.2018 9:51

ale na slabé větvičky to chce drtič rychloběžný, né pomaluběžný štěpkovač.

Mám opačnou zkušenost. Tenké větvičky rychlý drtiž nebral, nebylo je jak přitlačit na rotující nože, namotávaly se na hřídel. Pomaloběžný je schroupe, jen výjimečně některou jen pomačká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 30.1.2018 10:01

Ono to je vcelku jedno. Z břečťanu není zpravidla ani štěpka na topení ani mulč na pohledově exponované plochy. V kompostu a u funkčního mulčování je jedno, jestli je štěpka úhledná, hlavně když se slehne na potřebný malý objem.

Vždy je to o seřízení stroje, neseřízený žvejká a případně i zacpává/namotává.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika