Zahradní drtič nebo štěpkovač



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.209 (?)
7.4.2018 12:04

Pěkný den, nedělal jste někdo předělávku vypínače na drtiči větví? Už mám druhý na odpis a jeden vypínač stojí 600. To za chvíli zaplatím za celý nový stroj.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 41.118 (?), 11.7.2017 5:54

Rozumiete správne.Len to čo sa tu hovorí je tak trochu nesprávne.Tak ako svet neni čierny a biely tak ani v tomto prípade neni rohatkový drvič vynikajúci a rotačný zlý.Mne sa rohatkový drvič neosvedčil a nakoniec som skončil u 2,5kw rotačného a som spokojný. Rotačný je hlučnejší ale dokáže také veci ktoré valcový nemôže zvládnuť.No a rýchlosť práce je násobne vyššia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 11.7.2017 7:41

Jistě, máte pravdu.Napsat tazatelce, že rozumí dobře doporučení  na pomaluběžný válcový drtič, znamená taky jí připomenout že bude potřebovat taky pákové nůžky a dávat do toho stroje větve do velikosti 3cm t.j. síla násady na mop(ten snad má každý doma).Pokud tam bude cpát větve velikosti 4-5cm, tak to ať si koupí ten rotační.Prostě každý zvládne něco.Já potřebuju aby vtahoval např.růže, slabé větve a to si nějak nedovedu u toho rychloběžného představit.Nebudu drtit násady od lopaty z tech si udělám oheň a na něm kotlíkový guláš.To samé s tím, že rychlost práce je několika násobně vyšší.Můžu věřit že technika pokročila od té doby co jsem shark vyhodil jako nový, ale nejsem zas tak naivní abych si myslel, že ho udělali bezúdržbový a nebo že si bere sám křivé větve.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.7.2017 8:05

Měl jsem 2 rotační drtiče největšího výkonu tehdy na trhu, ale 5 cm silné větve se do žádného nevlezly. Zato se dost často kousnul nebo se na hřídel namotala čerstvá kůra. V konečním výsledku zpracuje ten pomaloběžný větve rychleji. Samozřejmě vzniklá štěpka je hrubší, ale v 3letém kompostu se rozpadá beze zbytku.
   Nechť si každý vyzkouší a oblíbí ten svůj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.123 (?), 11.7.2017 8:18

A záleží i na značce. V roce 2012 jsem vycházel z docela aktuálního srovnání štěpkovačů s pomaloběžným válcem na DTestu. Některé z nich se zasekávaly, jiné se dokonce při testech porouchaly. Na 1. místě se tehdy umístil drahý Bosch, hned v závěsu skončil cenově dostupnější Mac Allister z Hornbachu. Ten druhý mi slouží ke spokojenosti doteď.

Rychlootáčkový který jsem dříve měl také nezvládl větší průměry větví než ten válcový (ale asi také záleží na značce).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.7.2017 11:53

Já používám Bosch se systémem turbin cut - s kuželovitou frézou. Je o něco lepší než ty běžné s válcvovou hlavou, ale propastný rozdíl to není.
Existují i další mechanizmy drcení. Profi štěpokovače poháněné spalovacími motory nebo nástavcem za traktor, to už jsou úplně jiné stroje. Bavíme se tu o hobby strojích do zásuvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.161 (?), 7.4.2018 12:50

Toto co máte na fotce je do pomaluběžného štěpkovače. Drtič má nože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.2 (?), 11.7.2017 11:47

Ješte existuje třetí systém drcení, který používá firma Eliet, má ho patentovaný. Nechají si za to zaplatit, ale nemají konkurenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.1 (?), 12.7.2017 21:16
Nebudu slovíčkařit, např. Stiga to označuje jen jako drtiče s rozdělením na vysokoobrátkový a pomaluběžný.Mám ten pomaluběžný, je o něco dražší, ale je samovtahovací, přičemž si můžu chystat další větev.Díky zpřevodování je výkon 2.5kw nadmíru dostatečný, je udávaný do 4,5cm, ale to už nechávám na topení, reálně jedu 3.5-4 max.Doporučuji k tomu pákové zpřevodované nůžky na členité větve.Mám stigu ještě bez nádoby, sype mě to do stavebního vědra, dnes má vestavěnou nádobu.Pokud dojde k přehlcení, má to tlačítko zpětného chodu.Válec se točí ke stavitelné Al desce, takže nedochází ke žvýkání slabších větví.Zvažoval jsem ještě Bosch s pomaluběžným šnekem, ale cena je dvojnásobná, to by jsem raději vsadil na motorový do průměru 80mm, ale tolik toho nemám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.209 (?), 7.4.2018 12:04

Pěkný den, nedělal jste někdo předělávku vypínače na drtiči větví? Už mám druhý na odpis a jeden vypínač stojí 600. To za chvíli zaplatím za celý nový stroj.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.90 (?), 9.4.2018 9:23

Dobrý den,
podobný jsem před lety opravoval na soustruhu na dřevo. Je tam ale slabší motor, takže menší proud. Tlačítka jsem zachoval, byla funkční. Přidal jsem trafo 230/24V a použil 24V relé (měl jsem to doma).Jinak asi použít nějaký stykač, taky je otázka kam se to vejde.
PB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika