Zadretý motor kosačky Guede



host - 150.106 (?) 
22.7.2017 14:16, zobrazeno: 9099x

Pred pár týždňami sa mi podarilo preťažiť a nasledovne zadrieť benzínový motor kosačky Guede BLACKLINE BL 460 BS. pokúsil som sa uvoľniť zadretý piest tak, že som cez otvor pre sviečku do valca nastriekal molybdénový spray, ale nepomohlo to. Potom mi brat poradil, aby som vyskúšal to isté so sprayom na pripálené rúry. Tak som postupne v intervaloch 2-3 minúty asi 5 x napustil penu do priestoru nad piestom (po chvíľke vyšumí), ale bez výsledku. Chcel som dať motor opraviť, ale vraj to robia výmenou za nový, ktorý stojí okolo 200 E. Medzi tým uplynuli asi 2 týždne a ja som sa podujal vyčistiť zvonku kosačku a potom ju niekomu darovať, alebo predať za symbolickú cenu. Pri čistení som prekvapene zistil, že s nožom sa dá potočiť. Potiahol som za štartovacie lanko a motor sa pretočil. Vymenil som teda olej a skúsil kosačku naštartovať. Čuduj sa svete chytila okamžite a kosí ako divá. A neviem ako je to možné, ale štartuje podstatne ochotnejšie ako pred poruchou. Takže ak sa niekomu prihodí to čo mne, vrelo odporúčam vyskúšať uvedený spray a potom počkať pár dní - týždňov.

P.s. Ospravedlňujem sa týmto zamestnancom kosačkových servisov, ktorí možno podobne ako sklári vo filme Pelíšky, "nebudou mít co žrát". :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.172 (?), 23.7.2017 0:53

Docela by mě zajímalo, jak se Vám povedlo motor přetížit tak, aby se zadřel.

Měl jsem za to, že motor v sekačce, pokud je normálně chlazen a je v něm olej, zadřít nejde. Přece dřív chcípne nedostatkem výkonu, než aby se zadřel. Já používám hecht s čistokrevnou čínou, a přestože díky nedostatku času sekám velký pozemek s trávou, která je příliš vysoká, tak motor běží bez ztráty kytičky. Několikrát během sečení ho udusím mokrým mulčem, jede tedy většinu času na hranici výkonu, ale po zadření ani památky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.106 (?), 23.7.2017 8:04

Dobrý deň, pripájam vysvetlenie: Kosil som vysokú a mokrú trávu. Nevšimol som si, že sa upchal prechod do zberného koša (kôš samotný nebol preplnený) a nôž sa trápil s presilou nahromadenej trávy, ktorá ho zastavila. Po zastavení bol očividne prehriaty.

Je možné, že motor nebol už pred tým celkom v poriadku. Ako som písal veľmi zle štartoval (a sem tam dymil), čo mohlo byť spôsobené napríklad zapečenými piestnymi krúžkami. Ktoré mohol následne uvoľniť použitý spray. To sú ale iba moje úvahy. Tak či onak, pre mňa je podstatný výsledok.

Príspevok som napísal hlavne preto, že možno takto pomôžem niekomu, kto bude mať podobný problém. Ono totiž brat mi poradil na základe videa z Yuou Tube, kde touto metódou opravili zapečené turbodmýchadlo s akéhosi auta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.254 (?), 26.7.2017 21:42

Bol som dopytovaný na názov použitého prípravku (spray) na pripálené  rúry. Názov prípravku je "Denk mit" a kúpil som ho v DM.

Howgh smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.35 (?), 23.6.2023 23:54

Ďakujem za výborný návod, ja som mal len pridretý motor na kosačke, bohužiaľ som si zabudol kontrolovať olej, ale kosačk s problémami štartovala, samozrejme dymila a pri zábere strácala vykon a zdochla. takto som ju mal dva roky v garáži, lebo výmena motora ma nelákala. pro použití spreja na pripálené rúry s aktívnou penou som to nechal pôsobiť a asi dvakrát bez plynu som štartovacím lankom pretočil motor, ale už aj s namontovanou sviečkou. Nechal som pôsobiť asi 10 hodín a pre istotu som vymenil olej. Na druhý deä som dolial benzín, keďže tam bolo veľa vzduchu, chvíľu trvalo, kým došiel až ku sviečke, ale chytil úplne v pohode a hlavne nedymil. pár krát som ho ešte naštartoval, či chytá ľahko, a bolo to úplne v pohode, tak som išiel vyskúšať kosiť. nastavil som kosačku čo najnižčie, aby bol väčší záber, a s malou dušičkou som začal kosiť. Kosačka ani pri veľkom zábere nemala žiadny problém, tak som pokosil celú záhradu, cca 1200m2 úplne bez problémov. Tak tomu sa hovorí "dobrá rada nad zlato". teraz mám kosačky funkčné dve, lebo namiesto tej pridretej som kúpil novú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika