Žací hlava a další příslušenství ke křovinořezu Stihl FS 130



Stránky: 1,  2   
kutil Michal - (4) - 193.171 (?) 
18.3.2013 23:56, zobrazeno: 23188x

Dobrý den, chystám se pořídit křovinořez Stihl FS 130. Stroj se dodává bez příslušenství - jen se základním žacím listem 2-zubem. Rád bych se vás zeptal na zkušenosti - jakou doporučujete žací hlavu na obsekávání strunou (různé tloušťky strun, 2,4,7-strunné, u některých hlavic se délka struny nastavuje automaticky...), popř. jaké žací lišty na trávu a křoví (různé tvary) má cenu pořizovat? Existuje jich mnoho typů, které jdou na FS 130.

Stroj mám hlavně na dosekávání zákoutí kolem stromků, podél plotu a mezi keři na velké zahradě-sadu (přes půl hektaru) a dosekávání strmých ploch (100-ky m2). Dále ho čeká likvidace keřů (pámelník, bez) a drobnějších dřevin z náletu atd...

Kolika-strunná hlavice je nejlepší, jakou tloušťku struny? Máte zkušenosti s hlavicí, která délku struny automaticky nastavuje?

Je na trávu v ploše a na drobnější křoviska nejlepší trojzubec? Nebo mám na křoviska pořídit i nějaký kotouč? 

Děkuji předem za vaše zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 94.115 (?), 19.3.2013 9:41

stotřicítka se prodává s 3-cípým nožem (ale nepochybuji že vám ho klidně na vaše přání vymění za jiný), v praxi se z 95% používají poloautomaty Autocut 25-2 nebo C25-2

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kutil Michal - (4) - 126.180 (?), 19.3.2013 10:09

Děkuji Vám za reakci, to jsem potřeboval vědět. Jen mi ještě není jasné, jak moc jsou ty ceny mimo realitu - je to odkaz na kompletní žací hlavu, kterou namontuju a sekám?  

A ještě, doporučujete nějakou vhodnou alternativu k tomu 3-cípému noži (na křoví, přerostlou trávu)? Jsem totiž zvyklý na to, že z výroby jsou stroje osazeny tím nejlevnějším příslušenstvím... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.115 (?), 19.3.2013 11:50

normální ceny origo hlav jsou nižší (okolo 300 - 400), a zvažte zda spíš nekoupit FS 240C-E (vyšší výkon a cena bude v akci nižší než FS 130).

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kutil Michal - (4) - 126.180 (?), 19.3.2013 13:07

Mám možnost koupit v akci FS 130 za 13.500,- nebo FS 240 za 15.600,-.  Kdybych měl možnost koupit dvěstěčtyřicítku levněji než stotřicítku, vzal bych samozřejmě ten silnější. Myslíte, že se vyplatí připlatit si 2.100,- za FS 240? Je o tolik lepší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 94.115 (?), 19.3.2013 13:45

po 15. dubnu bude v akci FS 240C-E za 13590,-

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kutil Michal - (4) - 193.171 (?), 19.3.2013 20:10

Děkuji Vám za cennou informaci. V tom případě - je vhodné k FS-240 dokoupit stejnou žací hlavu jako k FS-130 (Autocut 25-2 a C25-2), nebo existuje lepší volba?

Jinak, docela mě překvapilo, že motor u FS-240 je dvoutakt - líbilo se mi totiž , že FS-130ka má méně uječený čtyřtakt...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 20.3.2013 8:03

spodek (převodová hlava je u obou stejný) vzhledem k vyššímu výkonu lze použít i Autocut 30-2. Vydávané decibely jsou podobné, ale 4takt má hlubší a subjektivně příjemnější zvuk

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.219 (?), 19.3.2013 10:18

Jak jsem již psal, používám trojcípý nůž a nemám k němu výhrad. Občas mu dopřeji lehké přibroušení, nenamotává na sebe ani rostliny s dlouhými šlahouny - maliny a ostružiny. Žací hlavu jsme vzali poloautomat, dvoustrunnou, číslo modelu v hlavě nemám. Za chodu stroje klepnutím o zem strunu prodloužíte, omezovač (zařezávač) struny na krytu její délku upraví na správnou. Vše funguje spolehlivě, bez chyby. Ke křováku si vemte u prodejce rovnou tubu vazelíny na úhlový převod. K provedení šráků taky nemám připomínky, jsou pohodlné, snadno se vyslíkají a jsou dostatečně dlouhé.

Doporučuji mrknout i na štít na ochranu očí a celého obličeje. nepotí se jako brýle a chrání celý obličej. Síťová mřížka je podle mě vhodnější jak plexi.    dobrou volbu    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.184 (?), 20.3.2013 13:59

Najlepšia je hlava AutoCut 40-2 na 2,7 resp. 3 mm strunu. Hlava má dostatočnú kapacitu struny cca 8 - 12 m podľa jej priemeru. Ostatné typy - SuperCut, TrimCut sa hodia len vo výnimočných prípadoch. Užitočným sa javí ešte PolyCut 41-3 s plastovými pohyblivými nožmi pri práci u prekážok, nevýhodou je cena i náhradné čepele. Niekedy sa zíde aj štiepkovací nôž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika