vyvažovačka na nože



Stránky: 1,  2   
rzamazal - (10) 
4.4.2007 20:10, zobrazeno: 30487x

Prosím nemáte někdo jednoduchý plánek na vyvažovačku na žací nože na sekačku?? Pošlete mi ho na rzamazal@volny.cz. Potřeboval bych si ji vyrobit.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 121.149 (?), 9.4.2008 3:56

Princip je velice jednoduchý. Jde o dutý kužel s osazením podle otvoru v noži, posazený na hrot. Vyvažovačka musí stát na rovině.Pokud se k tomu dostanu, připojím foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.254 (?), 9.4.2008 8:11

Já to dělám tak, že ve středovém otvoru nože označím přesně (posuvným měřítkem a úhelníkem) rysku na které lehce vypiluji trojhranným jehlovým pilníken vrub. Při broušení nože si do svěráku upnu nějaký břit, třeba odlamovací a na něj při zkoušce nůž pověsím do vrubu. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 9.4.2008 14:05

už se to tady probíralo snad dvakrát...  dělaj se i plastové...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.69 (?), 19.5.2018 16:10

tato vyvažovačka je na h--------o koupil jsem za 134kč a průměry nepasují měl jsem 4 různé nože

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.29 (?), 9.4.2008 14:30

Vypadá to dobře, ale vysvětlete ještě jak lze udělat ve středovém otvoru rysku a vrub.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.66 (?), 9.4.2008 21:43

Udělal jsem vložku na malé ložisko dle otvoru v noži, protože vrchní průměr ložisek není žádný shodný s otvorem v noži a do svěráku upnu hřídelku na kterou nasunu to ložisko. Je to jednoduchý na výrobu (pro soustružníka) a až moc citlivý na vyvažování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 9.4.2008 22:23

Podívejte se na jednoduchou vyvažovačku nožů k sekačce.Použil jsem přední vidlici od jízdního kola, protože mírně pruží a při vyjmutí náboje či opětovném nasazování nemusím seřizovat šrouby.Chcete to udělat ostřejší hroty na šroubech a malé dirky v náboji, aby byl co nejmenší valivý odpor.V žádném případě ložisko.

Vyvažovačka
Vyvažovačka
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.15 (?), 10.4.2008 8:56
V navodu od me starsi sekacky se pise: demontovany nuz nasadit na kulatinu od klice na svicku, zatocit s nozem.Nuz se musi zastavit pokazde v jine poloze. pokud se jedna polovina noze zastavuje stale dolu tak je tezsi a mate odbrousit a potom opakovat :-) Ja osobne nevyvazuju nic pouze rovnomerne brousim. (mam dle oka obe brusne plochy stejne odbrousene) ten nuz je puvodni odbrouseni cca 6mm a sekacka stara 14 let olej menim pravidelne atd udrzba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 247.44 (?), 21.6.2023 21:48
Pokud by to někdo vyráběl dnes, místo důlků v náboji doporučuji vlepit malé neodymové magnety. Síla taková, aby, že udržely hmotnost nože. Prakticky bez odporu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika