Výroba drtiče zahradního odpadu



host - 18.245 (?) 
28.9.2011 19:40, zobrazeno: 32226x

Dobrý den, nemá někdo vyrobený drtič zahradního odpadu, co by podrtil opravdu vše, tedy od větví až po zbytky živého plotu, které jinak v kompostu vydrží velice dlouho. Za vaše rady předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 28.9.2011 22:47

je tady pár vláken nebo na Kutíme.cz, hodně je na youtube, nejlepší pro hobby drcení je koupit, dělat je už fuška a na velké větve a na topení musí být už velká mašina a topit celou zimu štěpkou, to aby měl člověk stodolu na jejich sušení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.245 (?), 29.9.2011 6:17

Určitě se podívám, ovšem hlavním důvodem pro tuto diskusi je fakt, že seriově vyráběné drtiče si se živým plotem prostě neporadí. A o ten mi jde nejvíce. Mám nožový drtič a větve, dlouhé a rovné s ním jdou bezvadně zpracovávat, ovšem měkčí materiály už ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 29.9.2011 7:28

měl jsem půjčený štěpkovač, který zvládal větve do 3 cm a měl jedno kolo s ostřenými zuby, zahnutými dolů, takže si větve i sám podával a ty zuby byly těsně u přítlačné desky, drtil jsem ale dubové větve, ty jsou tužší, takže nepropadávaly nedoseknuté, z živého plotu by byly taky asi nedokonale procvaklé.Jsou i štěpkovače se dvěma zuby proti sobě, ale čtvrt milimetru tam taky bude mezírka a kůra to bude držet u sebe.Jedině mě napadá rotační štěpkovač, něco jako sekačka, ale tam zase nejde dát větší průměr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.7 (?), 29.9.2011 8:34

Vela pomoze aj kedy drvite. Ja zo ziveho plotu davam nedrevnate vyhonky priamo do kompostu. Drevnate casti sa snazim nechat par tyzdnov na kope preschnut. Su potom krehke a dobre sa drvia. Hrube drevo je nejlepsie drvit cerstve, Nad 3 cm sa snazim nakratit a spalim v krbe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.48 (?), 14.12.2011 16:36

S drcením drobného materiálu jsem měl také problém, velké větve nadrtit není tak veliký problém. Nedávno jsem pořídil benzinový drtič od MTD, kde z jedné strany jdou větve do průměru 5cm a z druhé je velká násypka, uvnitř jeden nůž a 4 drtící kladívka. Přez násypku se drtí větve do 1,5 cm, listí a jiný odpad. Právě větvičky ze živého plotu a po řezu drobných keřů jako jsou távolníky a mochny atd. je to výborné, občas když jsem do něho nacpal víc delších stébel travin tak se ucpalo síto, jinak ok. Je pravdou že nejjednodušší je určitě kompostovat v celku, ale ročně nadělám tak kolem 15 - 20 m3 kompostu což mi stačí, takže štěpka z větviček jde do kotle. Dalším drtičem který zvládá drobné větvičky je eliet, ale je z těch dražších. dnes je na truhu i několik dalších co mají drtící kladívka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.238 (?), 14.12.2011 20:21

Udělal jsem štěpkovač podle návodu p.Svojanovského, který dal na tento web návod a jsem s nim velice spokojen.Podrtí drobné větvičky a větve do průměru 4 cm.Je potřeba jen dodržet návod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.24 (?), 13.4.2012 7:03

Můžete mne prosím navést na návod pana svojanovského, nemohu jej najít, předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 9.6.2014 22:11

Tento princip z praktických důvodů nedoporučuji, zvolte raději princip řezačky, kde máte zaručen řez zpracovaného materiálu.Tento systém pouze láme suché dřevo, (syrové a drobné neumí),problém zpočívá v mezeře mezi noži (řezačka svým způsobem práce toto eliminuje).Z mých příspěvků štěpkovač z rezačky Toron.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rapid - (3) - 244.158 (?), 13.7.2014 15:19

Výborný je opravdu Eliet - systém je jednoduchý na výrobu.Patrně si ho postavím.Viděl jsem různé tipy v akci, na veletrhu v Brně.smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika