Výměna motoru briggs



tonpala - (2) - 207.201 (?) 
20.2.2019 12:45, zobrazeno: 3230x

Prosím, má někdo zkušenost s výměnou motoru briggs na Staforu (zhruba stejný jako Mountfield) za nový odhaduji briggs řady 800-dvouvývodový. Původní motor je 20 let starý a spotřeba oleje se téměř rovná benzínu a příčinou je asi nesledování stavu oleje a opakované přidření - no stalo se.

Motor je typ 130292 3201 01 91111327

Jinak základna je po úpravách v perfektním stavu, všecha kritická místa vyztužena, takže by byla škoda stroj nepoužívat dál a pořizovat nový.

Děkuji za informaci.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.151 (?), 20.2.2019 13:43

Já měnil za BS, bude to stát víc než 12000, dnes bych koupil Kipor za polovic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tonpala - (2) - 207.201 (?), 28.2.2019 17:04

Dobrý den,

dnes jsen se zastavil v Mountfieldu s dotazem na možnost výměny motoru za nový. Pán v servisu mně vysvětlil, že teoreticky to jde, ale prakticky to jde pouze v servisu za spoustu peněz a když jsem řekl, že většinou se stroj používá jako bubnová sekačka, tak to už úplně vyloučil. Mluvil o nějakém frézování a že je to vysoké atd.

Jakou zkušenost z výměnou motoru máte? Pořád ještě mám možnost nechat udělat výbrus. Na motoru byla v loni zhotovena nová ložiska kliky v bloku a možná byla chyba, že se zrovna neudělal výbrus.

Moc děkuji za informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.201 (?), 28.2.2019 18:20

Pokiaľ máte možnosť, tak chodte do výbrusu. Bude to určite výrazne lacnejšie riešenie a pokiaľ to nebudete používať niekde v komunálnych službách, tak vám poslúži ešte dlhé roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika