Výměna motoru



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 81.110 (?) 
24.6.2009 13:01
Zdravím, motor si myslí že je OK, startuje na poprvé. Ano v převodovce je olej již od dodavatele, když jsem to přivezl ještě jsem to kontroloval. Je to skutečně DSK 317 pro 2-takt žádná jiná převodovka. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.110 (?), 24.6.2009 12:55
Klid, samozrejme vim co mam za motor, i palivo je OK. spise byla diskuse jaka prevodovka DSK 317/S nebo jen DSK 317. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 24.6.2009 11:49

Mohl byste malotraktor vyfotit, nebo alespoň přesně uveďte, co je na motoru a převodovce napsáno. Bude to jednodušší pro přesnou radu. Nebo vložte první strany návodů. Není to nic zvláštního, že se v tom moc nevyznáte, tím spíš byste měl postupovat správně, aby jste něco nepokazil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr_Vari - (3) - 81.110 (?), 24.6.2009 13:16
zdravím, nějaké foto mého stroje z letošního jara jsem našel. pokusím se jej vložit. Petr
Vari
Vari
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 24.6.2009 13:29

No a jak to teda seklo s tím dakrem? Regulátor u nádrže nastaven na 3 a vše bez problémů? Nejsnažší cesta mastnoty na spojku je guferem z klikové skříně. Palivová směs. To by se ale motor asi moc dobře nechoval a byl by problém se startem.Ono totiž zamastit spojku na nasazeném motoru není jen tak nejsnažší cesta je olej z motoru což u dvoutaktu moc nehrozí když jinak jede dobře. Kdyby teklo horní gufero převodovky budiž ale zase není tak jednoduchá cesta převodového oleje do bubínku spojky. Já samozřejmě nevím co tomu máte, ale na zamaštěnou spojku bych vsadil míň než na jinou mech. závadu. I na spojce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 24.6.2009 13:32

A vida, foto!! Co ten dekompresní ventil, není vadný?Nepropouští neboli uzavírá zcela? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.160 (?), 24.6.2009 13:42

Motor by měl v pohodě táhnout i na 3700 otáček, což znamená polohu 1 regulace otáček. Největší sílu by měl mít však na 2, to má největší krouticí moment. Je možné, že dekompresní ventil neuzavírá po nastartování, ale to by bylo slyšet znatelné syčení nebo hučení přímo od ventilu. Ale tato závada mi nepřipadne jako hotová věc, nemůže být problém s převodovkou? Je to divný, protože tenhle motor má síly na rozdávání a aby neutáhnul převodovku to je hloupost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 24.6.2009 14:32

Prokluzování spojky je vždy spojeno se stavem motoru (nízký výkon, otáčky jsou nízké), stavem spojky (opotřebovaná, mech. závada - obložení, pružina, mastnota z motoru - gufero, nebo neopatrnost při údržbě), přetížení při velkém nákladu, odporu, nebo zaseknutí nožů rotavátoru o nějakou překážku v zemi - železo, kámen. Snížený výkon motoru může být i jen zaneseným vzduchovým filtrem.To vypadá, jakoby tam byla spojka menší(nebo hodně opotřebovaná), než 80 mm a protože se musí hodně roztáhnout, zabírá málo, nebo hrnek větší, ale to je jen úvaha.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr_Vari - (3) - 81.110 (?), 24.6.2009 14:06
zdravím, s dakrem se sekalo celkem v pohodě jen jsem mel nastaveny omezovač výkonu na 2. Si říkám jestli ta mastnota na spojce není ještě z výroby, nijak jsem to nečistil. nasadil motor a hurá na zahradu. ještě možná podstatný detail loni jsem mel motor nasazený i na jiné starší převodovce T20 a v pohodě se s tím dalo orat. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr_Vari - (3) - 81.110 (?), 29.6.2009 6:54
Problem je vyřešený. o víkendu jsem vzal hadr benzin a vyčistil spojku od mastnoty. Teď už Vari jezdí podle představ. Díky všem za rady. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika