Vyčištěná karburátoru Stihl FS 460



host - 33.160 (?) 
5.7.2019 14:35, zobrazeno: 4398x

Dobrý den, v křovinořezu stihl FS 460 jsem nechal asi rok palivo a nyní nejde volnoběh. Demontoval jsem karburátor. Poradíte mi prosím, jak ho vyčistit? Je tam nějaká tryska, která bude ucpaná? Plánuji použít čistící sprej, ale nevím, k čemu přesně došlo a na co se zaměřit. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
petrfilipi - (6) - 15.34 (?), 1.9.2019 16:07

Zkuste nejdříve zjistit, jaký typ (a výrobce) je ten karburátor. Pokud je to Walbro (to je třeba u pil HQ), tak na webu najdete řezy jejich malým standardním karburátorem pro zahradní techniku. Pak nebude problém karbec zase složit zpět. Moje postřehy z jejich čištění jsou tyto:

1. Vyměnit všechny gunmové díly, na Walbro od HQ stojí sada do 100Kč.

2. Vyměnit malé kovové díly (např. vahadlo).

3. Vždy jsem měl totálně "zas... é" sítko v karburátoru. Zkoušel jsem ho čistit v ultrazvukové vaně, následně vyvařit, zase vana, vyvařit,..., vyvařit. Stejně jsem pak koupil sítko nové protože je tak jemné, že jsem ho stejně nevyčistil. Jednou byl problém s víčkem, které krylo sítko, protože bylo v tělě karbecu zalisované. Musel jsem zbrousit vrut 5mm, abych ho trochu zařízl do víčka a tím ho vytáhl.

4. Při zpětné montáži regulačních šroubů L a H pozor na to, abyste nevymačkal jejich sedla (tzn. utahovat lehounce s citem).

5. Ty různé cestičky v karbeci je možné pročistit nějakým tvrdším vlascem.

Obecně si myslím, že je možné karbec vyčistit (zrepasovat) bez větších problémů. Výkres Walbra je třeba zde.

Návod na seřízení karbecu je třeba zde.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.52 (?), 1.9.2019 18:34

Otázka je či je karbec z elektronickou reguláciou alebo nie. Pokiaľ nemá elektronickú reguláciu - je to možné čistiť tak ako to píše môj predrečník. V mnohom síce s ním nesúhlasím.Ale povedzme že hej.

Pokiaľ tam elektronická regulácia je - neodporúčam sa v tom amatérovi vrtať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.10 (?), 2.9.2019 8:19

Já jsem takový technický amatér, i když dlouhodobý. Jak podle Vás čistit klasický (mechanický) karburátor? Co je na mém popisu špatně? Napište mi, prosím, jak čistíte karbec Vy. Rád se poučím (a to myslím upřímně).

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.66 (?), 4.9.2019 1:11
Vyčištění karbece je popsáno ukázkově, ale 460 je jiná liga a proto jsem si ho koupil.Volnoběh upravuje elektronika, bohatost upravuje elektronika dokonce dle vyhodnocení zaneseného vzduchového filtru.Můžete si dát sytič a samo vyhodnotí jestli si ho použije nebo ne, proto to nejde ani “uchlastat”.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika