Výběr zahradního traktůrku



Stránky: 1,  2   
host - 43.136 (?) 
23.8.2020 19:13, zobrazeno: 4551x
Zdravím, měl bych skromnou prosbu ohledně rady k výběru nového zahr.traktůrku pro zahradu 1800 m2 kde 1/5 je 25-ti stupňový svah. Traktůrek bude pouze na sekání. Mám rozpočet do 50000,- a vyhlédl jsem si tyto favority :) Všechny mají hydrostat. Stiga estate 3084 H za 50000,- Motor B@S s výkonem 5,8kw. U něho je v balení záslepka pro mulčování v ceně. Stiga combi 3072 H za 45000,- to je rider. Motor B@S s výkonem 6,7 kw. Záslepka taky součástí. U něho mě lákají teoreticky menší náklady na servis u žacího ústrojí (malý klíňák, ruční spouštěč nože), ale menší záběr. Vari RL 84 H za 47500,- Motor prý kvalitní čínský Lincon o výkonu max 14hp. Mulčovací sada tj záslepka s 2 noži stojí 1700,- Solo by Alko T 13-92/7 HD za 50000,- Motor B@S s výkonem 6,8 kw. Záslepku jsem zběžně na netu nenašel. Dokupování náhradních dílů by mělo být u všech v pohodě. Na prodloužené záruky prdím, páč to je podmíněno každoroční návštěvou servisu spojenou s náklady a podle mě za něj bych nechal víc peněz než za případnou(uznanou) výrobní vadu třeba po 4 letech. Olej a filtr si vymění snad každý a nože nabrousit taky. Soused má o něco větší zahradu s větším svahem a jeho traktůrek za cca 80 tisíc z Mountfieldu si už vyžádal desetitisícové opravy do žacího ústrojí a vyřazení všeho elektrického (mimo startování), tak tam nevlezu ani omylem. Manželce se líbí červená, tak by chtěla Vari :))) Prodejci upřednostňují převážně Solo by AL-KO. Nadruhou stranu můžou mít zaujatý pohled, třeba z důvodu větší provize. Prosím o radu popř. zkušenosti, které by mi pomohli s výběrem. Předem moc děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.143 (?), 24.8.2020 19:33

Zdravím, především si zjistěte, zda vámi vybraný traktor má dovolenou stoupavost těch 25 stupńů. Delší jízdou do vyššího svahu než je dovoleno brzy zničíte hydrostatickou převodovku, což je drahá oprava. Pokud ten váš vybraný favorit nebude nakonec červený, tak snad se s vámi manželka proto nerozvede. Přeji šťastnou ruku při výběru traktoru. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.254 (?), 24.8.2020 23:00

Zahraní traktory jsou vždycky na roviny a pidi kopečky, k tomu byly vymyšleny. Na větší kopečky jsou ridery s nízkým těžištěm nebo jiná speciální zařízení. Důvodem je nízké těžiště a systém pohonu. 

Sousedův traktor z MF nemusel být šmejd, ale ten kopec ho utahal stejně jako ten váš kopec utáhá zamýšlený traktor. 

Pokud můžete, tak na onen svah něco nasaďte, zbytek obhospodaří Stiga. Pokud to nejde, sečte ho zvlášť. A nebo zainvestuje do rideru s dvojím hydrostatem = nesmyslná investice. Pak tu existuje ještě horká karta jako je Cub Cadet XM3 KR84ES a nebo podobné zařízení. Garantuji vám, že to s tímhle posečete rychleji a komfortněji za stejné peníze. Traktor za 50 tisíc moc parády neudělá a v kopci se extrémně zpomalí. Sám mám doma Starjet UJ 102-23 P6 s dvouválcem Vanguard (627 ccm) a převodovkou Tuff Torq K62, což je mašina o třídy výš a jak dojde na trochu větší porost a lehký svah, plazí se jak šnek a motor jede na plné pecky. Motor ze Stigy - PowerBuilt 3130 AVS je na takové lážo plážo a pravidelný střih, převodovka K46...tak tu si můžete rovnou objednat jako ND, protože ji odepíšete brzy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.181 (?), 25.8.2020 14:45
Moc děkuji za názory/rady. O max stoupavosti traktůrkú jsem se nikde nic nedočetl, jen max boční sklon a to 10 stupňů. Soused právě traktůrek na kopci neutahal. To by mu odešel hydrostat nebo motor a on právě tyto dvě věci má absolutně bez problémů. Měl elektrické problémy postupně se všemi čidly a žácí ústrojí s elektromagnetickým spouštěčem. Právě mě docela překvapilo s jakou lehkostí ten kopec vyjíždí a sjíždí. Děkuji za tip toho cub cadetu, ale trávu musím alespoň občas sbírat. Jinak stroj to je opravdu povedený. Tím jste mi ale rozšířil favority o tuto značku a to o další stroj CUB CADET LT2 NR92. Pokud mají mnou uvedené Stigy tak špatné převodovky, tak je mám vyšoupnout z potenciálního seznamu pro můj účel a můj rozpočet do 50000,-? Diky moc za rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.138 (?), 26.8.2020 10:27

Všechny levné traktory mají převodovku K46. Jsou to traktory na pravidelné sečení a do max náklonu 10 stupňů. Dodavatel převodovek Tuff Torq totiž pro K46 předepisuje jen těch 10 stupňů, protože má málo olejové náplně a poměrně tenkou hřídel a je mu jasné, že ježdění ve svahu by ji časem odrovnalo. Na větší stoupání jak 10° má K62 a ta má myslím povolených 20°. Má 2 x tolik oleje a o masivnější poloosu a o něco lepší chlazení. V případě, že by jste chtěl Cub Cadet, tak ten má tyto převodovky u modelů XT3.

Pokud chcete něco levného, tak přihoďte pár tisíc a kupte Stigu Estate 3098 H s motorem o objemu 500 ccm B&S. Zmíněný Cub Cadet má motor "Cub Cadet OHV 420 ccm" = levné čínské heblo. Aby to nevypadalo blbě, že se motor jmenuje Zhejiang nebo Loncin, tak si na to CC nechal nahodit znáček Cub Cadet OHV. Cuc Cadet patří ke špičce, ale až u vyšších řad.  

Každopádně motory řady PowerBuilt mají svahovou dostupnost 17°, takže i do toho svahu by měly zavítat výjimečně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.178 (?), 26.8.2020 16:54
Mám vámi vybranou Stigu cca 5 let, běžná údržba a jinak dostává zabrat. Když jsem traktor koupil sekl asi hodinu a umřel motor BS, špatný pístní kroužek, opravu jsem odmítl tak mi dali nový motor a od té doby nic. Doporučuji jen přikoupit motohodiny pro přehled o práci a pro včasnou výmenu oleje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.181 (?), 27.8.2020 1:09
Děkuji moc za rady a vaše znalosti. Bohužel můj rozpočet nepřekročím. Koupím buď lehce ojetý lepší trakturek nebo chudší slabší nový traktůrek do těch 50tis. a bude holt buď jen na pár let a příště vynaložím na další více financí nebo to třeba zvládne :))) a bude se mnou kamarád :). Na koupi nespěchám, tak si ještě pojedu jich pár osahat "vyzkoušet", ale mám ze sebe strach, že už podlehnu prodejci na líbivé argumenty. Budu si muset vzít ssebou manželku, aby mě to rozmlouvala. Vari a ten slabý Cub Cadet kvůli tomu čínskýmu motoru vyřadím ze seznamu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.88 (?), 27.8.2020 22:41

Proč byste vyřazoval Vari s čínským motorem. Máte pocit, že v této cenové kategorii bude "značka" nějak kvalitnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 122.181 (?), 27.8.2020 23:07
Taky nad tím mým vyřazováním přemýšlím a asi i máte pravdu a to tuplovanou, protože u mé sekačky Husqvarna po 4 letech odešel motor B@S a koupil jsem z Polska na ni čínský ještě výkonnější noname motor za poloviční peníz a už cca 5 let šlape jak víno, tak teď nechápu tu mou poslední větu v minulém nočním příspěvku - asi ospalost ;).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.27 (?), 29.8.2020 22:51
Trochu to poupravím-K46 tufftork od kanzaki se nedává do levných traktorů, ale naopak -až do modelů tak od 70-80 tis.,do 50-ti ji těžko najdete.Je kvalitní, ale bez uzávěry, na obci odešla po 800mth jen díky tomu, že tahala víc jak 250 kg na vozíku, tento model mají Hondy od 100tis.Repas stál 10tis. i s vyndáním.Problém traktůrku z mountfieldu je servisovat v mountfieldu, znám od nich onen traktor, stál 85tis.,a má najeto 1100mth, ale ty opravy tam jsou drahé a dlouho se čeká, např. repas(spíše výměnu?!)u hydra vyčíslili na 40tis.Kopec 25* je limitní pro motory a bez tlakového mazání vůbec, dále je tam problém se záběrem kol, už mě nebavilo poskakovat na kole tak jsem koupil rider 4x4.Šel by jsem do stigy-dostupné díly za rozumnou cenu, v základu vše potřebné, když nebude nic tahat není co řešit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika