Výběr vyžínače nebo křovinořezu



host - 212.22 (?)
15.8.2007 20:48
Souhlas, bowden nesnese takový kroutící moment jako hřídel.
Přesto jsem se setkal u nejnižší kubatůry těchto strojů s bowdenem i když měly rovnou trubku na konci s úhlovou převodkou. Visačka pod strojem nesla název "křovinořez".
Toto jsem shledal téměř u všech značek včetně vjehlasných, které raději nebudu uvádět.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 10.8.2007 21:10
Dostali jste se někam jinam, protože FS 120 nemůžete srovnávat s uvedeným Dolmarem MS 430U. To jsou jiné kategorie  použití. Potom byste museli porovnávat s farm MS340. Dále hlavně na  300m2 doufám, že každý má představu co je taková plocha - 30x10m,  a kupovat na to stroj kolem 17 tisíc? Samozřejmě někomu to nevadí, a je ochoten investovat , aby měl  stroj dle svých představ. Ale většinou je to tady o vhodnosti versus cena. Většina těch, kteří na to mají, se nesníží k tomu se s někým radit, a koupí to podle sebe nej...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.162 (?), 10.8.2007 21:48
Ano profi třida by se mi libila uplně nejvíc, ale... to ale znamena, že by to bylo pro mě už dost luxus na to na co to opravdu potřebuji a rodina (manželka) by to určitě nevstřebala :). Pravě proto hledám určitý kompromis, abych za své peníze dostal maximum kvality co to jen půjde. Tu dolmarku jsem dnes ještě nevzal byť jsm ji testoval, ale pořád jsem nedokázal udělat ten poslední krok. PS: často nakupuji na netu, ale předpokládám, že nákup takovéhoto zboží přes net je kvůli servisu problematický, jaký je prosím Váš názor? Tady mají současné mé dva favority za velmi dobré ceny, ale ten servis třebíčsko a okolí bude asi problém. Marek P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.162 (?), 12.8.2007 9:50
Jeste bych poprosil znale o srovnani Dolmar MS 430 U versus SOLO 133B pripadne SOLO 143B. Jde mi hlavne o porovnani kvality, protoze s motorem kawasaki tu uz nekdo tusim nejaky problem mel. U Sola vim, ze postrikovace delali dobre, ale tam bohuzel moje reference konci. PS: je mi trochu divne proc s 42,7cm3 vytahl dolmar tak maly vykon proti konkurenci. MarekP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.162 (?), 13.8.2007 18:35
Tak jsem po dlouhem vahani, porovnavani a po dnesnim telefonatu se servisakem, ktery pouze servisuje ruzne znacky a nic z toho neprodava poridil Dolmarku. Pravda jako spicku mi vychvalil Stihlku, ale to uz bylo o jinych penezich. V kamennem obchode jsem na Dolmarku jeste dostal 550Kc slevu, tak me vysla na 9450Kc coz je slusne a verim, ze na moje naroky bude vic nez dostacuji. Timto vsem dekuji za jejich cenne nazory a rady. Marek P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.148 (?), 13.8.2007 23:15

Tak jste si nakonec vybral :-) Přeji hlavně bezporuchovost a ať máte pocit, že jste si vybral správně. S pozdravem, P.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.102 (?), 15.8.2007 16:00
Slyšel jsem u prodejce Dolmara, že Dolmar používá pro pohon sekacího nástroje bowden. Je to pravda? Myslím že hřídel je lepší. Co Vy na to pane J.S. Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.162 (?), 15.8.2007 17:09
Neni to sice na me, ale dovolim si odpovedet. Nevim jak je to u nejlevnejsich modelu, ty me az tak nezajimali, ale u tech lepsich je sedminasobne ulozeny nahon hridele, profi jsou tusim az devitinasobne. MarekP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.104 (?), 15.8.2007 18:27
Bowden používá vícero značek. Je to pohon jen pro vyžínače a není zakončen úhlovou převodovkou, proto trubka u bowdenů je dole zahnutá. Na tyto stoje lze použít jen stunová hlava, nebo lehký plast. unašeč s noži. V žádném případě nic ze železných troj, čtyř, šesti zubců atp.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.22 (?), 15.8.2007 20:48
Souhlas, bowden nesnese takový kroutící moment jako hřídel.
Přesto jsem se setkal u nejnižší kubatůry těchto strojů s bowdenem i když měly rovnou trubku na konci s úhlovou převodkou. Visačka pod strojem nesla název "křovinořez".
Toto jsem shledal téměř u všech značek včetně vjehlasných, které raději nebudu uvádět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.25 (?), 17.8.2007 9:00

Dobrý den. Po dlouhém rozhodování jsem asi před dvěma měsíci řešil stejné dilema, jaký křovinořez koupit a nakonec zvítězil Dolmar MS 330 U. Zrovna byl v akci za rozumnou cenu se strunovou hlavou a kotouči (i když čtyřzubými). Pouze jsem si připlatil za dvouramenný popruh. Zatím můžu říci, že nemám žádné problémy, výkonově mně na obsekávání příkopů i hustší trávy na zahradě bohatě stačí a motor Mitsubishi jde jak "víno". Spotřeba je dle mého názoru výborná.

Nedávno jsem koupil v obchodě originál Dolmar strunu (2,4 mm) čtyřhrannou a ještě podélně točenou (do šroubovice). Je super, motor se při rychlejším zajetí do trávy nepřiduší a jde více do otáček.

S pozdravem D.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika