Výběr sekačky Stíga nebo AL-KO



Stránky: 1,  2   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 142.66 (?) 
7.4.2017 22:15, zobrazeno: 11901x

Zahrada okrasná 1000m2, keře a stromky + dalších 500 m2 travnatá polní cesta a přilehlý pozemek a k tomu 61 let. Mám vyhlídnuté tyto stroje:

TURBO 48 SE, INSTART

Briggs& Stratton 675 EX/190ccm, zinkované šasi 48 cm, elektrický startér, hmotnost 40 kg.

TURBO 48 S HONDA

Honda 160, 5,5 HP, zinkované šasi 48 cm, hmotnost 34 kg.

AL-KO HighLine 476 SPI

Briggs & Stratton 675iS/163ccm, plechové šasi 46 cm, el. startér, hmotnost 37 kg.

AL-KO HighLine 475 VS

Briggs & Stratton 650E/190 ccm, plechové šasi 46 cm, Vario Speed, hmotnost 38 kg.

AL-KO (SOLO) 4736 VSI

Briggs & Stratton 675iS/163ccm, plechové šasi 46 cm, el. startér, Vario Speed, hmotnost 38 kg.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.248 (?), 7.4.2017 23:28
Nejlépe se Vám bude jezdit se sekačkou s hondou motorem-je nejlehčí, honda má lehké startování i bez startéru, odpadá starost o akumulátor.Osobně by jsem volil širší záběr, když už by jsem si chtěl něco navíc ulehčit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 8.4.2017 16:32

Doposud jsem sekal s Weibangem 506 SKL, taky se mi dobře jezdilo - kdysi. A šířka? Ty dva či čtyři cm. nehrají pro mne takovou roli. Potřebuji se hlavně točit kolem keřů a stromků a ty větší plochy namísto 20x, projedu 22x. Starost o baterií není téměř žádná - občas baterií nabít. Ulehčit si chci hlavně to startování, pro mne je to OK, ale pro přítulkyni namáhavé. Hodně mě zaujal proměnlivý pojezd - do husté (mokré, vysoké) trávy pomalu, do řídké (nízké) rychleji. Na můj dotaz čekám třeba odpovědi: sekačku s VS nekupuj, jsou problémy s pojezdem, ten BS na té a té sekačce je slabý, kup si jinou, ta druhá zase blbě bere trávu, kup si raději hliníkové šasi, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.248 (?), 10.4.2017 3:13
Ještě k tomu šasi-ano, hliníkové má dokonalý aerodynamický tvar, obzvláště je to vidět u nových modelů stigy, vyšší výhozový tunel, u odlitku si můžete diktovat mnohé jako výrobce, plech je omezen výliskem, ale není to nezbytné.Když si dokoupíte sběrací kudlu, dokáže Vám koš nabušit i mokrou trávou doplna.Zpravidla se montuje univerzální, co umí mulčovat a jakžtakž sbírat.Honda se snaží vyšší hmotnost hliníkového odlitků snížit u střední vyšší třídy plastem, kde si může také diktovat tvar a ikdyž na to dává doživotní záruku, těžko mě jako strojaře přesvědčí.Naštěstí u nejvyšších modelů zůstává věrná slitině hliníku (navíc Al kola, hydropojezd a kardánek :)...) Jen ještě nevím, jak to myslí s tou doživotností plastu???Např. když jsem kupoval vysavač miele s udávanou životností 20let, tak jsem zjistil jak k tomu došli a spočítal jsem to na naší domácnost s došel jsem k min. 50-ti letům životnosti :).Ale předpokládám, že je to u hondy dáno k životnosti motoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.20 (?), 9.4.2017 11:50

A co treba vzit elektrickou sekacku s pojezdem napr. Stiga Combi 48 ES.

Silu ma, sirka zaberu je 48cm, navic je lehci a tizsi nez benziny.

Pokud nemate objektivne vazne duvody pro nemoznost mit elektrickou sekacku, tak bych tuto moznost zvazil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 9.4.2017 15:54

Kdybych chtěl elektrickou sekačku, tak to v mém zadání dotazu napíšu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.248 (?), 9.4.2017 19:29
Osobně by jsem Vám el.sekačku nedoporučil do okrasné zahrady, to objíždění keřů je k vzteku.Známému jsem doporučil hondu s předníma otočnýma kolama, to si fakt libuje a děkuje pokaždé když mě potká, protože díky ní zapojil do sekání i přítelkyni-honda byl jediný motor, který dokázala sama nastartovat.Osobně jsem používal 190ccm b&s, je to držák, ale manželka s ním bojovala, tak jsem ji koupil sekačku s hondou 190ccm a je to pohádka, natož nějaká 160-ka.Proto Vám ho doporučuji a je mi jedno s jakou značkou se koupí.K Variopojezdu jsem skeptický pod 20tis.,zpravidla to není skutečný variátor, např. u HQ za 16 tis.se napínal jen kliňáček, který klouzal když se tam dostaly nečistoty(utěsnění bída) a když se přitáhlo lanko, tak praskalo, nebo to odnesl klíňák.Variátory skutečné používá stiga, honda,ale nad 20tis.,pak lepší jsou hydopojezdy, nebo více rychlostní převodovky, ale ty skutečné jsou v relaci taky nad 20tis.Z netu nepoznáte jak se sekačka lehce startuje, vemte manželku do obchodu např.se stigou ať si natočí hondu, když to nedá, nezvládne ukočírovat ani 40 kg sekačku :).A nepředpokládám, že v okrasné zahradě máte nestejnoměrně hustou trávu, nějakou cestu, pokud se sbírá, tak lze jí vzít i na 2x, kdyby přerostla.Tím jsem chtěl říci, že motory jsou k záběru sekačky úměrné, pokud se používají jak mají a k čemu jsou určené.Je pravda, že jsem nejednou zneužil síly motoru 190ccm a sekal jsem 60cm vysokou trávu s výhozem dozadu, nechci dělat reklamu, ale letos to dám na YouTube, protože i mě to zaskočilo jak to nový model nejmenované značky zvládá levou zadní.Stejně máte vybráno dle obhajoby, žeby Alko se startérem a VS?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 142.66 (?), 9.4.2017 20:14

Dík za námět. Vybráno ještě nemám, a ano, přikláníme se k AL-KO, konkrétné k AL-KO 526 VSI: BS 775 iS/161 ccm, el. start, š.51, 40 kg (DOV, 9,5 Nm), nebo

AL-KO 4736 VSI: BS 675 iS/163 ccm, el. start, š.46, 38 kg (OHV 9,83 Nm), ale jak píšete, je ten VS u AL-KO dobrý? Testy a recenze jsem nenašel. Trávu na mém pozemku mám OK, horší je to na přilehlém pozemku a polní cestě (není v mém vlastnictví, ale udržuji jej). Časem tam bude tráva taky OK. Takže možná, že ze svých požadavků slevním a na VS či převodovku zapomenu. Ale pojezd, jako takový potřebuji, mám problém se zády.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 9.4.2017 19:57

Při Vaší specifikaci bych to viděl na dva stroje. Jeden pro výkon v ploše a druhý pro obratnost v okrasných partiích.

Já osobně mám benzínovou pro výkon v ploše (Dolmar) a malou obratnou elektriku do okrasné části. Mým snem je mít accu-elektriku, ale mám tu "s ocáskem" (tedy konkrétně Bosch Rotak 32). Ono je totiž 8 kg bez sběrného koše jak kočárek na panenky a proti dření se s 36+Kg benzínovkou úplně bezkonkurenční.

Pak mám ještě křoviňáky do lesa a do sadu, ale to není váš případ.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 142.66 (?), 9.4.2017 20:35

Nejlepší by byl jeden stroj. Taky mám do míst, kam se nevleze stávající žačka WB 506 SKL křoviňák Stihl FS 130 a taky elektrickou sekačku (+ další malou benzínovou mrchu z Mau, která jde zítřka do ZD), ale káblem si ničím rostliny, vyhazují jím kačírek atd. A jak píšete o snu o Aku, až bude příjemná cena AKU sekaček, tak jdu taky do ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika