Výběr sekačky - Alko 520 BR vs 520 BRV premium



host - 115.106 (?)
7.6.2014 21:44

Příště neškudlete a kupte si premiovou řadu, červenou. Narozdíl od stříbrné fantasticky mulčuje, sbírá a ucpává se jen při husté 40cm trávě. 30cm i mokrá úplně bezproblému, rukojeť fantazie. Cenově jste jinde, ale na materiálu a provedení výrobce rovněž nešetřil a každá kačka navíc je na sekačce znát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 20.4.2012 18:31, zobrazeno: 18959x

Ahoj všem

  pročetl jsem kde se co dalo a tak nějak jsem se rozhodl pro naši členitou větší zahradu 1-2 tis metrů koupit tuto značku.

Za prvé ale nemám vůbec jasno v tom, jestli se vyplatí ty cca 2 tisíce připlatit za 520 BRV - co jsem pochopil, tak má regulaci rychlosti pojezdu +

520 BR - motor 625 series - k tomu jsem nic moc specifikace nenašel

520 BRV - motor 675 series - předpokládám vyšší výkon

ohledně srovnání jsem vlastně nenašel dohromady nic, takže předpokládám jen vyšší výkon/krouťák nebo jiný výkon v jiných točkách?

  Za postřehy díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.18 (?), 24.4.2012 15:36

Dobrý den,

nekupujte ani jednu, Regulace rychlosti pojezdu je téměř k ničemu. ALKO a zrovna to byly myslím typ 520 BRV jsem držel v ruce po roce nebo dvou a bylo to celé rozviklané, saší mělo zevnitř oloupaný lak a rezivělo. V místě nastavování výšky sečení jak jsou ty dírky v plechu to bylo prodřené a rezavé už v obchodě. Taky jsem si ji chtěl pořádit a chyběl kousek a měl bych ji doma :o)

Ale špatná sekačka to nebude ale určitě se dá vybrat lépe.

tehdova stála nejakých 12500kč a my si pořídili nakonec STIGU 53 honda plus nebo jak je to ozančené o tisícovku dráž. Sekačka je po roce jak nová, pevná, místy má zevnitř sice prodřený lak (neplést s oloupaný) ale nerezne nic, plech saší je o poznání silnější.

Sekávám s ní i další zahrady kde neseču každý týden a mesíční trávu 10-20cm mulčuju bez problémů, dokonce jsem mulčoval 40cm trávu sečenou prvně při sklizni trnek. sice to bylo dokousané ale zvládla to levou zadní na nejvyšší výšku sečení. Při vysoké trávě tam dávám ten mulčovací klín protože se zadní tunel stejně ucpe (tunel je veliký ale ten krycí plast to nepustí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 24.4.2012 23:13

Už ji mám doma - do neděle jsme měli platný 15% kupon na slevu - tzn. 10900 cca. Právě jsem ze zdejších a nejen zdejších diskusí neměl vůbec jasno, jakou sekačku chtít - snad jen, že chci BaS motor. REcenze na heurece jsem bral s rezervou, ale pro něco se člověk rozhodnout musel. - původně jsem chtěl teda Partnerku, ale co už :)

  Přijde mi krapet těžší na manipulaci bez pojezdu oproti sekačce rodičů - LS 45 z Mountfieldu - 39 kilo není žádnej drobek.

  Na druhou stranu jsme sekali lehce vlhkou trávu, kdy u LS 45 byl problém naplnit celý koš a u alka se naplnil celý, v tomto potěšila.

  Regulace pojezdu funguje krokově a znát je - pokud chci jet rychleji než těch 4,5 za hodinu, tak to dělám jako u tý LS 45 - tlačím bez pojezdu. na členitější plochy se pomalejší rychlost hodí.

  Jenom by mě zajímalo, jak ta regulace pojezdu funguje a jaký od toho do budoucna můžu očekávat problémy ohledně opotřebení.

  Škoda je, že není spřažená regulace otáček s regulací rychlosti pojezdu - po manželce nemůžu chtít, aby si ladila otáčky podle toho, jak rychle zrovna pojede. pro mě to zase výhoda je, protože si nastavím otáčky podle hustoty trávy.

 Stavitelnost rukojetí sice oceňuju, ale je to nejspíš další "kurvítko" k rozbití. :)

  Mulčování s klínem jsem zkoušel a celkem se mi to líbí.

  V základu je dodávána s mulčovacím nožem, pokud bychom jen sekali do koše, máme prý koupit jiný nůž.

  Zatím mi na tom celkem dost vadí jedna věc a sice táhlo pojezdu je zbytečně daleko a nedá se tak ovládat jednou rukou, jak jsem byl zvyklej u LS 45

a jak tak na to koukám, je to nějaká future - první obrázek je nejspíš původní řešení, které je ještě na obrázcích na heuréce - tam je táhlo uprostřed, nově ale je nelogicky doleva a v pravo je vykrojené - jenže jako pravák jsem zvyklej ovládat a otáčet sekačku pouze pravou rukou - to je tak první postřeh co mi vadí - na všechno ostatní je po necelý hodině sekání trochu brzo soudit



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 7.5.2012 6:58

Tak jsem koukal na tu LS 45 a má 29 kilo, to je 10 kilo rozdíl, přitom šířkou záběru a rychlostí sečení u běžný trávy na tom jsou s Alkem podobně. šasi má taky plech - tak nevím, v čem je těch 10 kilo navíc - v silnějším motoru?

39 kilo do členitějšího terénu už se celkem nechá tahat, zvlášť když člověk couvá nebo ve svahu obsekává stromky. Stejně tak pokud se sekačka přenáší převáží, tak tahat 40 kilo ze země pro záda žádná sláva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.211 (?), 7.6.2014 18:03

No..tak po dvou letech užívání musím dát za pravdu mému jedinému rádci - to řešení složený rukojeti je celkem tragický a celý to má celkem slušný jezeďácký vůle.

  s mulčovacím nožem jsem vydržel dva roky, dnes mi došla trpělivost a koupil jsem nůž na sečení a sběr od alka za 790,- (AL-KO 118357 Nůž 51 cm pro modely 5200, 51 BR, 520 BR, 520 BRV) a jsem celkem zklamán, koš naplněn opět do poloviny, celý jen když je vhodné složení trávy, největší otrava je ucpávající se výhozový otvor.

  občas mi pije krev startování, kdy zatáhnu razantně a motor jen poblafává a zase chcípne, na startování je zkrátka třeba větší razance, třeba jen vlastnost mého kusu, v recenzi na heurece někdo psal, že s tím problém nemá, ale moje žena tuhle sekačku prostě nenastartuje.

  stejně tak někdo zmiňoval, že mu odešla regulace pojezdu, tak jsem zvědav, jestli to výhledově potká i mě.

 suma sumárum na tu plochu co sekám, už bych příště vzal asi něco jinýho, i když vyloženě špatná sekačka to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.106 (?), 7.6.2014 21:44

Příště neškudlete a kupte si premiovou řadu, červenou. Narozdíl od stříbrné fantasticky mulčuje, sbírá a ucpává se jen při husté 40cm trávě. 30cm i mokrá úplně bezproblému, rukojeť fantazie. Cenově jste jinde, ale na materiálu a provedení výrobce rovněž nešetřil a každá kačka navíc je na sekačce znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.211 (?), 9.6.2014 12:44

já ale premium mám - AL - KO Silver 520 BRV Premium

  koukal jsem po jiných alko premium a toto je ta nejdražší. mulčování jsem taky spokojen, ale já trávu hlavně sbírám a tam se děje to, že pokud je hustší tráva, tak to koš naplní jen do třetiny půlky, pak se od výhohozu udělá jen taková nudle dozadu koše a ve finále se ucpe výhoz

  a ta rukojeť u výše zmíněné je tragédie, v tom prostředním nastavení to není vůbec pevný a hrozně se vrklá - jsem zvyklej na občasný sekání bez sepnutého pojezdu, ale na hrbolatějším terénu tam prostě tuhá rukojeť chybí. leda bych ji tahal a couval, tam se ta vůle neprojeví :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 9.6.2014 16:22

AL - KO Silver - stříbrná

AL - KO Powerline - červená 

Rozdíly jsou velké (madlo, motor, šasí, pevnost, materiály, ovládání, rotostop, nůž).

Fabia vs. Audi A8

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.211 (?), 9.6.2014 23:07

aha tak to už jsme doma - já vycházel z vámi udaného "premium"

když vidím cenovou relaci, tak za těch 7k rozdílu přetrpím viklající se řidítka a občasné problémy s plněním koše :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.211 (?), 26.8.2014 7:36

tak nakonec jsem na příčinu špatného plnění koše přišel - je jím špatné proudění vzduchu směrem do koše - i když jsem vyčistil všechny otvory v koši, tak se plnění zlepšilo, a le sekačka se stále přicpávala, aniž by byl koš plný. pokud ale krycí víko koše podložím, tak díky vzniklé mezeře se koš naplní úplně. počítám tedy, že by bylo třeba vytvořit další ventilační otvory někde v zadní horní části koše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika