Výběr sekačky



host - 121.5 (?) 
30.4.2017 19:33, zobrazeno: 4161x

Prosím poraďte,

potřebuji nahradit starou benzinovou sekačku s pojezdem novým strojem se záběrem 46 - 51cm, volitelnou rychlostí pojezdu a elektrickým startováním - bude používat i žena a senioři. Volím mezi AL-KO 526VSI, HECHT 5484 SXE a Mountfield MTF 4820PDBW EL 4S popřípadě SP 535 BW EL 4S. Má někdo zkušenosti s těmito stroji a jejich spolehlivostí? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 48.179 (?), 30.4.2017 23:45
Kdyby jsem požadoval el.startování, jakože nechci od té doby co jsme přešli opět na hondu, i z důvodu lehkého startování, tak volba by padla na Turbo 53 SEVQ B, instart.Měnitelnou volbu pojezdu dnes už taky požaduji, větší kola jsou výhodou, koš 70l, výkon 6HP.Ale protože nepožaduji el.startér, tak Combi 55 SVQ H, Honda je lepší volba.A úplně nejlepší Twinclip s variátorem a s dvojitou kudlou buď 55 SV H, nebo 50 SV H.Vážně by mě zajímalo zda se více ujme startér nebo bateriová sekačka, protože kdo nezvládne natočit hondu s "dekompresorem",tak už nezvládne ani ovládat sekačku :).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.179 (?), 1.5.2017 1:55
Takže z toho vyplývá, že z Vaší volby je k mé volbě nejblíže SP 535 bw el 4s, protože když to zjednoduším, tak Mountfield je pokračovatelem některých starších sekaček Stigy, proto i komponenty jsou totožné, navíc má nejrozšířenější motory a to b&s, kde u těchto motorů bývá standartem externí nabíječka, což je výhoda v zimě, že ji můžete občas dobít a nemusíte chodit k sekačce, navíc, na jedno plné dobití zvládne cca 50xnastartovat.Pokud zapomenete dobít, stačí 10 min.na oživení a několik startů zvládne v pohodě.Jen zapomeňte na 7-letou záruku, po dvou letech bude chyba vždy na Vaší straně ;),a to buď nadměrné opotřebení, nevhodné zacházení atd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.179 (?), 1.5.2017 5:01
Nevšiml jsem si toho alka-pokud máte na něj osvědčený servis, tak druhé místo ve volbě.U něj stále nevím, jak vyřešili variabilní pojezd, ten může být slabinou, raději by jsem vsadil na čtyřrychlostní převodovku od GGP (MF-první volba)používanou i v komunálu.Hechta jsem vynechal, protože co chtít po čínským motoru s nespolehlivý pojezdem, jen,že to odpovídá ceně.Navíc baterie se dobíjela v sekačce, snad jde dokoupit i externí nabíječka.Jen dodatek pro všechny-zeptejte se na záruční dobu baterie ;).On vpodstatě i mountfield už je koupen čínským investorem, ale drží se zatím zajetých kolejí, tak snad aspoň zlepší dodávky dílů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.172 (?), 3.5.2017 21:29

Za mě HECHT 5484 SXE.

A proč? Právě pro SPOLEHLIVOU převodovku (francouzská GT) a osvědčený (byť čínský) motor 135ccm.

Jsem majitelem 5484 SX bez elektrostartu a stále mě sekačka udivuje svou robustností a spolehlivostí vzhledem k ceně. Start na první zatažení i po zimní odstávce (samozřejmě s čerstvým benzínem) a velmi nízká spotřeba. Ruční start asi nebude tak lehký jako u Hondy, ale to řeší tazatel požadovaným elektrostartem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.172 (?), 3.5.2017 22:28

Pokud byste zvolil HECHT 5484 SXE, tak doporučuji koupit v DE - aktuálně v akci za cca 9350,- Kč. Samozřejmě pokud to máte blízko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika