Výběr rotační sekačky kolem 10.000,-, 2.00 m2



host - 9.6 (?)
7.8.2017 9:26

Jo, tak si to kupte, když myslíte. My jsme se na baráku pěkně napálili, když jsme do hechta šli a po dvou letech od koupě je problém s náhradními díly. Sháněli jsme startovací segment, který přestal fungovat. Na centrálním skladu neměli, sehnalo se to až u jednoho z jejich prodejců. Krom toho ta kvalitní sekačka začíná pěkně rezavět a to dostává pravidelnou péči. Ne nadarmo se říká, že co je laciné, může být dvakrát tak drahé...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 243.172 (?), 6.8.2017 23:43

Já bych se zase vykašlal na Vari a šel do něčeho lepšího, co bude sloužit o dalších pár let víc a bude to jen o pár tisícovek dražší... To však není tazatelův požadavek.

V dané cenové relaci jsem přesvědčen o výhodnosti Hechta 5484 SX. Asi ho budu "propagovat" tak dlouho, dokud se mi na něm něco nepokazí, ale pak zase nemám problém se s tím pochlubit.

Chci však jen reagovat na Vaši Varinu. Budu porovnávat čistě s uvedeným Hechtem.

Luxusní rukojeť, velká 280 kola a převodovku s plynulým rozjezdem a dokonce s variátorem (navíc vše spolehlivost GT 300 Synchro) má Hecht taky.

Nemá však 70, ale jen 60 l koš. Jak velká je to nevýhoda netuším, protože když jej 3/4 naplním tak mi už přijde dost těžký na manipulaci.

Dále má slabší motor s ručním sytičem. Manuální sytič však beru jako výhodu, protože jsem dost četl o poruchovosti automatických sytičů BaS.

A to vše za 8000,- Kč

Nepochybuji o kvalitě výrobků Vari, avšak osobně musím uznat, že zrovna sekačky Hecht (aspoň novější modely typu 543, 548) na mě působí také kvalitně. Všechno perfektně slícované, plasty kvalitní s pěkným povrchem, v namáhaných částech zesílené. Z motoru nikde neteče olej - je krásně suchý. Nemůžu si pomoct, ale opravdu to na mě působí dojmem kvality, i když je to čistokrevná Čína. Známý si včera koupil tříkolku 5433 a ta se mi po stránce zpracování taky velmi líbila. Příjemný, poměrně tichý motor se silou odpovídající obsahu. Budu sledovat, jak si bude tento model stát s kvalitou časem, teď nelze hodnotit.

Aby nedošlo k mýlce - já mám kvalitu velmi rád a pokud můžu, tak si ji dopřeju. Hecht jsem původně kupoval s despektem, protože je to prostě Čína. Jedno zklamání (s křovinořezem) s nimi už mám, takže z této značky nejsem zrovna "na větvi". Snažím se však mít racionální pohled a tak musím uznat, že jejich rotační sekačky (novější modely) rozhodně nevypadají špatné a konkrétně 5484 SX za 8 tisíc nabízí tolik, že se tomu jiné značky ani nepřibližují. Původně jsem jej kupoval s tím, že časem kvůli velikosti sečené plochy stejně koupím rider nebo traktor. Avšak sekačka mile překvapila jak kvalitou, tak výkonem a potřebu něčeho většího nepociťuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.6 (?), 7.8.2017 9:26

Jo, tak si to kupte, když myslíte. My jsme se na baráku pěkně napálili, když jsme do hechta šli a po dvou letech od koupě je problém s náhradními díly. Sháněli jsme startovací segment, který přestal fungovat. Na centrálním skladu neměli, sehnalo se to až u jednoho z jejich prodejců. Krom toho ta kvalitní sekačka začíná pěkně rezavět a to dostává pravidelnou péči. Ne nadarmo se říká, že co je laciné, může být dvakrát tak drahé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.38 (?), 7.8.2017 12:34

Jaký to máte model?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.228 (?), 7.8.2017 22:57
Tak jsem si ten hecht prošel netem a na díly si stěžuje více uživatelů, nejspíše se nepočítá s tím, že by se to opravovalo-díly nejsou taky zrovna rentabilní.Praskající startovací šnůry byla podstatná slabina značky.Na zmiňovanou tříkolku jsem nenašel vyloženě spokojeného majitele(kolečka se blokují, hrnou,jsou hodně předsazená).Na nové modely už není tolik stížností (čtyřkolové),jen hlučnost, váha,ale to je diskutabilní.Osobně mám pocit, že sice nastal posun, ale je to takové nedotažené.Na druhou stranu-co chtít za ty peníze.Rozhodně to není zboží pro mě, rád se kochám kvalitou a dát za sekačku přes polovinu průměrného platu,(cca 20tis.)není nic tak strašného, když zvážím na kolik to je let a kvalita je o několik tříd jinde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.38 (?), 8.8.2017 12:51

Každý má priority jinde. U vás to jsou sekačky s cenou nad 20 tisíc (viz. váš příspěvek z 6.srpna). U mě je i těch 8 tisíc za sekačku dost. Ne, že bych na to neměl, ale pokud ta za 8 splňuje moje požadavky, tak peníze navíc raději vrazím jinam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.38 (?), 8.8.2017 13:04

Ještě k reakci na tříkolku.

Že by se kolečko někam hrnulo jsem si nevšiml, točna je asi na dobrém ložisku, protože zatáčela naprosto plynule, bez cukání (polohování) a zatáčení byla fakt lahůdka - oproti čtyřkolce. Na madle je i páka, kterou se dá zablokovat zatáčení. Problém je jen to, co zmiňujete - příliš předsunuté kolo. Vychází to z konstrukčního principu, takže si na to nelze příliš stěžovat, ale potenciální zájemce by s tím měl počítat. Jak to mají řešené ostatní výrobci nevím. Nezajímá mě to, já bych si tříkolku nekoupil. Ještě dodatek z hlediska objektivity - sekačka byla úplně nová, takže jak to bude fungovat za rok, dva nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.228 (?), 8.8.2017 18:43
Ještě k té tříkolce-to samostatné kolečko reaguje na jakoukoliv nerovnost a okamžitě podle ní uhýbá.V obchodě je to paráda na betonu, ale trávník je takový jen zcela vyjímečně a kdyby se mělo jezdit se zablokovaným otáčením, tak to postrádá smysl.Měli jsme to v menší verzi, na obsekávání na zahrádce -super, ale v opačné verzi-otočné vzadu, byla to mulčovací verze a plochy se sekaly klasikou s košem.Více se mi líbí verze Hondy -dvě otočná kola, díky nímž si sekačka nemá snahu drhnout o spodek při nerovnostech, ale tuším že hecht to ví a v návodu má větu k určení sekačky, k sekání zahrady vhodná není, kde to není jako mlat anebo sekat na vyšší střih.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.42 (?), 17.8.2017 21:34

Dobrý večer, děkuji a neděkuji za reakce :) Víceméně mám jakž-takž hlubší přehled, ale ve výběru mám stále úplně nejasno. Jsem relativně lehce přesvědčitelný tip, takže všechny modely se mně zdají být dobré.)

Mohu se zeptat, co říkáte na mé nástřely? McCulloch (M46-160), RiwallPro (4635), VeGa, popř. bazarová honda/viking, ale z bazarových věcí už jsem vyléčen. Riwall je zase čína. Tak co ten McCulloch? Mají v nabídce různě výkonné modely a dle mého nevypadají vůbec špatně (mám pocit, že jde o odnož Husqvarny).

Děkuji a přeji příjemné sekání se Stigou, Vari i Hechtkou :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.71 (?), 17.8.2017 23:17
Bazar lze koupit ve vynikající kvalitě, ale musí se dát kvalitní filtr značek 😉.Jako sekačku na prasecký pozemky jsem koupil stigu se šasi v hliníku, hliníková kola, motor b&s 190ccm za 6tis.,vyloženě dobrá koupě, dal jsem jen novou kudlu, olej a filtr, mám ji už několikátým rokem na to horší sekání.Majitel přešel na traktůrek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.143 (?), 14.12.2019 9:16

A jak jste nakonec pořídil? Zrovna jsme také ve fázi výběru a nevíme co z toho milionu možností vybrat. Co říkáte na značkové výrobky STIHL?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika