Vyber hobby krovinorezu



Stránky: 1,  2   
host - 40.172 (?) 
2.5.2017 20:36, zobrazeno: 6692x

Zdravim,

Chcem sa poradit ohladom vyberu vhodneho krovinorezu.

Vyuzitie hlavne kosenie travy na viac-menej rovnej ploche, kosenie okolo potoku, mierny kopec a klasicke dokosovanie okolo chodnika atd. Kosit sa to bude asi raz za 2-3 tyzdne.

Hmotnost nie je az taka dolezita, hodil by sa dvojramenny popruh. Preferenciu 2-takt / 4 takt nemam. Dolezity je cenovy limit - 300e.

Zaujal ma tento, co poviete?

Stiga SBC 635 KD

Dakujem za nazory a postrehy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 48.8 (?), 4.5.2017 1:03
Aniž by jsem se díval na daný model, tak Váš výběr pro hobby bude jeden z nejlepších :),protože stiga fúzovala (mimo jiné)s Alpinou, svého času, jedním z prestižních výrobců křovinořezů, dokonce tak dobrých, že si je Honda prodávala svého času pod svojí značkou (jeden jsem vlastnil),rozdíl byl jen ten, že Alpina byla žlutá a Honda červená :).Jsou velmi kvalitní a neprávem opomíjené.V nižší kategorii by jsem je volil raději než stihl (ikdyž výše je stihl bezkonkurenční)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.8 (?), 4.5.2017 1:20
K přesnějšímu užití uvádějte i přibližné metry.Takto z toho mám dojem, že budete sekat pro obec...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.125 (?), 4.5.2017 16:11

Zdravim,

Nie, pre obec to nebude. Budem kosit dvor doma a u starych rodicov. Velmi priblizne 200 m2 tej rovnej plochy. Aj ked ona az tak uplne rovna nie je, s klasickou rotacnou kosackou to velmi nejde.

Nasiel som este KC 435 s motorom Honda za 350e. Je niektory z tychto 2 vyrazne lepsi, alebo je to skor o tom, vybrat si ci 2-takt alebo 4-takt?

@xxx.xxx.48.8

Ano, ako prve som hladal krovinorezy stihl, ale ponuka v mojom cenovom limite ma velmi nezaujala. Niektory z tych drahsich strojov by sa mi pacil, ale cena nepusti :) Dalej som pozeral na Husquarnu, ale aj tu na fore som sa docital, ze to uz nie je kvalita ako kedysi. Teda aspon v tych nizsich cenovych relaciach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.8 (?), 4.5.2017 21:42
Z Vámi vybraných by jsem volil stigu, ta váha tam bude menší, na Vaše požadavky to bude obratnější a vybavení uspokojivé.Druhý model sází na motor Honda 4t, který je spolehlivý, nespaluje olej v benzínu ;),používá ho vícero značek, jako 4t je o něco těžší, naproti tomu má líbivější zvuk, ale stejně se dělá s chrániči sluchu :),tam se obávám té "omáčky" okolo, aby to mimo motoru nebyl ošizený shit.Husqvarna už bohužel není co bývala i v profitřídě, donutila mě přejít ke stihlu, ten je o několik stupňů výše, ale nechá si tu kvalitu a spolehlivost zaplatit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.45 (?), 5.5.2017 12:44

Na Dolmar ste nepozerali? Kvalita vynikajuca, ceny zatial nižšie ako u Stihl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.125 (?), 5.5.2017 21:08

Na Dolmar ani nie, kedze v okoli nemam predajcu.

Neviete ako je na tom Stiga s dostupnostou nahradnych dielov? Otazka asi skor na slovenskych prispievatelov, kedze v Cesku to moze byt inak. Alebo mozno ani nie :)

Este ked ste tu spomenuli konstrukciu toho Vari. Ma niekto skusenost s ich krovinorezmi? Znacku beriem ako kvalitneho vyrobcu malotraktorov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.102 (?), 5.5.2017 22:22
Vari-rozhodně bytelné malotraktory, na křoviňák zkuste heureku-recenze uživatelů, zda něco objevíte.Stiga díly vyzvedávám do tří dnů, max.do týdne, můj prodejce objednává zpravidla každé úterý.V ponděli napíšu sms, v úterý objedná, ve středu vyzvednu.Lze i expres do 24h, ale tam se připlácí na poštu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 5.5.2017 22:33

Vari 2T je silně Low-end hobby stroj pro lidi, co za jeden den nespálí více než jednu nádrž paliva a nepotřebují je více než 25 dní v roce (30 mth/sezóna).

Vari 4T je už semiprofi na členitější práci (nikoliv plošný výkon) tak kolem 3 nádrží denně a 4 dny v týdnu (obden 4 hod práce = 500 mth/sezóna).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.54 (?), 6.5.2017 8:27

500 motohodin ročne

Motor by to pravdepodobne vydržal ale zostatok by sa z vysokou pravdepodobnosťou rozpadol už prvý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika