Vřetenové sekačky



Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?)
4.6.2009 14:53

Gude dodava motorovu vretenovu sekacku v kombinacii je prevzdusnovacom a vertikutatorom. To sa mi zda byt zaujimavy stroj vzhladom na usporu priestoru, oproti nakupu zvlast sekacky a vertikutatora. Kupovat vertikutator na 1 ci par pouziti v roku odradzuje. Poziciavanie vertikutatora je riesenim, ale kupenie tohto stroja by vec vyriesilo elegantne... Len co je to za vyrobok? Napiste skusenosti! Motorová vretenová kosačka MS 1600 3 v 1 - Mate niekto skusenosti s tymto strojom?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kalikali - (3) - 15.52 (?), 19.4.2009 1:31, zobrazeno: 29242x

Zvažuji vřetenovou benzinovou sekačku Balmoral 17SK, může mi někdo poradit, jestli vysoká cena cca 33000 kč je úměrná kvalitě trávníku oproti klasickym sekačkám?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.10 (?), 19.4.2009 20:39

Zkušenosti s vřetenovou sekačkou nemám, když nepočítám takovou tu na tlačení, která bývala za pár šupů.Nevím tedy jak vypadá trávník posekaný touto sekačkou, takže nemohu posoudit rozdíl v kvalitě.Takovouhle sekačku já osobně bych nekupoval hlavně proto, že vřetenové sekačky sekají trávu střihem jako nůžky.Proto ji musíte mít dobře seřízenou.U rotační žádné seřízení není a když nůž nabrousíte jednou dvakrát do roka, tak se taky nic neděje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 20.4.2009 0:50

Atko Balmoral je nekompromisní kvalita, pokud chcete excelentní trávník, nic Atkem nezkazíte (je to divize Bosch, pokud se nic nezměnilo), Kvalitní vřetenovka je samozřejmě náročnější na trávník a podmínky (neodpustí vám najetí na klacek, kámen), ale výsledek je excelentní, doufám, že se k nákupu též někdy odhodlám..

Vřetenovka opravdu "Stříhá", rotační sekačka naproti tomu v podstatě trávu v místě sekání rozdrtí, zvlášť nízké stříhání nikdy nezvládne tak pěkně jako vřetenovka. Trávník je při péči s vřetenovkou v mnohem lepší kondici.

Nevýhody - musíte sekat opravdu často - minimálně 3 krát v týdnu, vysokou trávu vřetenovka nestíhá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 20.4.2009 21:02

No ona aj rotačka dokáže pekne kosiť aj nízko. Len je skutočne potrebné aby bol dostatočný výfuk a nože nežmolili trávu ako bezzubý dôchodca suchý chlieb. Ak je dobrý výfuk dajú sa aj rotačkou urobiť pásy. Mne sa však pásy v trávniku nepáčia a po kosení ich likvidujem švédskymi hrabľami aby vznikol jednoliaty koberček. Potom už nestúpať, iba obdivovať a polievať. Po čase odmerať šublerou a znovu kosiť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.234 (?), 29.4.2009 17:23

Zdravim, vlastnim Baumoral 20 SK a jsem s ni spokojen. Travnik opravdu striha a je videt opravdu velky rozdil mezi travnikem secenym vretenovkou a rotacni sekackou (tu ma soused - stejna puda, stejne osivo, stejne hnojivo). Musim rict, ze odpusti i najeti na vetvicky (do cca 5 mm je zvladne uplne v pohode). Malinka nevyhoda (ale to je spis o zvyku) je sekani v mirnem kopci. Pokud je travnik mirne vlhky, zadni ocelovy valec obcas proklouzne (sekacka jje totiz dost tezka) a na travniku je to znat.

Jinak mohu vrele doporucit, mam ji jeden rok a koupil bych ji znovu. Ted zvazuji nakup procesavaci kazety :)

Preji stastnou volbu.

Vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 4.6.2009 14:53

Gude dodava motorovu vretenovu sekacku v kombinacii je prevzdusnovacom a vertikutatorom. To sa mi zda byt zaujimavy stroj vzhladom na usporu priestoru, oproti nakupu zvlast sekacky a vertikutatora. Kupovat vertikutator na 1 ci par pouziti v roku odradzuje. Poziciavanie vertikutatora je riesenim, ale kupenie tohto stroja by vec vyriesilo elegantne... Len co je to za vyrobok? Napiste skusenosti! Motorová vretenová kosačka MS 1600 3 v 1 - Mate niekto skusenosti s tymto strojom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 7.6.2009 5:26

Skoda, asi nik nepozna.

Spytam sa este vseobecne. Ma niekto skusenosti a su na trhu este dalsie stroje, co kombinuju sekacku a vertikutator? Samozrejme myslim male sekacky do zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sasanka - (1) - 155.115 (?), 7.6.2009 8:13
Píše se tu o profesionálních motorových vřetenových sekačkách. Mě by zajímaly spíše ty ruční, máte s tím někdo zkušenosti? Docela mě odrazuje to "časté sekání", ale zase láká to "střihání". Problém je, že v obchodech se toto zboží moc neprodává a ani na internetu nezaujímá moc velký procentuální podíl v nabídce. Zato v bazarech se toho hodně lidí zbavuje jako "nevyužitého nového zboží". Dělá to na mě dojem, že je to zřejmě buď hodně nepraktické anebo nepoužitelné. Neznám NIKOHO, kdo by vřetenovou sekačku měl a používal. Přesto chci jít do toho. Začala bych asi Husquarnou Novocut 64, kde se uvádí, že je speciálně dělaná na vyšší trávu (asi se tím stejně ale nemyslí 50 cm). Pozemek mám však ve svahu, celkem asi 900m2. Zajímá mě jestli ten mechanismus sečení bude ve svahu fungovat? Nebude to nějak prokluzovat? Moc prosím jestli je zde někdo kdo má s ruční vřetenovou sekačkou jakoukoliv zkušenost, aby mi ji sdělil. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 7.6.2009 13:35

Vážená Sasanko ,pokud zde trochu pohledáte, pár příspěvků na toto téma najdete.  Pokud chcete "začít" Husqvarnou Novocut 64,kupodivu nevyhodíte peníze.Mám ji taky a "vysokou"  trávu skutečně zvládá velmi lehce (ale fakt se nemyslí tráva vysoká 50 cm).

Přes převody v kolech se otáčí s 5 noži a ty doslova stříhají trávu a zároveň se samy ostří dotykem k ocelové liště.Tam bývá kámen úrazu, proč se těchto sekaček lidé zbavují. On se totiž ten dotyk mezi noži a lištou musí umět přesně nastavit!!!

Když jsem svoji HQ koupil, předali mi ji v prodejně údajně "seřízenou z výroby". V podstatě nešla roztočit ani na betonové podlaze, natož v trávě.Po krátké vzrušené, ale celkem zbytečné debatě s prodávajícím jsem poděkoval a doma si poradil sám.Pomalu jsem postupně povoloval dva šrouby, kterými se přítlak seřizuje.Jsou lehce přístupné.Nejpřesnější metoda seřízení nožů je následující:  vezmete list papíru a vložíte jej (opatrně) mezi nože a lištu střihu. Papír musí být po opatrném zatočení noži čistě ustřižen po celé délce.  A pozor!!! toto seřízení se dělá po krátkém "ochození" zcela nových nožů, ze kterých se musí odřít otřepy kovu.Pak to má teprve smysl.  Musí se tedy vychytat ten správný okamžik mezi nutnou silou k roztočení nožů a čistým střihem.Tedy pokud se na toto necítíte a nemáte po ruce šikovného "pomocníka",je třeba kupovat u zkušeného prodejce s rozumným servisákem.

Sekačka není primárně určena pro sečení lučních porostů, určité druhy travin prostě "neužvejkne" ,při nesprávném seřízení nechává neuseknutá stébla , lidé si pak stěžují a dotahují a dotahují a dotahují..., až nakonec prodají... Je vynikající na udržované trávníky, takže je třeba počítat s tím, že jednou za měsíc sekat stačit fakt nebude. Ale pokud Vám to časově nevyjde, tato HQ zvládne leccos přerostlého.Seču travní všehochuť a ve svahu není sebemenší problém. Občas je třeba plochu sekat dvakrát-křížem.  Spousta lidí tyto sekačky velkou silou postrkuje po malých kouskách kupředu a vzad což nemá smysl, pouze se ničí převody v kolech, není nad plynulou chůzi daným směrem. Rychlostí otáčení nožů nijak nezměníte kvalitu sečení.

Dle dlouhodobé zkušenosti uživatelů je jediným potřebným servisem občasná výměna plastových ozubených převodů v kolech. Co si ale rozmyslete je fakt, že tato sekačka nedokáže posekat trávník až k okrajům, pokud je máte pevné a zvýšené(obrubník, stěna,plot...)-prostě to o šířku kol a ještě kousek není možné - nože jsou umístěny mezi koly.

Dnes se prosazují akumulátorové vřetenové sekačky, rozdíl je oproti ruční v tom, že se musíte starat ještě navíc o akumulátor.Pokud ji prodejce neseřídí dokonale, opět se přijatelného výsledku nedočkáte.

Takže odvahu, procházka po zahradě s touto sekačkou je fakt pohoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.118 (?), 7.6.2009 14:53

Vretenove sekacky jsou urcene pro radne pestovanou travu.Na hristich.golfove hriste a vsude tam, kde se pestuje anglicky travnik.Velky problem ma, kdyzjy pritomny krtek, nebo hrabos.Normalni travu Van posece s problemama.Pozdeji Vam reklamaci neuznaji.Vse pak svedou na uzivatela.Muj nazor-zbytecne vyhozene penize.Vyssi travu(jednou zapomenete pokosit)vam s potizemi pokosi.Muj nazor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika