Vřetenová sekačka AL-KO Comfort 38 HM



host - 237.233 (?) 
1.8.2017 21:25, zobrazeno: 1266x

Delší dobu zvažuji přechod na ruční vřetenovou sekačku. Trávník má cca 250 m2, rovný, na tento typ sekání vhodný. Mám možnost dobře koupit skoro novou vřetenovou sekačku AL-KO Comfort 38 HM. Beru to jako vstup do světa tak trochu jiného stříhání trávy, než jsem teď zvyklý. Chci si vyzkoušet, zda mě bude bavit sekat 2-3x týdně, jaké to je, co na to trávník a tak. Mám již vertikutátor AL-KO Combi Care 38 E Comfort a jsem s ním spokojený. Naposled jsem s ním minulý týden provzdušňovacím válcem vyčesával plsť z trávníku a trávník vypadá spokojeně:)

Nabídka koupě této vřetenovky je bez koše. Mám si k ní koš hned jinde dokoupit? Na diskusích se občas píše, že sběr trávy do koše není u této vřetenovky silná stránka. Na druhou stranu si nechci trávník "zaneřádit" zbytky pomalu tlející trávy. Co ale rozhodně nechci je, aby se diskuse stočila, zda trávník mulčovat či ne.

Ve spojitosti s touto vřetenovkou a sekáním vřetenovou sekačkou mám několik dotazů: 

1. Názory uživatelů ruční vřetenové sekačky AL-KO Comfort 38 HM:

- obecně na kvalitu této vřetenovky při poměru cena/výkon

- zásadní klady/nedostatky

- na co si dát pozor

- využití koše (klady, zápory, nápady na případné vychytávky na sběr trávy) 

2. Poprosil bych o sdílení know-how na sekání trávy u chodníku/stěny, kdy nechá každá sekačka pruh neposečené trávy (aby to vypadalo tak krásně, jako po vřetenovce na volné ploše).

3. Sbíráte občas zbytky trávy po vřetenovce rotační sekačkou?

Libor

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika