Viking GE 140 L



host - 191.152 (?) 
9.4.2018 16:02, zobrazeno: 2151x

Zdravím, čo hovoríte na tento štiepkovač? Teraz je v stihle za 300 €. Alebo nejaký iný v podobnej kvalite?

md

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.152 (?), 9.4.2018 16:05

Ešte doplním, že má slúžiť na spracovanie z orezania stromov zo záhrady pri dome. Raz ročne aj vinič alebo nejaké ruže alebo maliny/černice. Štiepku viem využiť aj ako palivo do kotla.

md

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.21 (?), 12.4.2018 23:25
Nikto mi neporadí? :-( Rozmýšľam aj nad Al-ko 2800 lh Easy Crusch. Stiepkovat potrebujem ďalej od domu takže aký predlžovací kábel budem potrebovať na vzdialenosť cca 59 metrov? Stačí 1,5 mm2 alebo radšej 2,5 mm2? ĎAKUJEM MD
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.130 (?), 22.11.2022 16:33

Dobrý deň všetkým. 

Daný stroj som vtedy nakoniec kúpil (bol v akcii lebo Viking sa pre-brandoval na Stihl) a používam ho u rodičov vyše 4 rokov. Štiepkuje odrezky z ovocných stromov z veľkej záhrady (jablone, slivky, moruša, orech, hruška, broskyne, ale aj hrozno). Každý rok naštiepkujeme asi 20 klasických bedničiek (prepraviek) na ovocie 60*40*22 a ešte 2 big bagy na drevo/štiepku 90*90*100.

Skúsenosti:

Pozitívne: je vcelku šikovný a spratný, dosť silný, asi len 5x sa stalo že sa zasekol, ale vetvy upravujeme, takže nie sú veľmi krivé - hrúbka max 4 cm a suché menej; vstupný otvor je OK a vťahuje vetvy dobre - najmä ak je rovná a aj dlhá tak to "chrúme" pekne; na začiatku sa nastavila doska a iba sa už "doprecizuje" raz za čas (malé vetvičky napríkald slív skôr načne ale nepresekne vždy).

Negatívne: neviem čím to je a nie je to pravidelné, ale zvykne sa sám vypnúť (podozrenie na bezpečnostnú poistku zásobníka sa nepotvrdilo), môže to byť spínač, keďže ani spätný chod nefunguje, možno tepelná poistka (poraďte :-); ak je vetva hrubša a nejako ohnutá tak ju nevtiahne;  suché vetvy skôr láme a nie je taká pekná štiepka. 

Snáď niekomu pomôžem pri výbere (ja osobne by som už teraz novšiu verziu Stihl nekúpil kvôli cene a spomínanému vypínaniu).

MD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika