Vari převodovka DSK 317



host - 72.218 (?)
1.3.2015 11:57

Když píšete, že konstruktér nepřemýšlel, musím se tomu smát. Kdyby nepřemýšlel, tak by jste určitě neměl takovou převodovku, ale trápil by jste se s řemeny...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 252.36 (?), 26.2.2015 5:07, zobrazeno: 30361x

Čauky prosím o rádu přestala mě jet tera Vari zjisti jsem že mě prdlo nějaký ložisko v převodovce, převodovku sem rozebral vyměnil ložisko ale mám takový problém viz obrázek jak to mám v kroužku detail jak se dává rychlost je tam takový kolik který se musí dat do správné polohy je jich tam 5 pokud se dá špatně tak to nejede a dělá to neplechu není tady nějaký zemědělec který se vrtal někdy v převodovce od varika a poradil by?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2015 9:38

a já myslel, že do těch dírek zaskakuje aretační kulička, která drží páku právě v jedné z pěti poloh 3R012. Pak je tam udělátko, co blokuje zařazení pojezdové rychlosti 3 a 2, co užíváte při orbě (potřebujete jen R01).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.127 (?), 1.3.2015 1:57

Ano, je to jak píše Standa do jednoho z těch 5 ti otvorů podle zařazené rychlosti zapadá kulička aretovaná pružinou. Zvenku převodovky je šroub s drážkou, který stlačuje pružinu a matice, která šroub zajišťuje. Seřízení, aretace šroubem (stlačení kuličky pružinou) je dobré si vyzkoušet před kompletním složením a zatěsněním. Kulička musí bez problémů přeskakovat mezi otvory, ale zase nesmí vyskočit, šroub stlačující pružinu se musí utáhnout tak akorát. Předloni mě převodovka začala téct kolem hřídelky řazení, musel jsem tam dát zevnitř nový O kroužek - konstruktér moc nepřemýšlel, když jsem kvůli tomu musel půlit převodovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.218 (?), 1.3.2015 11:57

Když píšete, že konstruktér nepřemýšlel, musím se tomu smát. Kdyby nepřemýšlel, tak by jste určitě neměl takovou převodovku, ale trápil by jste se s řemeny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.117 (?), 1.3.2015 15:33
Napsal bych jenom myslet. Ještě příhodnější by bylo vymýšlet. A o tom a produktech Vari, by se daly napsat celé romány Když je to licenční žďorb, tak by všechny následující varianty, měly být dokonalejší než Gutbrod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 2.3.2015 17:40

DSK 317 nikdy nebyla předmětem licence, je to vlastní konstrukce. O umu konstruktérů v Libici by šlo napsat víc - například z jejich rukou pochází Agzat nebo Adéla, nejprodávanější bubnovka vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.127 (?), 2.3.2015 20:56

No opravdu nevím, nevím abych kvůli jednomu O kroužku když mě teče olej kolem hřídelky řazení musel půlit převodovku mě o konstrukčním umu moc nepřesvědčilo. A zrovna když potřebuji orat zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 2.3.2015 21:25

Zkuste to zkonstruovat líp a levněji. Když se to povede, podejte to jako zlepšovák fabrice. Když to bule funkční, lepší a levnější, jistě to koupí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.145 (?), 3.3.2015 12:26
Zkonstruováno je to možná dobře. Ale postrádá to ten správný chochmes strojaře. Dostalo se to do tohoto stavu právě díky rádoby zlepšovatelů a jejich „zlepšováků“. Ale prosím ať tak je, ale za poloviční, nebo ještě menší peníze, pane odborníku.Přestávám chápat na co jsou všechna ta technická učení, nabývám dojem, že jsou vysoká jen proto, že jsou ve vysokých barácích.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 3.3.2015 0:00

většinou se po každém půlení mění O kroužek za nový bez ohledu na opotřebení, protože je to korunová položka. Pak O kroužek určitě vydrží do další potřeby půlení. Blbý je, když se ušetří 3 koruny na nesprávným místě.

Druhá věc je, že když to maličko sákne kolem páky řazení, určitě se dá provést sezónní orba a pak teprve jet do servisu. Nikdy to totiž nezačne téci ze dne na den "jako dunaj", aby oprava byla neodkladná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika