Vari Hurricane F-550 - vyžínač křovin



host - 147.46 (?)
29.3.2017 4:15

To zapínání kol, jako u frézy, si představujete jak, u jaké frézy. Vari má jen frézu na sníh a převodovka na kteru se to montuje má pevnou nápravu, takže se nic nevypíná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 110.125 (?), 19.1.2017 16:54

Oživuju téma... nasněžilo a tak není důvod drandit s řidítkama po lukách...

Dnes ráno jsem dovezl náš mulčovač přímo do VARI, pobavil se s panem Belingerem a "jeho" technikem a uvidíme co z toho vzejde. Přístup byl samozřejmě super, škoda, že ke každému stroji neprobíhá podobné "školení" a předání poznatků z praxe. Na prodejnách je to ric pic, zaplať a odjeď.

Jak stroj dopadl, povím až bude stroj po opravě, nicméně, věřím, že to dopadne dobře. Slabá místa na mém stroji odhalena a tak se jen těšíme na výsledek.

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 19.1.2017 19:27


Překvapily mne Vaše problémy s F550. Plně je respektuju a nepochybuju o nich. Používám stejný strojek ale nemám s ním sebemenší problém. Proč nevím, ale fakt jen seču. Teda když je co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 24.1.2017 19:16

jak píšu výše, slabá místa odhalena (zdroj všech závad), víc napíšu po opravě a ještě víc na podzim :)

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 12.2.2017 16:59

Tož

Stroj jsem v pondělí přivezl z Vari. Dostal jsem nový rám, držák ostruhy a ty dvě kouzelný pružinky na kladkách co tam z počátku nebyly.

Ze svého jsem pak nechal vyměnit: všechny bovdeny, páčku plynu, ložiska unašeče kosy, olej, filtr, svíčka, všechny řemeny.

Co se závad týče, důvodem byl průnik několika faktorů:

- když mi po pár MTH praskl držák převodky pojezdu a já to šel reklamovat do Agrowestu, tak v ideálním případě měl Agrowest stroj lépe zkontrolovat a pravděpodobně už tehdy nevyhovující rám vyměnit za vyhovující

- můj roční nájezd MTH je na hraně, což v případě nevyhovujícího rámu dopadlo jak dopadlo a další praskliny na sebe nenechaly čekat

- to vše jsem završil svým přístupem, když jsem posl 2 roky nebyl na oficielní roční prohlídce, což bylo způsobeno v mém případě hlavně liknavým přístupem servisu Agrowest Plzeň kdy na moje otázky ohledně divného zvuku ložisek unašeče nože, špatně nastaveného sytiče, stroj při běžícím motoru popojížděl a pod reagovali vždy tak, že je to (kouzelné slovíčko) "vlastnost"

Naštěstí, jako v pohádce s dobrým koncem, mě zde oslovilo přímo Vari a já jejich nabídku na kontrolu stroje rád využil. Stroj jsem osobně dovezl i odvezl. Zaplatil jsem si spotřební materiál, dostal práci + rám gratis a stroj je tak zachráněn z hrobníkovo lopaty.

Ponaučení je jasné, bylo-li by pořádného servisu a já dodržoval pravidelné prohlídky, mohlo to být daleko lepší a všechny vady mohly být odstraněny zpočátku a ne po skoro 4 letech.

Stroj má na hřbetu 90mth a já si kladu otázku, zdali si ho ponechat, či už konečně pořídit něco za malotraktor. Plochy k mulčování mám méně neb chci víc sena a tam kde bych mulčoval F-550 mezi záhony a pod už můžu konečně používat naší od loňska novou ALKO sekačku (tu nejlepší prodávanou v ČR tak uvidíme co vydrží) neb zatím jsem s ní naběhal asi 7mth - chci totiž sbírat hmotu do kompostu.

"Bohužel" F-550 má pro mě jednu zásadní výhodu - v pohodě se vejde do kufru kombíka a já nemusím trajdat mezi pozemky s přívezem naloženým malým japoncem s mulčovačem.

Tož tak můj malý příběh... samozřejmě, ještě jednou díky Vari za skvělý přístup!

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.123 (?), 28.3.2017 14:48

Stroj jsem používal zatím jen jednu sezonu, ale po chvíli mě pěkně brní ruce a nepomohou ani madla od Vari i když jsou na omak pěkně měkké.Při servisní prohlídce jsem na to upozornil, ale při vrácení mi bylo sděleno, že to tak prostě je. Jinak zatím funguje dobře a zatím to "sežralo" všechno a jediný problém byla upadená ostruha, i když nechapu, jak se to přes tu pojistku dokázalo vyvlíknout. Radost by mi udělala možnost "zapínat" kola jako u frézy, na slalom mezi stromky by se to hodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 28.3.2017 21:59

To je zajímavé. Já tyto pocity nemám. Jsem s F 550 maximálně spokojený hlavně proto, že má otevřený vstup do krytu sečení. Zajímalo by mne, jaký může být rozdíl v motorech. Mám Hondu 190 a s motorem B&S jsem ho ani nezkusil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 29.3.2017 4:15

To zapínání kol, jako u frézy, si představujete jak, u jaké frézy. Vari má jen frézu na sníh a převodovka na kteru se to montuje má pevnou nápravu, takže se nic nevypíná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.158 (?), 14.5.2017 19:55

Moje zkušenosti s mulčovačem Vari Hurricane 550 jsou naprosto stejné.Ruce mě brní už jen při pohledu na ten stroj.Právě začínám druhou sezonu a vůbec se mě do ní s tímto strojem nechce.Při nákupu jsem popsal k čemu stroj chci a prodejce mě ubezpečil o dokonalosti tohoto zařízení.Ostruha mě upadla hned první den.Na manipulaci je lehký a obratný, ale díky vibracím je bez zdravotní újmy takřka nepoužitelný.Na konci sezony stroj už neměl takřka výkon a po servise ho sami technici nazvali vibrační deskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 15.5.2017 18:38

No a nemůže tam být nějaká závada? Já fakt problémy s vibracema nemám a jsem se strojkem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.158 (?), 17.5.2017 23:30

Mám domluvený servis, tak pak dám vědět jak jsem dopadl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika