Vapka



host - 152.198 (?) 
19.12.2017 18:32, zobrazeno: 6878x

Ahoj,

mate nekdo zkusenosti s vapkami COMET (KR1100)? Co jsem to zde prochazel, tak se zde mluvi vicemene jen o Nilfisk nebo Karcher.

Pripadne nejake doporuceni?

Pouziti auto + okolo domu. Dulezite max prikon okolo 1600W.

Rikam si, ze z dlouhodobeho hlediska by byla nejlepsi s indukcnim motorem - pripada v uvahu Makita HW112 nebo Stihl RE 98/109. Pak jsou tu uhlikove co jsem koukal tak Nilfisk C120, Riwall 120 (zde se mi libi, ze v pripadne kazdorovni prohlidky v servise nabizeji 4roky zaruku), zminena Comet KR1100, Michelin MPX120. Karcher NE - casto negativni recenze.

Ma nekdo zkusenosti ohledne spolehlivosti, opravitelnosti, cen dilu atd?

Porad tak nevim, jestli se vyplati jit do drazsi, nebot kdyz to tak pocitam tak na prikladu nejlevnejsi vs. nejdrazsi. Napr. Riwall stoji 2tis, tedy tretinu Stihlu (RE109). Pokud Riwall vydrzi dejme tomu 3 roky, tak za cenu Stihlu je mam 3, takze teoreticky 9 let provozu, takze aby se Stihl "zaplatil", musel by vydrzel min 9 let.

Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 37.29 (?), 19.12.2017 23:59
Asi největší problém je, že si majitelé kupují nevhodné modely z hlediska využívání.Pro začátek jsem si koupil menší s umělýma vnitřnostma, menším tlakem a kratší tlakovou hadicí za 2,5tis.,(tlak 100,hadice 5m).Až poté jsem šel do lepší od stihlu(160,8nebo 10?m tlakovka, navíjení,kolečka za 8tis.)a ta přesně splnila současné požadavky i s rezervou.Chce si ujasnit mobilnost, obslužnost apod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.8 (?), 4.2.2018 11:40

čo myslíte, prečo su vysokotlaké čističe Karcher predávané v supermarketoch tak lacné? Ked si pozriete modelové číslo, v katalogu Karcher ho nenájdete. Hypermarket si za pokial čo najnižšiu cenu dá vyrobit tlakový čistič renomovanej značky u výrobcu, pretože v spojení s nízkou cenou a logom renomovaného výrobcu budu tržby závratné. 6iadny výrobca ale nebude dodávat obchodnému retazcu stroje, ktorej čast ceny bude musiet dotovat zo svojho. Preto vyrobí menej kvalitný model, ktorého parametre su porovnatelné s jeho povodným typom, no niekde predsa ušetrit musí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 4.2.2018 17:00

Jsou asi tři věci, které Vás limitují.

První bude asi jištění přívodu. Pokud máte opravdu jen 6A jistč, tak bych raději než nakup nového stroje zkusil nejprve stroj z půjčovny rozběhové proudy na žádném štítku stroje nenajdete a i štítkové údaje "max příkon" mohou být zkreslené metodikou stanovení.

Druhá věc je, že přístroj jedné značky je komatibilní pouze s příslušenstvím ze "stejné stáje". Někdy je to ještě složitější, že příslušenství se dělí ve stáji na hobby a profi. Tedy raději si nejprve sepište rousah příslušenství (zejména toho "mimo set") a udělejte si cenu kompletu pro celou Vaši potřebu. Někdo si vystačí s jedním až třemi nástavci základu.

Třetí věc - u všech modelů si spočítejte koeficient  bafu = (průtik*tlak*tlak)/příkon. ˇčím vyšší číslo, tím lepší.

U toho Sthlu 109 máte regulaci průtok/tlak což je o třídu výše než ten Riwall. Je možné, že při jistém tlaku bude mít menší příkon/rozběhový proud než štítkové údaje = při půjčování bych začal právě tímto.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.32 (?), 14.2.2018 1:06
Mám dobré zkušenosti s vapkou od stihlu, když pominu další argumenty-servis, dostupnost případných dílů, renomé značky.Zvažoval jsem i vyšší model od karcheru, základ nebrat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.183 (?), 27.7.2018 23:42

Comet KR 1100, se porouchal cca po 20 hodinách v průběhu 2,5 roku. Používal jsem je k ostříkání sekačky a občas auta, servis v mountfieldu, kde jsem ho koupil, prohlásil že je neopravitelný... Nejsou náhradní díly. Vyhozené peníze

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.19 (?), 2.9.2018 9:46

dobré skusenosti mám s Lavor, kvalita,parametre i cena su dobré. Pokial ale chcete mat čstič na niekolko rokov, poohliadnite sa po inej značke. Na staršie modeli ako 4 roky nie su náhradné dieli. čo sa Rival týka, mám obavu o dostupnost náhradných dielov a akukolvek rentabilnost opravy. To isté sa týka i Gude, Parkside a iných čínskych napodobenín. Karcher má dobru dlhodobu dostupnost náhradných dielov, ale išiel ba som do modelov od K4 a vyššie. Na navíjací bubon na hadicu sa vykašlite, pokial nemienite nahradit plastovu hadicu za drahšiu gumenu-plastová na bubon sa navíja obtiažne a naviše sa na bubne po navinutí odmotáva, čo má za následok, že hadicu tahom neodmotáte. Skladnost plastových hadíc je tak či tak značne problematická, lahko sa zalomia, krutia sa, su tvrdé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika