Travní sekačka MTD PRO SPB 53 HW



host - 9.202 (?)
28.3.2011 20:34
Nemá tady nikdo zkušenost s tímto strojem, mě se zdá být dobrá za tu cenu, i parametry dobré: - Záběr (cm): 53 - Motor: B&S 800 Series RS, 175 cm3, nebo Kawasaki FJ 180 V, 180ccm - Objem koše (l): 80 - Nastavení výšky: centrální, 20-90 mm - Podvozek: ocelový - Deflektor, mulčování, boční výhoz: ve standardu - Průměr kol (mm): 200/300, kuličková ložiska - Plně složitelná řidítka: ano - Hmotnost (kg): 45
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 9.202 (?), 26.3.2011 18:16, zobrazeno: 21635x
Jaký máte názor na tuto sekačku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.202 (?), 28.3.2011 20:34
Nemá tady nikdo zkušenost s tímto strojem, mě se zdá být dobrá za tu cenu, i parametry dobré: - Záběr (cm): 53 - Motor: B&S 800 Series RS, 175 cm3, nebo Kawasaki FJ 180 V, 180ccm - Objem koše (l): 80 - Nastavení výšky: centrální, 20-90 mm - Podvozek: ocelový - Deflektor, mulčování, boční výhoz: ve standardu - Průměr kol (mm): 200/300, kuličková ložiska - Plně složitelná řidítka: ano - Hmotnost (kg): 45
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.131 (?), 29.3.2011 18:40

Dobrý den, tuto sekačku máme od loňského jara. Sekáme s ní velký pozemek a to celkem nepravidelně (chata daleko od Prahy - Šumava) takže dostává opravdu záhul. Nicméně prvotní nadšení při vybalení stroje nahradila rozpačitost. Motoricky je ten stroj špička, o tom žádná, ale po zkušenosti se sekáním během dvou sezón bych si vybral jinej stroj. Totiž sekačka je hodně, ale opravdu hodně těžká a třeba moje žena vážící o cca 5 kg více, za ní doslova vlaje :-) Jak jsem psal, motoricky neuvěřitelně silná, ale jako by nevyvážená s ostatními komponenty. Velká kola jsou jednoznačně plus, celkem dobré je i ten variátor přes který volíte rychlostní stupeň (i když v praxi - při sekání na trávě, téměř rozdíl mezi polohou 1 a 4 nepoznáte). Sekačka velice špatně sbírá i jen trochu vlhkou trávu (ačkoli je olbřímí koš téměř prázdný, tráva zacpe tunel pro výhoz - ten rozhodně není velký. Mulčovat jsem zkoušel jednou - pokud budete sekat 1x týdně trávu za absolutního sucha a velkou do 10-ti centimetrů, tak problém mít nebudete. Jinak se ale u toho vyvztekáte, protože se budete neustále shýbat a čistit otvor pro výhoz. Co se mi stalo při 2 sekání. Bohužel jsem najel sekačkou na zbytek pařezu a díky tomu enormě silnému motoru fatálně ohnul sekací nůž. Nevím zda byl servisman tak neschopný, nicméně v hlavní sezóně jsem čekal na opravu sekačky bez mála 2 měsíce (výměna nože a unašeče) - prý musel objednávat náhradní díly z U.S.A.,a jinde že to není lepší. Na cenu opravy už si nevzpomenu přesně, nicméně bylo to do 2 tis. Ale měl tam i podobné resp. ještě horší případy, kdy uživatel nejen že zničil nůž, ale nárazem ohnul i celou hřídel - a to už je témeř " na totálku". To je důsledek toho extrémně silného motoru a ostatních - fórovějších komponentů. Tak bych to viděl já z svého laického pohledu. Jak jsem se dozvěděl v jiném servisu, tak značka MTD je vlastně low-end zboží v U.S.A. Až příště budu kupovat sekačku, tak nedám na teorii a tabulkové-výkonové parametry, ale pokusím se domluvit v prodejnách, zda bych si mohl ten který výrobek vyzkoušet - a posekat s ním třeba i kus jejich zahrady. Abych viděl jak to trávu sbírá a jak se s tím strojem pracuje. A pak si jej případně objednal přes I-net. Takže za svojí osobu - MTD už nikdy více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.202 (?), 29.3.2011 21:38
Dobrý den, děkuji za váše rozsáhlé poznatky ze sekačkou MTD, už jsem byl na jisto rozhodnut pro tuto sekačku s ohledem na jeji výkon a velká kola, radeji se tedy ještě porozhlídnu po jiném stroji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oliver - (4) - 149.146 (?), 29.3.2011 21:56

Zdravím, já vlastním také tuto sekačkum a měl jsem stejné problémy s plněním koše, vyřešil výměnou originálního mulčovacího nože za nůž s vyhazovacími lopatky, a někdy nemůžu koš vysypat jak je narvaný posečenou trávou. Nevěřte sice všemu co se říká, já mám tento stroj a jsem sním spokojený, i když je trochu těžší, ale při plném, čí částečně plném koši je sekačka vyvážená a dobře díky velkým kolům se sní otáčí a manipuluje.

Oliver

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.79 (?), 29.3.2011 22:27

Bude to moudré. Potvrzuji z vlastní zkušenosti, že servis téhle značky je nulový nebo stojí za sprosté slovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.202 (?), 30.3.2011 20:56
Tak jsem tedy našel alternativu za sekačku MTD, je to sekačka Stiga Turbo 53 S BW Plus Honda, zhruba stejná parametrová i cenová kategorie, akorád neznám tuto značku ani jeji kvalitu. Muže někdo poradit, děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 160.18 (?), 31.3.2011 8:40

parkuje nám v garáži ale jěště jsme s ní nesekli. počkejte pár dní .  nicméně je dobře dílensky zpracovaná, celkově tuhá, pozinkovaný silný plech. velký a krátký tunel, startuje nadrc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.194 (?), 7.5.2011 22:31
Mám MTD Benzínovou sekačku 46 PB a mám dotaz, zda mi někdo neporadí. Jsem totální laik na motory a jsem jen běžný uživatel. Dnes jsem normálně sekal, asi po pěti minutách jsem přestal, a pak už jsem ji nenastartoval. Vyčistil jsem svíčku, benzín mám čerstvý, olej v pořádku. Zkontroloval jsem kabel od svíčky, porušený nevypadá a kontroloval jsem i drátek, zřejmě ukostření, vše je v poho. Stále nejde nastartovat, ale divné je, že ji nastartuju, když odpojím kabel od svíčky. Prostě s odpojeným kabelem naskočí, ale motor nejede na plný výkon. Co s tím??? Poraďte prosím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 42.32 (?), 8.5.2011 8:31

Zdravím, apríl už byl, nebo se pletu?  Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika