Travní fréza



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
3.9.2009 21:59

Alka, pokud neberete to nejlevnější kupodivu neplatí mezi šrot. Sám mám také elektrický, ale benzíňák to je prostě komfort..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 245.210 (?), 3.9.2009 14:03, zobrazeno: 13945x

Dobrý den,

potřebuji poradit zda koupit travní frézu Al-ko 38 VLE COMBI CARE 1300W(elektrická) za 2100,- nebo Al-ko 38 VLB COMBI CARE 1,3 Kw (bezín) za 5400,-. Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 3.9.2009 15:57

Mám jenom ten elektrický, takže porovnat je nedovedu. Kupoval jsem jej v době, kdy motorové stály 15 t. a více. Při porovnání cen těch dvou bych tehdy zřejmě volil ten benzínový.
   Dnes jsem docela rád, že mám jen elektrický. Tahat kabel není sice nic příjemného, ale 1x do roka se to dá vydržet. Pak lehoučký a bezúdržbový stroj odhodím na nejvyšší polici a zbytek roku nezavazí. Pružiny jsem dosud nepoužil, jen ty nože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
midimidi - (19) - 40.178 (?), 3.9.2009 16:16

Dobrý den,

Já mám ten benzínový model. Použil jsem jak pružiny, tak nože. Za ty peníze to službu udělá. Občas mi zlobil motor, po delší práci se vypínal a nešel nahodit, ale po asi půlhodině odpočinku to zase jelo. Koš je k ničemu, ihned se naplní a pořádně nedrží, takže jsem jel bez koše. Loni na podzim po pružinách stačilo pak trávník projet sekačkou a zbytky vysát. Na jaře jsem použil nože a to té stařiny bylo tolik, že jsem to musel celé uhrabat a odvést. Výhoda je, že to je malé, dá se to jednoduše složit do původní krabice. Jak psal pan Vysloužil, 1 - 2x do roka se to dá vydržet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 3.9.2009 16:16

skvělá cena, dobré je, že za sebou nemusíte tahat kabel. Před pár lety jsem koupil elektrické nožové alko (zhruba za stejnou cenu jako zmíněné benzínové) s motorem 1,3 Kw. Je to skvělý pomocník. Ale verze s benzínovým motorem je jistě lepší volbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.69 (?), 3.9.2009 17:15

Vemte v potaz plochu, na které má stroj pracovat - pro menší až střední bych vzal elektrický vertikutátor, pro větší pak benzínový, kde vám vyšší výkon zkrátí čas na ošetření plochy.

Osobně mám elektrický, mám to jen na několik set metrů čtverečných, svou práci dvakrát za rok udělá, velkou výhodou je bezúdržbovost elektromotoru, nízkou cenu jste zmínil.

Pokud bych chtěl vyšší výkon, pohodlí bez kabelu (a cenový rozdíl mne tolik nezajímal), možná bych se poohlédl po jiném výrobci benzínových vertikutátorů, ale to již není předmětem vašeho dotazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 3.9.2009 21:59

Alka, pokud neberete to nejlevnější kupodivu neplatí mezi šrot. Sám mám také elektrický, ale benzíňák to je prostě komfort..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.58 (?), 4.9.2009 9:32

Měl jsem několik let elektrický, potom shořel motor a koupil jsem motorový. Rozdíl je obrovský. Motorový jede rovnoměrně, neposkakuje na každé vyvýšenině trávníku, dělá lepší rovinu, má větší záběr, není potřeba kabel. Sběrný koš také nepoužívám, ale mám asi výkonější motor, než 1,3kW.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.59 (?), 22.10.2010 20:57
Dovolil bych si oživit tuto diskuzi se skromným dotazem na majitele elektrických "travních fréz". Zajímalo by mě, zda je používáte pouze na údržbu trávníku, nebo i na úklid zahrady. Já tuto frézu chápu něco jako je v domácnosti podlahový vysavač s rotujícími kartáči. Funguje to na tomto principu, či nikoliv? Jde mi konkrétně o to, za lze s elektrickými frézami sbírat třeba spadané listí, ovoce, ořechy a podobné nečistoty. Proto bych požádal o zkušenosti spíše majitele těchto zařízení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika