Traktory Starjet



Stránky: 1,  2,  3,  4   
sm0lda - (31) - 65.110 (?) 
14.5.2018 17:02, zobrazeno: 21005x

Dobry den a zdravim vsechny uzivatele traktoru Starjetu,

rozhodnul jsem se pro koupi jednoho traktoru od teto spolecnosti. Zatim jeste nejsem plne rozhodnut jaky model zda, p2, p4 nebo mirne jety p5.

Vim jake jsou mezi traktory technicke rozdily, ale rad bych slysel nejake reakce z praxe. Jak traktor sbira vyssi travu? Jak plni kos? Spotreba me nezajima, potrebuji jen v ramci moznosti dobre poseceny travnik. Pozemek bez nejakych zakrut v mirnem svahu. I na mokru dokaze bez problemu vyjet traktor bez uzaverky.

Jedna se o chatu, kde nebyvam moc casto, takze trava casto preroste (30cm) a potrebuji stroj, ktery se zvladne s necim takovym poprat. Hlavne umi pekne nebusit kos, abych nemusel jezdit porad vysypavat jako u sveho stavajiciho traktoru.

Prosim o reakce vsech, kteri Starjet maji nebo s nim maji nejake zkusenosti.

Pripadne i porovnani s traktory od Wisconsin.

Preci jenom se jedna o velkou castku, tak bych rad vedel co nejvic informaci dopredu.

Diky moc za radu! 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.14 (?), 18.5.2018 15:35

Zdravím,

v loni na jaře jsme pořídili Starjet P4. Zatím máme najeto pouze 40 mth, takže o nějakých závadách je brzy mluvit, ale co se týká sběru vyšší trávy, tak mohu doporučit, má větší tunel od roku 2017. Byl jsem rozhodnut pro značku Starjet, ale nevěděl jsem jaký model zvolit, ale nakonec rozhodlo to, že traktůrek využíváme i na tahání vleku a tento model má lepší převodovku Tuff Torq K62, která více utáhne a neunaví se (teda zatím jsem se jí nepodařilo přehřát a vždy táhla bez únavy).

Jestli nejste nějak zásadně limitován financemi na pořízení, určitě doporučuji P4 (větší koš 380 L, doporučuji deluxe sedadlo, a super věc je koule na volantu, švagr má předchozí model, kde není a při vyhýbání se překážkám Vám koule usnadní manipulaci (samozřejmě se dá přikoupit koule na volnat někde jinde, ale já jí měl v základu a jsem max. spokojen.

Když dojdete za prodejcem určitě Vám poskytně nějakou základní slevu (případně nějaká příslušenství zdarma). Aspoň já slevu dostal :)

Pokud budete mít nějaký dotaz, klidně zavolejte 602 500 107, rád pomohu s výběrem.

Tento model má bezpečností prvek, který při couvání je zapotřebí zmáčknout tlačíko a pak couvat, jinak se vypne žací ústrojí, je to kravina na entou, po první hodině sečení jsem tlačítko vyřadil z provozu. Zároveň jsem si vypnul i čidlo na sedačku, ale to už bych asi každému nedoporučoval, zejména, když sekáte s dětmi na koleni.

Má i silnější nápravu a větší rejd než předchozí model (porovnávám se švagrovým). Jinak je poměrně dražší servis u prodloužené záruky, ale základní servis si budu dělat sám. 

Pavel 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.194 (?), 11.2.2019 12:19

Dobrý den,

při vyřazení tlačítka pro běh nožů při zpátečce tj. trvalým spojením kontaktů nedojde k nějakému problému v elektronice?

Děkuji za info.

Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sm0lda - (31) - 65.110 (?), 11.2.2019 18:46

zdravim,

nejak vam nerozumim, myslite, kdyz vyradite pojistky pro automaticke zhasnuti motoru pri sekani zpet? no pokud to mate vyrazene spravne, tak se urcite nic nestane, mam to tak a sekam na zpatecku i se zapnutyma nozema

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.194 (?), 14.2.2019 10:57

Dobrý den,

měl jsem v úmyslu, že spojím natrvalo drátky co vedou k tlačítku pro

zabránění vypnutí sekání při zpětném chodu. Jak to mám správně udělat, abych vyřadil tuto otravnou funkci bez následků. Děkujii za informaci.

Jenda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sm0lda - (31) - 65.110 (?), 14.2.2019 11:07

ja osobne bych rekl, ze se nic nespojuje, kdyz mne technik traktor dovezl, tak vyndal plechovy tunel (nejakym uchopem - nevim presne jak) trvalo to asi 3 vteriny a naopak vytahnul nejaky kablik odnekud ze zadni casti pod plechovym tunelem, takze si myslim, ze postupnym vytahovanim deaktivujete otravne "zabezpecovaci" veci dle libosti. 

Postup:

- vytahnout plechovy tunel

- postupne odpojovat jednotlive konektory (nemoznost sekat dozadu, vypinani motoru pri sesednuti, nemoznost zapnout seceni pri nenasazenem kosi) a vyladit si masinku podle libosti

Muzu se zeptat jestli mate vysokozdvizne noze a nebo klasicke?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.194 (?), 15.2.2019 8:32

Děkuji za informaci. Je to přesně jak to popisujete, Včera jsem to udělal dle Vašeho návodu. V praxi to ověřím při sekání na jaře. 

Žací ústrojí mám 122 cm, dodáno přímo s traktorem v roce 2018, nože asi jsou klasické, křídlo na konci má šířku 45mm a ohnuté do výšky cca 1,5cm. Vzhledem k tomu, že nože jsou delší, mají vyšší obvodouvou rychlost tak s vyhazováním nemám problém. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sm0lda - (31) - 65.111 (?), 15.2.2019 12:33

a jakym grifem jste vytahnul ten plechovy tunel? kdysi jsem to jen tak narychlo zkousel, ale neslo mne to.

diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.194 (?), 25.2.2019 13:48

Dobrý den,

tunel se musí zespoda u žacího ústrojí zvednout a posunout dozadu, aby se dostal z uchycení na čepu viz obrázek. Pak už zezadu ho lehce vytáhnete. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sm0lda - (31) - 65.110 (?), 25.2.2019 14:20

diky to jsem potreboval vedet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika