Traktor na vysokou trávu



Stránky: 1,  2   
jikok - (48) - 25.89 (?) 
30.7.2017 16:17, zobrazeno: 12768x

Starám se o 6000 m zahradu. Protože už nedělám seno, uvažoval jsem o traktůrku. Starjet 4x4 jsem koupil s dobrou vírou, že silný motor zvládne vše. Nezvládne. Stačí malinko šťavnatější tráva, jetel a jitrocel malinko přerostlé a výfukový otvor do koše se ucpe. Máte někdo smysluplnou radu,? Je na trhu nějaká sekačka se sběrem do koše, kde se výstupní kanál nezacpává? Nebo máte zkušenosti se sekáním, kde do koše trávu metou košťátka na hřídeli? Naletěl jsem reklamě, přiznávám...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.98 (?), 30.7.2017 21:40

Mrkněte na Kuboty.Vstupním otvorem do koše proleze člověk.Teda ale jestli se Vám budou líbit prodejní ceny...crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.117 (?), 31.7.2017 18:25
Na kubotu se vykašlete a sežeňte si třírotorovou mulčovací sekačku k vašemu stávajícímu traktoru. A pak vám to pomlátí nálet tak že se budete divit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 31.7.2017 22:41

Chápu, chcete tazatele přetáhnout na stranu mulčujících a nesbírajících. Zkuste si dotaz přečíst pomalu a myslet u toho a poraďte tazateli přesně podle jeho otázky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jikok - (48) - 25.89 (?), 1.8.2017 17:14

Děkuji za obranu. Abych uvedl na pravou míru stav: mulčovací cepákovou sekačku se záběrem něco přes metr mám. Je to 12 koní Honda, využívám k posekání pod stromky. Jenže příkaz vyššího velení zní jasně: sbírat a cpát na kompost. Takže asi ta Kubota... koukal jsem na horské sekačky a přes ně cesta nevede, protože ceny začínají kdesi na 520ooo.-  Chodit za bubnovkou nezvládám a tak letos od jara do konce července pracovaly ovce. 7 ovčích maminek a 12 jehňat ušetřily sekání. Jenže ovce byly půjčené a už jsou pryč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.45 (?), 1.8.2017 21:26

Já používám jedině Etesia Hydro 100 - nezmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.98 (?), 1.8.2017 23:23

Ta Etesia je taky správná rada, ovšem při aktuálních cenách Kuboty v ČR nemůže u nového stroje konkurovat cenou.

Kubota GR 1600II je teď za 205.000,-Kč s DPH.Dvouválec nafta vodou chlazená, všechny pohony kardanem(vč.sečení).Legendární spolehlivost.

Pokud s tím srovnám cenu nejlepších verzí Starjetů a podobné běžné produkce tak nemají šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.228 (?), 3.8.2017 23:59
Asi největší tunel jsem viděl u Iseki, a to díky tomu, že nemá na zadní hřídeli poháněcí hydro, ale každé kolo ho má u sebe zvlášť, díky tomu se zvětšil tunel a navíc to jde objednat s vysokozdvihem na vyklápění koše, což je velmi praktické jak na ukládání traviny, tak na odvoz kontejnerem.Jednalo se asi o druhý model v nabídce, cenově to je přímý konkurent kuboty.Pochopitelně už ten zdvih má kubota taky(dnes i takový chatrný i starjet),ale snad se nepletu, tak iseki to před 10-ti lety dost propagovalo a vážně jsem nad tím uvažoval.Už kolik let nesbírám trávu, tak je to pasé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.228 (?), 4.8.2017 1:19
Musím ještě souhlasit, že běžná produkce nemá šanci, tam se kapacita tunelu neměnila přes desítku let, jediná Honda pochopila, že to je slabé místo k jinak kvalitnímu sekání je tunel -rozšířila tunel a zvětšila průtok vzduchu přídavnýma ventilátorama nad kudly, což vceně okolo a trochu nad 100tis.,je nejlepší co je na trhu.Jinak za 2xtolik začíná ta pravá komunální sběrová kvalita-kubota, iseki (yanmar?).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.228 (?), 4.8.2017 1:30
Tak jsem se zběžně podíval na produkci iseki a už základní model má velikost výhozového tunelu 26x37 cm 😉👍.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika