Traktor Cub Cadet XT2 PR95



Stránky: 1,  2   
host - 208.15 (?) 
8.5.2017 7:10, zobrazeno: 12343x

Zdravím

Chtěl bych pořídit tento traktůrek, ale nikde jsem o něm moc nečetl. Líbí se mě ta motorizace od kawasaki ale nic více o něm nevím. Má někdo nějakou zkušenost? Má na pořízení cca 85tis. a stále se nemužu nějak rozhodnout. Nejprve sem chtěl castel z mounfieda od toho jsem přeskočil na HQ CTH163 kterou tu mají za 72 ale recenze jsou na HQ fakt mizerné a ted jsem našel tento. Forum jsem zde pročetl tak že o starjetu jsem taky uvažoval ale je to o 15 tis nad muj rozpočet. Louku mám cca 6000m v mírném svahu. Pokud někdo poradí budu rád zítra se jedu na tu X2 podívat. Pokud koupím hodím za čas recenzi :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 230.59 (?), 2.7.2017 14:00
Dobrý den pořídil jste si už zahradní traktor Cub cadet? Rád bych znal vaše zkušenosti. Zvažují koupi Cub cadet XT2 QR106 ale nerad bych za ty peníze udělal chybu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.118 (?), 22.8.2019 19:05

Zdravím, Vzhladom na to že som pred časom som riešil nový traktor Cub Cadet a recenzií a diskusie je na tuto značku ako šafránu rozhodol som sa prispieť do tohoto staršieho vlákna nech nezakladam nové a podeliť sa so svojou skúsenosťou.

Na začiatok poviem že moj rozpočet bol do cca 4000€ Po dlhom zvažovaní a roznych ćítaniach som sa nakoniec rozhodol pre Cub Cadet XT3 QR95 dostal som naň cenu 3790 € servis a predajcu mám cca 10km od domu s tým že v rámci záruky si v prípade problému traktor sám zvezie. Rozhodla teda cena a servis.

Čo sa týka výbavy musím povedať že rozhodol silný motor Kawasaki a prevodovka K62 s uzavierkou diferenciálu. Musím povedať že v tejto cene som nenašiel iného výrobcu ktorý by ponukal takuto kombináciu. Tolko omielaný Starjet začinal s prevodovkou tuff-torq K62   niekde na 4200-4300€

Zatial som sekal ina 2x ale maximálna spokojnosť. Mám cca 2800m2 čisto iba svah žiadna rovina. Stúpanie cca 10°  vela stromov. S traktorom sa krásne manévruje žiadny problém so svahom a trávu zbiera krásne. Váhal som ešte nad Solo by Alko a nižším Cub Cadet XT2 QR95. Vyhrala ale prevodovka K62 nad K46 ktorá je v XT2 ktorá má odporúčané max stúpanie 10°  - neviem si predstavit ako by sa traktor správal keby prevodovka išla stále v max stúpani bez akejkolvek rezervy.

Odporúčam si kúpu vždy poriadne rozmysleť a nikdy nekupovať stroj na hrane výkonu s odvovodnením vśak podla papierov to zvláda, ale radšej vždy kúpiť o niečo výkonnejší stroj nech máte rezervu potom verím že budete maximálne spokojný. Časom ak nezabudnem :-) sa podelím aj s poznatkamy po dlhšiej dobe prevádzky. Rád si vypočujem aj názory iných majitelov tejto značky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
flubertn - (14) - 166.95 (?), 24.8.2019 13:32
Bol tu jeden príspevok kde majitel vravel ze sa rozhoduje medzi Cub Cadet XT3 QR95 vs Solo by Alko T20-105.6 HD V2. Neviem kde zmizol alebo ho zmazal admin. V kazdom pripade To Solo by Alko som zvažoval aj ja zaujala ma prevodovka hydro-gear G700 ktora je v tomto modelil vs hydro-gear T3 ktoru Alko používa skoro vo vsetkych ostatnych traktoroch a 23" kolesa ktore budu znacne prispievat k dobrej prilnavosti ale ked koleso nabehne na nerovnost a nebude sa mat o co oprieť tak aj tak pomoze jedine uzavierka diferencialu a tu Alko nema. Kdežto Cub Cadet ma tuff-torq T62 ktora ma rovnaky priemer hriadela, uzavierku diferencialu a podla mna aj lepsi vyrobca prevodovky. Alko je o 10 cm sirsi a ja som sa potreboval dostat aj medzi plot a stromky. Antisklapovacie kolieska ma iba 2 vs 4 cubcadet. Slabsi motor Brigss vs Silnejsi Kawasaki mensi objem kosa. Nema elektronicky displej. (tam neviem ako to bude s pocitadlom hodin ale kedze tento model nema displej tak ho asi hold nema) No a tak som nakoniec kupil Cubcadet ako som pisal v prispevku hore.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.111 (?), 24.8.2019 16:11

Ano smazal. Byť ničemu neodporoval, tak ho smazal. Našel jsem tam hezké videa a už je znova najít nemůžu a přitom mohlo někomu pomoct při výběru traktoru. Bylo tam i vyjíždění kopce a 105.6 HD V2 s tím problém rozhodně neměl. A pozor, jednalo se o porovnání s Cub Cadet XT2 PR95 a ne o Cub Cadet XT3 QR95.  XT3 je vyšší třída než XT2 nebo 105.6 HD V2 a to jak výkonově, výbavově tak i cenově. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
flubertn - (14) - 30.173 (?), 24.8.2019 16:21
K tomu staci povedat ze vsetky videa sa daju krasne najist na youtube. XT2 PR95, XT3 QR95 a aj 105.6 HD V2 cenovo ale od seba az tak daleko XT3 a T20 105.6 nemaju cca 400€ coz je pri ich cene cca 12%
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.138 (?), 26.8.2019 12:42

Tak jak pro koho. U nás se tím přehoupne přes hranici 100 000 Kč. A pokud bych se dostal do takové kategorie, tak budu vybírat úplně jinde, než u CC nebo Al-KO. Za takové prachy požaduji třeba i špičkový servis a ten mi CC ani jiná americká konkurence nabídnout nemůže. Rakušáci na tom jsou líp, ale takové Seco má všechny ND skladem a jakoukoliv poruchu mi v sevise opraví velmi rychle. Nemluvě o příjemné ceně ND. Ono třeba víčko nádrže na CC stojí 400KČ!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 9.172 (?), 26.8.2019 13:40

Zdravím. Stojim pred podobnym rozhodovaním, uvažujem o XT2 PR95, cenovo cca 3000€, ale teraz čítam, že XT 3 ma profesionalnu prevodovku... Je veľký rozdiel medzi K46 a K62? Tiež nemá uzávierku diferenciálu. Pozemok cca 2x1.000m2 (ale ja aj svagor chceme vykonovo vždy predimenzovať traktor- kupujeme spolu), mierny svah. Da sa s takymi traktormi kosiť ak je vlhkejšia tráva, nepreklznu kolesá,... (nemám s kosením žiadnú skúsenosť). Je ta uzavierka veľkou výhodou? Rozdiel cca 1000€ a za to dostanem vykonnejši motor, prevodovku K62, uzávierku a kôš 360L  (namiesto 320L u XT2).. neviem, či to stojí za to. Vďaka za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.101 (?), 26.8.2019 15:52

K62 a uzávěrka mají výhodu, pokud se jedná o náročnější terén a výkonný motor spojený spojený s těžším strojem + velkým záběrem. Na takovou plochu, jakou máte v plánu sekat, je zbytečné utrácet za drahý traktor. Mrkněte, co máte v okolí za servis a podle toho vyberte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
flubertn - (14) - 30.173 (?), 26.8.2019 22:09
No ale ked spojite vykonejsi motor s rovnakou sirkou zaberu ako ma slabsi motor tak dostanete celkovo silnejsi stroj ktory nebude knucat pri vyssiej trave. Uzavierka diferencoalu je na maly svah sice zbytocna, aj na moje 10° stupanie nie je potrebna. ale ako som písal ide tam nie len o uzavierku ale aj sirsi hriadel, vecaia turbina chladenia, svahova dostupnost 20° je to tam jednoducho o tom ze motor aj prevodovka nejdu na maximum a odvdacia sa na zivotnosti. Uz to bolo hodne popisane ako sa k46 prehrieva vo svahu a po hodine nema vykon. Edit: este ma napadlo ze nekupte tak drahy stroj podla katalogovej "akciovej" ceny. Treba trochu predajcu postuchat. Aj mnou kupeny xt3 qr 95 stoji 3990 a po dohode som dostal cenu 3790 zmontovanie prvotne naplne a dovoz zdarma.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika