Tipy a techniky jak udržet zahradní benzinovou rotační sekačku v dobré kondici po mnoho let



Stránky: 1,  2   
host - 4.206 (?) 
28.6.2017 16:29, zobrazeno: 5824x

Ať už se jedná o techniky sečení, udržbu atd., pokud máte nějaké rady a triky, sem s nimi. Jsem začínajicí "zahradník" s 2000m2 zahrady (většina není rovinka, ale spíš mírny kopec tak do 10 stupnů stoupaní, takže uvítám rady, co dělat nedělat, at nemusím za dva roky kupovat novou sekačku. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 144.38 (?), 28.6.2017 18:16

Dobrý den. Jen napíšu svůj příběh. Jsme bývalý profi zahradník. Sekačku mám určitě víc jak 20 roků a je od Bédi. Sekala ještě větší plochu naž budete vy. Za celou dobu jsem měnil jen jedno kolečko, které prasklo, protože při vyndávání z vozíku mně sekačka vyklouzla a spadla na zem. Ročně 1x nabroušení nože, pravidelné kontrolování oleje a do benzínu dávám stabilizátor benzínu. Pokud si na to vzpomenu, lanovody prostříknu mazadlem. Jinak opravdu nic. Zrovna dnes jsem ji vytáhnul z kůlny, 3x zmáčknul tu bublinku Primeru a pak posekal celý dvůr. Sekačka stále v pohodě. Startuje i po zimě v pohodě a to nevyjíždím benzín, jak je doporučováno. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.212 (?), 28.6.2017 22:08

V době kdy se objevily sekačky s pojezdem jsem koipil za 21000,- z mounfieldu tu nejlepší co měli. Nedělal jsem žádnou pečlivou údržbu pouze měnil olej. Na sekačce drobné závady formou ulomených klínků a prasknutí lanka. Jednou se vyšoupal pojezd a musel jsem koupit nový. Vydržela 15 let. Potom prolezlo šasi. Opět jsem koupil sekačku vyšší cenové kategorie značky Viking (plastové šasi). Mám jí 5-tým rokem a opět v rámci údržby dělám pouze výměnu motorového oleje. Byl to výkonnostní krok jako přesednout z favorita do oktávie. Pokud máte finanční možnost zvažte sekačku z vyšší kategorie bez ohledu na značku. Síly odcházejí a čím lehčí sekačka tím lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.66 (?), 29.6.2017 1:57
Sekačky jsou spotřební zboží, tak zase tak by jsem to nehrotil.Kupoval jsem vždy sekačku s výkonostní rezervou a v posledních letech co největší a nejsilnější.Zpočátku jsem manželce koupil první benzínovku s 48cm a váhou 28kg a myslel si, jak to je nejlepší (seká s ní jen manželka, já nato nemám čas).Ale jak šel čas, tak dnes má 55cm,190ccm hondu, variabilní pojezd,45kg a chrochtá blahem- když je tráva hustší, jede pomaleji, blíže k létu to skoro přeběhne na rychlo, naučila se efektivně mulčovat a neměnila by.Byly to vždy značkové sekačky Stiga nebo Honda.Nejvíce oceňuje Honda motor, toho lehčího startování se už nevzdá.Kupuji lepší benzín, ty 3kč/l navíc mě nezrujnujou.Na zimu stabilizátor a karbec jde i vyjet díky kohoutku do sucha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 29.6.2017 7:55

Kontrolovat jestli tam je olej. Nesekat dvacítky roxory a betonové obrubníky. Nemýt šasi vodou. Po sečení, zvlášť vlhké trávy, šasi vyčistit, oškrábat. Občas promýt koš vodou. Benzín před podzimem vyjet, nebo něco přidat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.197 (?), 29.6.2017 17:34

Sem tam najdu příspěvek o škodlivosti mytí sekaček vodou. Já myji podvozek sekaček tlakovou myčkou od r.1995 a žádné škody nevidím. Jedna sekačka odešla vlivem opotřebení motoru po 12 letech a další dvě slouží dodnes. Při čištění sekačku nakloním na rukojeti a spodek poctivě vystříkám, pak sekačku na minutu nastartuji, aby se odstranila přebytečná voda. Tak 2x za sezonu stříknu WD kolem hřídele, jinak nic. Podvozek je stále jako nový. Je to mnohem lepší, než nechávat sajrajt přischnout, nebo jej pracně odstraňovat ručně. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.66 (?), 29.6.2017 20:18
Co se týká mytí, tak jsou sekačky, které mají na skeletu vývod na hadici, tak tam ta chyba nebude, mám ho, ale nepoužívám, muselo by se po každém sečení ihned, jinak to nefunguje, vesměs se zakazuje v návodech tlakové mytí wapkou, aby se nepoškodily gufera apod.Všeobecně mám s mytím špatné zkušenosti-na křoviňáku mi zarezla odstředivá spojka, v žacím ústrojí se mi zvýšila hlučnost ložisek, navíc reznou hřídele a kudly a v bývalém traktůrku jsem měnil všechny vodící kladky po 10mth.Takže čistit ano, ale s mírou co se týče vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 30.6.2017 10:18

Tak bavíte se zde snad o mytí ručně vedených sekaček, takže sekací ústrojí zahradních traktůrků, jejich ložiska a kladky,  bych vynechal. I u používání tlakové vody pro čištění krytu sečení ručně vedé sekačky je třeba používat hlavu a jestli zarezla odstředivá spojka na křovinořezu, pak ano, Vy tlakovou vodu fakt nepoužívejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.66 (?), 30.6.2017 20:01
Tlakovou vodu na křoviňák ani na nic co se točí nepoužívám, jen jsem konstatoval, že je to v každém návodu! Poškození může vzniknout zestárnutím gufer a zatečením vody.Pochybuju, že to někdo po umytí pokaždé nechá vyschnout a nakonzervuje odhalené části.Jak čtu, tak 2x/rok, to je reálné 😪,kdyby sekačka měla ruce, tak mu nafackuje.Ale je to spotřebák, o nic nejde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.197 (?), 30.6.2017 20:22

Pane 35.66, klidně se dojděte na moji techniku ošetřovanou tlakovou myčkou podívat a po 10 letech používání nenajdete nic, co by bylo mimo běžné opotřebení. Vývod na skeletu sice máte, ale kdyby jste jej použil, tak zjistíte, že to moc nefunguje. Takové názory, že je volné gufero a může pod něj zatéct, jsou úsměvné. Ale máte pravdu, blbci tlaková myčka do rukou nepatří, neboť, když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika