Tažený kartáčový sběrač - účinnost?



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?)
30.5.2012 19:21

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali je tento stroj vhodnýna zametání dlanážděného dvora. Jsou tam použity kostky cca 10 x 10 cm, někde prorůstají trávou a přes střechy občas nalétají listy.Měl jsem představu, žepři zametání dvora by též mechanicky došlo k "poškození" trávy a tak jejímu snad částečnému "hubení".Chemie je mi proti srsti a na mechanickou likvidaci nejsou lidi.
Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 178.197 (?), 6.12.2007 18:17, zobrazeno: 17497x

Mám pozemek u lesa, cca 2500 m2 trávníku. Na podzim jsem trávu posbíral travním traktorem, ale letošní zima měla divný nástup. Výsledek je, že roztál sníh a na trávníku je spousta listí, které ale sekačkou již neposbírám.

Uvažuji o nákupu taženého kartáčového sběrače.

Máte prosím někdo s tímto příslušenství zkušenosti (dobré/špatné)? Zajímá mne účinnost. Děkuji za odpovědí,

--
VT

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.66 (?), 16.5.2012 14:37

Opravdu se od té doby nenašel někdo, kdo by mohl poskytnout nějaké relevantní zkušenosti? Také by mne to zajímalo.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.107 (?), 22.5.2012 7:39

mám osobní zkušenost za jednu sezonu a doporučuji jednoznačně - ale pozor na to co píšete. Rozhodně s tím nevyhrabete starou trávu nebo listí. Sweeper všeobecně funguje jen na spadané listí nebo posečenou trávu, tzv. stařinu už nevezme.

Osobně jsem kartáčový sběrač používal k traktoru s bočním výhozem ke kterému nešlo dokoupit sbírání a byl jsem spokojený.Jak mokrá tráva, tak hromádky po vertikutaci, tak i vyšší tráva vše bez problému. Trávník to pěkně uklidí.

Tip pro vás: chodit na garland není špatný nápad, zkuste zapátrat ve vodách českého webu a najdete sběrače s cenou kolem 5-6tis. Nehledejte značkový sběrač, když koupíte no name tak konstrukce bude stejná, ušetříte nemalý peníz a výsledek srovnatelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 170.89 (?), 23.5.2012 13:07

Chtěl jsem se optat jestli nemáte se sweeperem problémy, mně pravidelně jednou ročně praskne hnací hřídel kartáčů, přesně uprostřed již mám třetí a opět praskla. Vám to funguje bez problému? Děkuji Luki

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?), 30.5.2012 19:21

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali je tento stroj vhodnýna zametání dlanážděného dvora. Jsou tam použity kostky cca 10 x 10 cm, někde prorůstají trávou a přes střechy občas nalétají listy.Měl jsem představu, žepři zametání dvora by též mechanicky došlo k "poškození" trávy a tak jejímu snad částečnému "hubení".Chemie je mi proti srsti a na mechanickou likvidaci nejsou lidi.
Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.107 (?), 17.7.2012 17:44

myslím že pro váš záměr to není to pravé ořechové. pokud to je 10x10 metrů, ve dvoře, tak budete mít problém se otáčet + rozhodně to mechanicky trávu ze spár nevyčeše, nevyhubí. Zamete to jen drobný prach, kamínky atd., uklízím si tak cestu před domem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.70 (?), 1.4.2017 3:37
Dám sem letitou zkušenost-už by jsem to nekoupil :).Předpokládám, že je stále probírán model poháněný od kol.Ač už mám kola z Al-slitiny, tak musím vyzdvihnout nedostatky:1.objem 460l se nikdy čerstvě posekanou trávou nenaplní a i kdyby se to zázrakem povedlo, tak pomocí šňůry to z místa řidiče nevysypete.Proč se to těžko naplní?Protože ikdyž jsou kartáče 9xrychlejší než kola, tak při pomalejším pojezdu při sekání, je to málo na odhoz.Co je lepší-posekat a pak sebrat, kór,když je to vyšší.Další nevýhoda je mít ideálně rovnou plochu, kdo jí nemá, tomu to občas nesbírá nebo mu praská hřídel kartáčů, protože to mlátí občas do země.Za třetí-na listí z ořešáku zapomeňte, vzhledem k váze sběrače to dokáže zablokovat kola.Výše popsané neduhy dokáže eliminovat tažený sběrač s vlastním pohonem, ale za trojnásobnou cenu.Výhody-to anglické načesání v pásech, oni totiž westwody mají jen kartáčové sbírání a v propršené VB je to nejjistější způsob sběru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika