T4 K14 vs TZ4 K14



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?)
8.1.2008 14:50

Přátelé, já jezdím pouze po cestách polních, a po poli. Tak mi nějak ty brzdy nevaděj. Nemohu investovat do serva. Nemám. Mám 5 dětí tak mám do čeho investovat. Nechcete mi někdo zasponzorovat servo? Náhradní díly kolem Prahy kde? Dále jsem hlavně včelař a fotograf. Když má někdo peníze může si pohrát i s kotoučema. Dejte si mé jméno na Google a pochopíte, že mi nějak nevybejvá čas. Já se snažím třídit zajmy, zužovat je , a hlavně nebudu zde já ani můj traktor, věčně. Na toto pamatujte i Vy... kamarádiTzk..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 11.107 (?), 7.1.2008 20:14

Co do toho pletete pořád i mě? Já jsem se snažil vyvrátit mylné tvrzení o nedostupnosti ND na TV na konkrétních příkladech, někdy i z cenami a rozptýlit obavy z oprav motorů Lombardini. A když už píšu, Tomíku napiš sem proč scháníš motor Slávia do svého TKčka. Doufám, že sem nenapíšeš jen kvůli výkonu. A pokut vás někdo větrá pod jednou IP adresou (všiml jsem si toho až po 4.243) jakoby dva přispěvatelé že bedeš mít problémy s ND na TV, já odpovím a v zápětí a co motor to je základ problémy i s motory MT8 132.32 atd. atd. Nezlobte se na mně, ale tyto lživé informace může napsat jen ten, kdo na TVčku nefoukal ani kola. Vy tady sbíráte informace a někdo vám zde lže a to vám nevadí? Tomíku nedávej odkaz na stránky, které nejedou. Sám to víš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.116 (?), 7.1.2008 20:28

Za to se omlouvam, že nejedou.Ale doufem, že  co nejdřive pojedou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 7.1.2008 20:44

Vážený pane Dukáte, prosím uvažujte trochu reálně, mám doma (DĚDKA), ktrému je 71 let, až mu dám Váš příspěvek přečíst, tak Vás velmi polituje, neboť nevíte o čem mluvíte. Za ty peníze máte totiž úplně jiný traktor, síla Vám bude s lety ubívat a servo to je věda. Těch ušetřených 20 tisíc za to mordování nestojí a traktor se servem se chová úplně jinak, toť má (Zkušenost). Otec se tomu, také bránil - peníze netiskne, ale po montáži řízení rychle obrátil, dnes by TK bez serva nekoupil. Na serveru Naše traktory, už odkaz na TK dávno je, psal jsem tam některé postřehy. Jinak jdu do (kotoučovek), nerad bych se dožil toho, že se mi (dědek) na traktoru přerazí, pohybuje se totiž převážně na kopcích a s tím skákáním si nejsem jist. Toto je moje dobrá rada zdarma. V poslední větě s Vámi plně souhlasím, chceme přeci poradit jeden druhému a ne se navzájem napadat, ale to už jsem tu jednou napsal, nicméně opakování je matka moudrosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.210 (?), 7.1.2008 22:05

ja nechapem to vzajomne napadanie... ked niekto nepotrebuje na TK kotucove brzy, lebo brzdi motorom a rucnou brzdou, tak nie je co riesit... ked niekto nepotrebuje servo, tak nie je co riesit... pan zdenek pisal o sadeni zemiakov a verim, ze tam sa volantom natoci az az (viem o com pises, tiez sadime) a ked mu to vyhovuje, tak nie je problem...  ked niekomu vyhovuje mat traktor relativne uzsi, tak v pohode, preco prehadzovat kolesa... nie kazdy potrebuje super brzdenu vlecku a je spokojny s obycajnou...to, ze niekto chce mat "svojho mazlicka" tip top neznamena, ze to ma robit kazdy... kolko vam vase "nadupane bezchybne" malotraktory zarobili penazi, vratili sa tie investicie do nich, ci uz financie alebo cas... ste na vsetko tak zatazeni ako na polnohospodarsku techniku? aj na byvanie? aj na auto? aj na zariadenie domu? aj na hodinky? na dovolenku? na jedlo, kvalitne pitie? tak preco tu napadate a zhadzujete niekoho, kto v urcitej oblasti zivota nevyzaduje taku preciznost ako vy...

co sa tyka TK a TV... KAZDA liska svoj chvost chvali, to ze je TV lepsie, nie je pochyb, to uzna kazdy... ale co konrektne urobite s TV co TK nezvladne... mam TK, bratranec TV... do lesa s nimi chodit nemozme, lebo cesta je znicena po tazkych Zetoroch (chodim len do jednej casti lesa, kde sa dostanem), robime s nimi okolo domu, vsetko urobim tak ako on, jedine nemam rotovator, nechcem do toho investovat... teda aj so slabsim a horsim strojom urobim to iste...

co sa tyka utokov na mna... dajte mi auto Lada Niva 4x4, s ktorym mam jazdit v lahsom terene... vy ste mozno taki, ze ako prve sa zacnete zaujimat na co je ktora "packa", kde sa dava uzavierka, ale ja take riesit nebudem, bude mi jedno, ci to funguje alebo nefunguje, lebo to vyuzivat nebudem... akonahle budem citit potrebu, ze to potrebujem, tak sa o to zacnem zaujimat ... to iste aj s "packami" na malotraktore... taaaaaak a hadajte sa tu dalej, najrozumnejsi prispevok a jediny v dikusii mal pan Zdenek :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 7.1.2008 22:56

Pane bunny, nechápu vůbec smysl Vašeho příspěvku, pokud pracujete se strojem o kterém téměř nic nevíte o něčem to svědčí. Na jednu stranu jsem ochoten toto respektovat. Nikomu nevnucuji, aby svůj traktor přestavěl, pouze se zmiňuji o řešení jakě volím já. Kdo chce radu, ten si ji najde, Vy mne však obviňujete z osočování a o to tady nešlo. Když už člověk vloží nějaké finance do stroje, očekává také návrat ve formě práce, kterou stroj vykoná, očekávat 100% návratnost je blbost a nevěnovat se údržbě, nebo vylepšení, které přinese úlevu v obsluze, nepovažuji za rozumné. S traktorem se pohybujeme po veřejné komunikaci a případné nedobrždění by mohlo stát také slušnou hromádku tisícovek. To Vás asi nenapadlo, že nechci být nebezpečný pro ostatní. Snažím se vždy předcházet možným průšvihům, tak co je na tom dle Vás špatně. Vámi uváděná řešení např. s bržděním valníku nelze v mém případě použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.210 (?), 8.1.2008 0:12

tak pekne postupne, celkom ma vase prispevky bavia...

Pane bunny,nechápu vůbec smysl Vašeho příspěvku, pokud pracujete se strojem o kterém téměř nic nevíte o něčem to svědčí --- ale veci sa maju tak, ze aj ked je pravda, ze o stroji takmer nic neviem, tak za 15 rokov som nic nepokazil, 15 rokov mi stroj funguje k maximalnej spokojnosti, vsetko co potrebujem, tak vyuzivam, to co nepotrebujem ma netrapi ....

a nevěnovat se údržbě,nebo vylepšení,které přinese úlevu v obsluze, nepovažuji za rozumné. --- to, ze vy nepovazujete za rozumne nevenovat sa vylepseniam je vasa sukromna vec, ja nepovazujem za rozumne vylepsovat nieco co na cinnost, ktoru potrebujem mi bohato staci, ina vec by bola, keby ten malotraktor na seba zarabal...

S traktorem se pohybujeme po veřejné komunikaci a případné nedobrždění by mohlo stát také slušnou hromádku tisícovek. --- pobavili ste ma, ale

ad1 ja po verejnej komunikacii s traktorom nechodim, mozno vy ano, preto aj potreba mat tie spickove brzdy

ad2 asi ste venovali dost casu vylepseniam, ked pisete o nedobrzdeni, mne na TK funguje len predna brzda a brzdi na tvrdom povrchu (rozumej nie asfalt, ale spevnena cesta) celkom slusne, ale vy asi musite mat profi upravu motora, ked pisete o nedobrzdeni, nechcem ani vediet ako maximalku dosahuje vas malotraktor, ked je az taky problem s dobrzdenim...

To Vás asi nenapadlo,že nechci být nebezpečný pro ostatní.Snažím se vždy předcházet možným průšvihům,tak co je na tom dle Vás špatně --- napisali ste to tak, akoby ja som bol pre ostatnych nebezpecny... vsetko tu pekne napisal pan Zdenek, brzdy nebrzdia, servo nejde, naprava uzka a pri tom nepisal o ziadnom usmrteni, skodach na majetku, zdravi, teda ano on ani ja nie sme nebezpecni a tiez sa snazime predist problemom... akurat vy to robite sposobom, ktorym sa mozte pochvalit, super vlecka, super brdzy, super traktor...

Vámi uváděná řešení např. s bržděním valníku nelze v mém případě použít. --- ale pri tom moje riesenie ste tu zhodili a pri tom viem v akych podmienkach to pouzivam a viem, ze mi to bohato staci...

chybou je, ze podla seba posudzujete ostatnych, ked vy jazdite po verejnej komunikacii, ked vy potrebujete brzdenu vlecku, ked vy potrebujete napr. hydrauliku, ked vy potrebujete perfektne brzdy, tak to nutne neznamena, ze druhy pracuje v rovnakych podmienkach ako vy a potrebuje to iste a ked to nema, tak neznamena, ze hned musi byt centrom utokov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 8.1.2008 0:41

Pane bunny vše jste pochopil správně, až na jednu věc. Berete mé příspěvky jako útok na Vaši osobu a Vaše jednání, ale já své příspěvky píši s vědomím, že je čtou i ostatní a ti snad nežijí někde mimo civilizaci. V podstatě se Vám dá Závidět, že Vám stačí, když se kola točí a neměl jste důvod cokoli opravovat. Jestli si myslíte, že rychlost 15km/hod. nestačí na slušný malér, přeji Vám, ať nikdy nemusíte brzdit i očima, jak se mi to už parkáte povedlo.

Takže ještě jednou znovu upozorňuji na skutečnost, kdy hovořím obecně o řešení provozu malotraktoru TZ4k-14 v našich podmínkách, bez jakéhokoli vztahu k tomu jak postupujete vy. Fórum beru jakošto informační tabuli, kde se lze dozvědět něco nového, přínosného pro život a práci. Předpokládám, že by Vás také moc nenadchla odpověď na otázku, jakou si teď pořídit pilu do lesa, někdo poradil, že jemu ta oblouková dosud stačí a jinou nepotřebuje. Takto zase reagujete Vy. Ve svých příspěvcích se nepotřebuji ničím chlubit, jak se mylně domníváte, žijeme již v 21. století, tak si myslím, že požadovat od malotraktoru to aby fungoval na 100% není až takový zázrak. Co se ještě týká toho zmiňovaného brždění TK, předpokládám, že vyhlášku o silnlčním provozu znáte, tudíš opět není o čem diskutovat. Osobně mne velice zarážejí reakce na téma TK, kdy jsem se Vám nejen já snažil poradit a Vy jste z toho udělal štvanici na Vaši osobu, mrzí mne to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 8.1.2008 14:50

Přátelé, já jezdím pouze po cestách polních, a po poli. Tak mi nějak ty brzdy nevaděj. Nemohu investovat do serva. Nemám. Mám 5 dětí tak mám do čeho investovat. Nechcete mi někdo zasponzorovat servo? Náhradní díly kolem Prahy kde? Dále jsem hlavně včelař a fotograf. Když má někdo peníze může si pohrát i s kotoučema. Dejte si mé jméno na Google a pochopíte, že mi nějak nevybejvá čas. Já se snažím třídit zajmy, zužovat je , a hlavně nebudu zde já ani můj traktor, věčně. Na toto pamatujte i Vy... kamarádiTzk..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 8.1.2008 16:09

Vážený pane Z.D., chtěl jsem pouze poradit jakým způsobem udělat z TK ovladatelný stroj, ne všichni toto řešení znají. Že je pro Vás TK okrajovou záležitostí samozřejmě chápu. Přeji Vám mnoho úspěců ve Vašem snažení a hodně zdraví. S pozdravem J.K.   Web jsem si pochopitelně prohlédl!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.200 (?), 8.1.2008 18:58

Jiří Kohoutek - xxx.xxx.211.38 (31), 8.1.2008 16:09

mate dost zvlastny styl pisania, musim povedat, ze ma dost vytaca (aj napriek mojej kludnej povahe), taky priam provokujuci styl...

par prispevkov dozadu ste pisali, ze mne staci, ked sa tocia kolesa na traktore... pisali ste, ze dokopy nic neviem o svojom stroji, teda co by som mal o nom vediet viac, aby mi sluzil este lepsie? nic... teraz pisete, ze sa snazite poradit, aby bolo TK ovladatelne... teda Cesi ten malotraktor tak velmi odflakli, ze nie je ovladatelny? co konkretne nie je ovladatelne na nom? ak by to nebol vydareny malotraktor, tak by sa ho nepredalo tak vela... tiez som sa pobavil na tom ako pri rychlosti 15km/h ste brzdili ocami... mozno to nemyslite v zlom, co sa tyka vasich prispevkov, ale pouzivate pri tom styl, ktory dost dost provokuje, aspon mna, kazdy ma na to iny nazor... ale beriem, su aj taki ludia, sme dospeli, tak sa nebudem nad tym pozastavovat, este velmi velmi davno na ZS taki "chlapci" koncili denne v odpadkovom kosi, alebo s monoklami... provokovali... ja som bol kludas, ale kamarati mali slabsie nervy :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika