T4 K14 vs TZ4 K14



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
8.5.2017 21:25

pod volantom presne to je. len skontrolujte ci mate hydraulicky olej a ci je zapnute cerpadlo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 146.92 (?), 8.5.2017 21:15
Zdravím, poradi mi někdo prosím jakou pákou se ovládá hydraulika na tz4k14.dostal jsem ho od tchána mám ho týden tak se seznamují a také scházím navyjak děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 8.5.2017 21:25

pod volantom presne to je. len skontrolujte ci mate hydraulicky olej a ci je zapnute cerpadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.240 (?), 4.1.2008 20:29

a snad len posledna vec... motorova pila je pre mna spotrebny tovar, jednoducho na seba si zarobi a vo velmi kratkom case sa investicia vrati a moj ciel nie je mat 20r funkcnu pilu...

co sa tyka malotraktora, tak ten si na seba nezarobi vobec, ale pokial nie je ziadna porucha, pokial ide vsetko tak ako ma, tak je irelevantne riesit to, ci viem alebo neviem na co je ktora "packa"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.240 (?), 4.1.2008 20:42

host - xxx.xxx.11.107 (?), 4.1.2008 20:25

ano to mate pravdu, ta hydraulika by pomohla vyrazne pri tahani dreva, ale ja zase az tak vela dreva s nim netaham, ak ano, tak to rezem v lese priamo na metrovicu a vynesiem v rukach, nakladam to uz na luke na vlecku, inac sa pouziva tazky Zetor na tahanie dreva, zial nemam tolko casu, aby som sa mohol hrat s malatraktorom v lese...

tiez plati, ze keby som dokazal dvihnut hydraulikov drevo, tak by to zatazilo zadnu napravu a v spojeni so zavaziami na prednej by to cudo potiahlo celkom dost...

a s tym zadnym nahonom neviem :( teraz by som ruku do ohna nedal, ale ked mi zacnu smykat predne kolesa, tak zadne nesmykaju, teda netahaju... ked stlacim tu "packu vlavo vpredu" (asi uzavierka), tak zaberu aj zadne kolesa, lebo vidim, ze presmyknu.... teda podla mna, zadne kolesa tahaju len po staleceni packy uzavierky, inac to ide len na predny nahon...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.131 (?), 4.1.2008 20:42

Moc tomu opravdu nerozumím - stačí Vám když to tahá - nemám ho jako mazlíčka - atd. Třetina ovládacích prvků Vám nefunguje, o třetině nevíte k čemu je a zbytek - kdo ví. I malotraktor je dopravní prostředek, kterým by jste neměl ohrožovat sebe ani ostatní. Ono vlastně i to tahání nemůže být žádná slast, když to nebrzdí, občas do kopce netáhne či se láme v kloubu a zadní nápravu přiřazujete uzávěrkou diferenciálu - Vás to neštve? A stačí přitom velmi málo - trocha základní údržby a hlavně znalost ovládání, které je velmi jednoduché. Polepšete se - Váš malotraktor trpí jako zvíře!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.240 (?), 4.1.2008 20:51

ale pane, pisete polopravdy :) opravim vas:

tretina veci mi nefunguje, tretinu nepouzivam, neprehanate trosku??? :)

brzdy na tychto malotraktoroch nie su najlepsie, to potvrdi skoro kazdy, s tym musite so mnou suhlasit... pisal som, ze mi brzdi len predna brzda, teda rucna... prevadzkova, teda nozna mi nebrzdi... precitajte si jeden z mojich prvych prispevkoch... pokial by brzy nebrzdili vobec tak by sa v kopcovitej pblasti nedalo s nim jazdit...

pisete, ze to obcas netiahne do kopca... stalo sa mi to 1x... nikdy predtym pocas 15 rokov, nikdy potom nie... jeden jediny krat...

piseste, ze sa mi to lame v klbu, ano, ale lepsie si precitajte, co som napisal, ze ked som tu "packu" dal do inej polohy, tak sa to lamalo v klbe, teda jazdim v tej polohe, kedy je to ok... to znamena, ze som to vyskusal a nikdy viac som nejazdil tak, aby sa to lamalo...

teda v podstate vsetko co ste napisali je pravda, akurat extremne zvelicene...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.240 (?), 4.1.2008 21:09

a koniec koncov vsetko kvoli comu sa zacal "lov na zajacika" bolo, ze som na diskusii (v inej teme) reagoval, ze slavia (tv420) je silnejsia ako tk, ale podla mna sa neoplati menit TK za Slaviu...

dalsia vec, to som uz pisal v tejto teme, tykalo sa to prehodenia diskov a kolies, aby sa traktor este trosku rozsiril, tak som zareagoval, ze mne osobne sa to nechce, ze to uplne staci tak ako to je...

dovod preco som prisiel na tuto stranku su motorove pily...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 4.1.2008 21:46

To chce klid. Já a snad ani nikdo jiný vás nechce štvát. Jen snad ještě jednu věc, když vám nefunguje ani ta hydraulika to ten malotraktor používáte jak? Jen s nebržděným vlekem? Co se týká TKčka a TVčka je to jako nebe a dudy. Není snad jediný parametr, ve kterém by TKčko drželo krok s TVčkem. Bohu žel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.240 (?), 4.1.2008 22:06

ano, vylucne na priblizovanie dreva, viem, ze to rype po zemi a neutiahne to bohvie co a potom s brzdenym vlekom... jednoducho ta vlecka sa brzdi, ale nie je napojena na traktor, teda ju zabrzdite a brzdi stale na urcitej urovni bez ohladu na to, ci s traktorom brzdite alebo nie... ved urcite poznate take vlecky, vysvetlim na priklade:

kedysi davno sa vozilo seno s konmi a vozilo nsa na rebrinakoch a ten rebrinak bol brzdeny retazami, teda sa zablokovali kolesa a kon dole kopcom v podstate tahal zabrzdeny voz, podla toho aky bol ten kopec prudky sa brzdili kolesa... ak tak vlecka je brzdena a podla toho ako potrebujem tak pritiahnem brzdu...

a co sa tyka toho vozenia dreva, tak to skutocne minimalne, nie viac ako 15 metrov palivoveho dreva rocne, necitim potrebu to vozit na malotraktore, ked mozem na to vyuzit Zetor za velmi dobru cenu, s mojim malotraktorom si pripravujem drevo len ked sa nudim, alebo ked mam volny cas, inac je nie... a pisal som uz skor, TK nie je traktor do lesa... nebol na to stavany...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.65 (?), 5.1.2008 10:42

To: 11.107.   Nic ve zlém, ale jezdit s vlekem (byť bržděným), který má spolu s nákladem 2 tuny (tudíž je vlek o více jak 100 % těžší než malotraktor) vyžaduje asi pořádnou "náturu" .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika