Struny do sekaček



TommyP - (2) - 209.200 (?) 
13.8.2019 10:58, zobrazeno: 2086x

Zdravím, pořídil jsem novou strunovku, ale ta struna co jsem k tomu dostal je poměrně nekvalitní. Jakou bych měl vybrat, pokud ji potřebuji na hustší porost? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 223.69 (?), 13.8.2019 14:29

Já osobně struny nemám rád. Jsou z pevných a odolných plastů, v přírodě v podstatě nerozložitelné, ty drobné kousky struny už napořád zůstanou v půdě. Je to asi jako kdybychom domácí plastový odpad (kelímky, plastové krabičky a igelitové sáčky) nadrobno rozemleli a pak si to sypali doma na zahradu.  Tohle by asi nikoho nenapadlo dělat, ale u křovinořezu to nikomu nevadí, tam nikoho nenapadne to nedělat.  Klidně si sypeme namleté plasty na pozemek a ještě se tváříme spokojeně.

Takže já doporučuju buď kovový nůž, a nebo, když už strunu, tak rozložitelnou, označenou BIO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.51 (?), 13.8.2019 19:10
Nevím jakou máte velikost struny, ale se strunou oregonu nebo stihlu chybu neuděláte -mají výběr strun jak průměrově, tak materiálně nebo i kombistruny-duolinka apod.,taky dobrá.Pak jen záleží na zvoleném materiálu-měkčí a ohebnější by se měli namáčet-uchovávat ve vodě aby se netřepily, tvrdší jdou hůře namotávat, ale mají delší výdrž a větší sekací schopnost, obzvlášť ty hranaté.Takže nevím jaký máte vyžínač, co s ním budete sekat, jak často.Vyžínám travičku po dvou týdnech i po dvou měsících-podle toho použiji strunu, např na půlroční plevel už jen zubatou se speciál hlavou, tam kterákoliv jiná ulítne a bodláky nad 2cm průměru to jiná nedá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika