Stříhání živého plotu benzínovým multifunkčním křovinořezem



host - 1.255 (?) 
26.9.2020 9:42, zobrazeno: 838x

Dobrý den.

Požívám na záhradě k dosekání po sekačce klasický benzinový křovinořez Hecht.Ale protože na zahradě mám už docela vzrostlé ovocné stromy a taky cca 50 metrů živého plotu z thuji a dalších asi 30 m ze sibirského jilmu tak uvažují o zakoupení multifunkčního benzinového stroje který bude plnit funkci jak křovinořezu tak i plotostřihu a odvětvovače.

Můj dotaz je ale jak bude fungovat takový benzínový stroj při zasřihávání živého plotu kdy bude motor otočený o skoro 180° oprotiklasickému dosekávání? Nebude to dělat neplechu?Můžete mi prosím poradit hlavně vy co takový stroj vlastníte a taky můžete přidat svoje zkušenosti jak jste ze strojem spokojení popřipadě i doporučení na konkrétní značku.

Za odpovědi všem moc děkují.

Franta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 37.97 (?), 2.10.2020 2:48
Je to těžký jako prase, motor je v pohodě, nástavce jsou bláto, povolují se tyče, hodnotím okolo cca 5tis.(lidl).Aku stihl je o něco lepší, pokud se neuvažuje o tomto aku programu, pak i drahý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.165 (?), 2.10.2020 19:42

V práci mám dvoutaktí Stihl. Je dobrý. Používám ho na modifikovaném závěsu Elephant trunk.  Po nastartování jede normálně. Problém je při přenášení nenastartovaného stroje, kdy má tendenci se otočit, přičemž se namočí filtr a pak to nestartuje.

Pak máme čtyřtaktní Hondu. Ta má dost těžký motor. Na závěsu potřebuju mít stroj chycený v těžišti a to je u Hondy na nevhodném místě. Proto ji nepoužívám. Kulatá rukojeť není uplně ideální pro použití křovinořezu.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.16 (?), 6.10.2020 14:00

Děkuji za odpověďi.

Stroj budu používat spíše sporadicky. 4 až 5x do roku cca 20 minut až hodinu.Tak si myslím že by mi stačilo i něco levnějšího.

Uvažuji o multifunkčním Riwall PRO rpmt 520.

Máte někdo s tímto nebo jemu podobným strojem nějakou zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika