Strielanie do výfuku motor Briggs



host - 185.10 (?) 
31.5.2017 19:51, zobrazeno: 26512x

Dobrý deň,chcem sa opýtať kúpil som motor Briggs 158 ccm 4hp a postreluje mi nepravidelne do výfuku.otáčky sú rovnomerné, ventily som zalapoval a vôla je sací 15 a výfukový je 20, sviečka je bledučko kavová, vvmenil som sviečku, karburátor a stále to isté, benzín je nový.Susedovi to robí ale omnoho menej, sem tam.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.97 (?), 1.6.2017 21:18

Kdy se prosím Vás měří ta vůle ventilů? Otáčky klikové hřídele a poloha pístu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.210 (?), 1.6.2017 22:40

Meral som keď bol studený motor pred aj po uzavretí ventilou, ono keď sa strihajú ventily a vyfukový sa uzavre a začína sa otvárať sací tak je vôla výfukového trochu väčšia, lebo sací tlačí na vačku, ale to by nemalo tak vadiť.Mal som aj vôlu vyfukového 0,25 a robilo to tiež, len ventil bol o niečo bledčí, driek ventilu bol trochu do modra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.97 (?), 2.6.2017 7:52

Myslím, že se to má měřit tak, když ventily střihají a potom otočit o jednu otáčku motor.Ve směru otáčení motoru.Potom měřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 2.6.2017 8:14
Zdravím ; jak správně píšete, odstranit " střílení " benzínového čtyřtaktního motoru je základ seřízením ventilů.Pokud je ale vše v pořádku, bývá to způsobeno i bohatosti směsi. Pokud je směs chudá, motor střílí do sání ; pokud je příliš bohatá, střílí do výfuku. Množství paliva taky ale ovlivňuje hustota a čistota a kvalita filru v sání.Já jsem to řešil kdysi u starých Škodovek, a potom taky u historických aut FIAT 500 - 600 a to ještě nedávno... Jarda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.94 (?), 2.6.2017 9:00
To ano, pokud jdou seřídit a pokud jde seřídit směs. Mám Briggse SV a na tom neseřídíte nic. Od nového trošku jakoby střílí, spíš jakoby nepatrné výpadky chodu. Prý to tak má být. Na Hondě stačilo seřídit karbec, směs byla chudá a střílel do výfuku po padání z otáček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.9 (?), 12.6.2017 22:40

Zastavill som sa u jedného súkromníka a tiež riešil ten istý problém.Chyba bola prehnutý karburátor a po zohriati sa ešte vyše prehol, tým pádom bola bohatšia zmes.Niekedy treba aj vymeniť membránu.Vymenil som karburátor a z pôvodného som dal trysku a pre istotu aj membránu.Už nestriela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.156 (?), 28.5.2019 9:11

Dobrý den,

čím se nastavuje bohatost směsi? Na obrázku jsem označil číslem jedna a dva. Č.1 to podle mě nebude. Č.2 jde otočit asi o 180 st. pak je tam doraz. Díky.

Motor Briggs
Motor Briggs
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.59 (?), 28.5.2019 18:18
Dobrý deň, chcem sa opýtať, mám asi 11rokov benzínovu kosačku Briggs&Stratton, všetko fungovalo v pohode až nedávno začali problémy, menil som olej a asi o mesiac po tom štart bez problémov, akonáhle sa kosačka trošku zohreje začnu kolísať otáčky, akoby niekedy chcela zdochnúť, motor sa trápi, občas to na čierno zadymí, dnes som menil sviečku ale stále to isté.. Čo urobiť aby to šlo, vyčistiť výfuk alebo karburator, má niekto s touto vadou skúsenosti, ako to rozobrať atď, prípadne čo to môže byť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.40 (?), 8.5.2022 9:05

Na novších motoroch Briggs je plastový karbec a na tom nič nenaštelujete. Všetko je tak ako si želal výrobca... kupiš...kosíš... strata funkčnosti... odovzdaš do likvidacie spotrebičov a... Opäť kúpiš. Vývoj nezastavíš... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika