Stihl MS290 ztráta výkonu v řezu po zahřátí



host - 153.50 (?) 
20.7.2020 6:33, zobrazeno: 3918x

Pila Stihl MS290 ztrácí po zahřátí (10-15 min chodu) při plném plynu výkon v řezu, někdy až do zdechnutí, nastartovat lze bez problému. Pila byla provozovaná ročně cca do 1 hodiny, palivový filtr a svíčka dosud nebyly měněny, ani nebyl seřízovaný karburátor. Byla zapůjčena v rámci rodiny včetně kanystru namíchaného benzinu k pořezu pokácené třešně, Po vrácení zdechala hned po nastartování a přidání plynu - vzduchový filtr (zde jen plastová mřížka) byl totálně ucpaný, po vyfoukání kompresorem trvá na začátku uvedený stav. (tj. po zahřátí ztrácí při plném plynu výkon, až do zdechnutí, před zahřátím jede naplno, nádržka naplněná do cca 1/3, směs benzinu se stabilizátorem BaS). Kde může být příčina, samozřejmě vyměním palivový filtr a dám novou svíčku? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 12.191 (?), 20.7.2020 9:30

Přerevším bych namíchal trochu nové směsi, starou z pily vylil a nalil novou. Kdy jste ten kanistr směsi namíchal?

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 20.7.2020 15:54

Je to asi 2-3 týdny, benzin od Globusu, hned jsem nalil stabilizátor od BaS (i když u 2 taktu jsem s benzínem bez stabilizátoru nikdy problém neměl). Ale koupím jako standardně od Shellu, namíchám a vyzkouším. Jinak díky za námět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.50 (?), 22.7.2020 22:34

Tak výměna směsi nepomohla. Celkově hodně znečistěný je ventilek nádržky a po otevření nádržky to syklo, zkusím ho sehnat a vyměnit.  Nějaké další nápady?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.191 (?), 23.7.2020 8:34

Buďte rád, že to nebylo palivem. Popište, jak se pila chová, když ztrácí ten výkon.  Mohlo by to být i tím ventilkem. Pak pila zvyšuje volnoběžné otáčky. Po povolení víčka a vyrovnání tlaku funguje normálně? Když je nádržka plná, ztrácí výkon dříve, než když je nádržka poloprázdná?

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.50 (?), 23.7.2020 9:34

Dobrý den a děkuji. Ano pila zvyšuje volnoběžné otáčky. Po výměně směsi, namíchal a nalil jsem jen cca 200-300ml, takže nádržka nebyla plná jde při zatížení výkon až do zdechnutí hned. Snížením výkonu - při plném plynu jdou otáčky dolů do zdechnutí. Otevření uzávěru za chodu se projevilo syknutím, na chod si myslím, že se vliv neprojevil, ale vytékal mě benzín, vyzkouším znovu naležato. Ventilek se asi nečistí, ale kupuje rovnou nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.50 (?), 24.7.2020 8:11

Dobré ráno, včera se mě u prodejce nepodařilo koupit nový ventilek, měl jen ventilek s "O" kroužkem do nádrže, já potřebuji na hadičku. Před dalšími experimenty  (plná, prázdná nádržka, znovu otevření nádržky za běhu, výměna palivového filtru, svíčky jsem lehce (bez nějakého propichování, je tam asi nějaká membrána) vyčistil asi 3 (je jich tam víc) otvory na povrchu ventilku a zkusil nastartovat - pila jede i při zatížení opět naplno. Jen volnoběh je pořád trochu rychlejší, až seženu a vyměním ventilek tak zkusím volnoběh seřídit. Asi jsem ventilek kontaminoval jak jsem čistil před demontáží vzduchového filtru jeho okolí (pro čistění pily, hlavně oblasti řetězu) protože nemám kompresor využívám použité zubní kartáčky, štětec, filtr pak čistím kompresorem v práci, celou pilu tam brát nemohu). Možná zkušenost někomu pomůže, podle prodejce ventilky nádrže téměř nemění a neprodává. Za mě Stihl. Děkuji panu FO za ochotu pomoci. Pěkný den a nadcházející víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.8 (?), 2.9.2020 18:35

Tak, ještě jsem dohledal co se doporučuje na tento problém na you tube (není to tak zcela ojedinělé). Doporučují zkontrolovat (vyčistit, vyměnit) vzduchový filtr, vyměnit palivový filtr, zkontrolovat lapač jisker (vyčistit zanesenou mřížku), pokud to nepomůže vyměnit (většinou nečistí, ale hned mění) karburátor, případně zapalování. Doplňuji zkontrolovat (vyměnit) svíčku a použít nové palivo. V jednom z příspěvku doporučují i zkontrolovat, jestli není vybavená brzda. Mě aktuálně pila jede naplno, ventilek odvětrání mám, ale zatím jsem ho neměnil vyměnil jsem palivový filtr a vzduchový filtr kromě vyfoukání kompresorem i vypral v saponátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika