Stiga Combi 48 ES - Vaše zkušenosti?



host - 252.122 (?) 
10.9.2016 8:52, zobrazeno: 5072x

Zdravím!

Chtěl bych zde poprosit ty, kdo mají zkušenosti se sekačkou Stiga Combi 48 ES jak ji hodnotí.

Uvítám i zkušenosti s jinými elektrickými sekačkami s podobnými specifikacemi - výkon 1800W, záběr cca 48cm, koš 60l, pojezd.

Našel jsem ještě např.:

Hecht 1805 S 5 in 1 (případně HECHT 1803 S 5 in 1) - ale hodnocení něktrých uživatelů mě nepřesvědčilo o kvalitě a výdrži.

Předem děkuji za Váš čas!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 76.104 (?), 12.9.2016 18:26

Ahoj,

měli jsme a vlastně stále ještš máme Stigu 48 (elektrická s pojezdem). Koupili ji jsme ji před 10 lety, takže se jedná o starší model, nicméně zkušenost je letitá.

Letos jsme zakoupili také hecht 1805, ale ta je opravdu nová a sekal jsem s ní asi třikrát. Zkušeností je tedy pomálu.

ad Stiga - motor je silný a nikdy nebyl problém, že by nezvládal. Pojezd je super, rychlost odpovídající shůzi.

Plusy - pracant. Vydržel 10 let a to je dobrý výsledek.

Stačí čistit od staré trávy, je to elektrika, žádná složitá údržba.

Stupeň 1 seká u země, což se u Hechtu říci nedá.

Mulčování funguje spolehlivě. Opravdu z toho vypadne jen na jemno rozdrcený tráva.

Když má motor dost, tak se vypne a musí se nechat chvíli odstát.

Je tižší a o 4 kg lehčí než Hecht.

Minusy - koš se plní velmi rychle a málokdy se zaplní celý. Spíše se zacpe zadní výhoz.

Skládácí kovové tyče rukojetě moc dlouho nevydržely pevně u sebe. Museli jsme úchyt dořešit po svém.

Nemá boční výhoz, což je někdy hodně šikovná věc, která šetří čas. (má ho ten nový Hecht)

Natavení výšky kol je u staršího modelu vedeno zezpod šasi a zachycuje se tam posekaná tráva. Novější model má toto řešeno mimo vnitřní prostor šasi.

Kolečka jsou menší a v měkké půdě se boří.

To jsou moje poznatky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.122 (?), 18.11.2016 15:48
díky!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika