Stiga Collector 46 vs. MTD SMART 46 PB



host - 151.215 (?) 
30.6.2017 12:32, zobrazeno: 2571x

Dobrý den,

rozhoduji se mezi těmito dvěmi sekačkami. Mají stejný motor, stejnou šířku sečení, i cena je podobná, liší se pouze drobnostmi. Něco se mi líbí víc u jedné, něco víc u druhé. Mohli by jste mi poradit, která je lepší kvalitou zpracování? Děkuji. Peterka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.66 (?), 30.6.2017 21:37
Přikláním se ke stize z důvodu řešení koše.Máme dnes už nevyužitou 48-ku stigu, jen to je s pojezdem, ale na 46-ku stigu určitě najdete recenze i na heuréce, jsou to oblíbené sekačky, protože jsou i poměrně lehké, přesto kvalitní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.46 (?), 1.7.2017 12:40

Manželce jsem koupil Stigu collector 46-v sezoně seká a mulčuje 1x týdně.Motor s výkonem na to stačí.Koš plní dobře.Nevýhody: Při mulčování a otáčení /přizdvižení sekačky/ drhne zadní kryt o zem, vyřešeno gumacukem.Prostor kudy vede táhlo na zdvíhání výšky sekání co je nůž, se ucpává sekanou trávou.Nemalé množství napěchované trávy zejména mokré, která tam uvízne zvyšuje váhu sekačky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.215 (?), 1.7.2017 13:59

Děkuji za reakce. O tom ucpávání u stigy už jsem na internetu četl. také jsem četl, že předek sekačky je velmi nízko a při sekání drnovité nebo vyšší trávy je problém. Je to pravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.255 (?), 5.7.2017 1:35
Sekačky mají zpravidla nejnižší výšku sekání od 2.5-3cm, tak při takto nastavené hodnotě nebude s drny nadšená žádná sekačka a co se týká vysoké trávy, to je široký pojem-pro někoho to je 15cm, pro mě nad 40cm na rotační sekačku 😁.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika