Stiga 3084 H - hučení převodovky



host - 19.34 (?)
5.4.2016 21:27

Myslím  ,že jste  ji přehřál, na takové  práce tyto  stroje nejsou  stavěné.Nedoporučuju takové   "polní"  práce  ,ta převodovka  pokud nemá chladič oleje  se přehřeje  a brzy  o ni  přijdete s  takovým zacházením.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kouble - (2) - 157.4 (?), 5.4.2016 21:14, zobrazeno: 5323x

Zdravím, dnes jsem vyjel po zimě s traktůrkem usmykovat louku. Za traktůrkem tahám koňské brány(utahnu je i rokou, takže žádná velká zátěž). Asi po 20ti minutách se mi začala ozývat hydrostatická převodovka a traktor přestával jet. Dos mě to vylekalo, protože je rok a něco starý. Začal jsem na internetu vyhledávat nějaké zkušenosti s tím a nic jsem nenašel. Nicméně šel jsem traktor uložit a po nastartování a rozjetí bylo ticho a traktor jel bez problémů. Z tohoto důvodu jsem tedy pokračoval ve smykování. Po nějké chvíli se ale zase ozvala převodovka. Domnívám se, že by mohlo jít o nedostatek oleje. Vadnou převodovku si připouštím jako černý scénář. Prosím o názor a případně radu, zda již někdo doplňoval olej do převodovky u tohototraktůrku.

Děkuji

Václav Kouble

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.34 (?), 5.4.2016 21:27

Myslím  ,že jste  ji přehřál, na takové  práce tyto  stroje nejsou  stavěné.Nedoporučuju takové   "polní"  práce  ,ta převodovka  pokud nemá chladič oleje  se přehřeje  a brzy  o ni  přijdete s  takovým zacházením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.143 (?), 6.4.2016 7:15

Domnívám se že by mohlo jít o nedostatek zdravého rozumu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 6.4.2016 7:58

Zdravím Václave, mnohokrát se zde na téma tahání za traktorem s hydrostaticku převodovkou psalo. Ta Vaše převodovka je nenávratně poškozena a počítejte s tím, že při sekání v parném létě již budete mít probém s jízdu do kopce. Na druhou stranu je Vaše počínání varujícím pro ostatní majitele hydropřevodovek. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.146 (?), 6.4.2016 9:09
Problém je obecný, výrobci nazývají sekačku, na které může obsluha sedět traktůrkem a udávají další využití traktůrku. Viděl jsem zničenou převodovku na traktůrku s motorem Kawasaki, který ani o přetížení nevěděl. Bohužel převody na tahání vozíku s nákladem nejsou uzpůsobeny. Traktůrek je Vari, který se zahrabe do půlky kol a převodům se nic nestane. Traktůrek na trávu používejte na trávu, jinak si hodně připlatíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika