Spotřeba oleje Brigs&Straton



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?)
19.1.2016 23:30

Hledal jsem nějaký starřší příspěvek a narazil jsem na tuto mou diskuzi. Takže doplním co byl problém - podpálené těsnění hlavy a mám ten dojem, že i dotažení hlavy nebylo úplně přesné /pokud si dobře pamatuji byly mírně povolené zřejmě jak si těsnění sedlo/. Ventily byly naprosto v pořádku a nyní bez spotřeby oleje trakturek maká dál. Pouze asi po 7 mi letech vyměněna baterie, po 5 letech jedna napínací kladka, sekací řemen a samozřejmě papírový filtr vzduchu měněn cca po 2 až 3 letech. Jednou byl problém s koncovým kontaktem. Na trakturku je jich několik a já měl koncák koše proklemovaný abych mohl sekat i bez košetak jsem jej využil.

IvanHorseman 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 4.243 (?), 20.4.2011 13:15

Tak to parón! No a co po výměně filtru, přestal pokuřovat? Nebo se uvidí až i po těch ventilech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?), 22.4.2011 21:28

Tak včera jsem odvážel zbytky střechy károu s traktůrkem a zdá se, že kouření se s novým filtren výrazně snížilo, jak při startu se sytičem tak při přidání plynu. Budu hlídat olej a uvidím zda mizí, nebo se mi sešlo plnění a následná kontrola v obráceném spádu a vyvolalo to mou obavu.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 59.2 (?), 28.6.2011 11:24

Kontrola ventilové vůle je otázkou 1 hodiny, záleží na typu motoru. Motor ani nemusí klepat respektive to nemusí být slyšet přez hluk žacího ústrojí. Doporučuji vyměňovat olej každých 50 hodin. Někdo olej nemění a jen dolévá a pak časem doléva stále víc a víc..  Jeden známý už měnil po 3-tí motor během 10-ti let, říkám, co tam leješ - M6AD... U těchto motorů je to to nejdůležitější včasná výměna oleje a hlavně správný druh oleje.  Osobně mi behá tecumseh už 16 let a to nemá zvýšenou spotřebu oleje, sice ta firma již neexistuje, ale motor ano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?), 19.1.2016 23:30

Hledal jsem nějaký starřší příspěvek a narazil jsem na tuto mou diskuzi. Takže doplním co byl problém - podpálené těsnění hlavy a mám ten dojem, že i dotažení hlavy nebylo úplně přesné /pokud si dobře pamatuji byly mírně povolené zřejmě jak si těsnění sedlo/. Ventily byly naprosto v pořádku a nyní bez spotřeby oleje trakturek maká dál. Pouze asi po 7 mi letech vyměněna baterie, po 5 letech jedna napínací kladka, sekací řemen a samozřejmě papírový filtr vzduchu měněn cca po 2 až 3 letech. Jednou byl problém s koncovým kontaktem. Na trakturku je jich několik a já měl koncák koše proklemovaný abych mohl sekat i bez košetak jsem jej využil.

IvanHorseman 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika