Silný motorový kultivátor



host - 107.193 (?) 
22.4.2018 12:33, zobrazeno: 7296x

Prosím vás, kdo má dobré zkušenosti s nějakým benzinovým kultivátorem. Budu ho mít na záhony asi 150m2, půda pravidelně obdělávaná, předpokládám, aby to bez nutnosti ručního rytí tento stroj zvládl prokypřit na podzim a na jaře. Nějaký těžší, silný stroj, cena cca 10-15tis. Příklady: Hecht 790, 750 (připadá mi to jako mnohem dražší VARI nebo MS 07, ovšem v rekre-hobby verzi). Nebo MTD T380, apod.

Jde mi o to, zda má někdo konkrétní zkušenosti. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vydra004 - (11) - 198.167 (?), 22.4.2018 13:56

Já mam tento Ruris 650B Sprint a je supr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.59 (?), 24.4.2018 23:38

Ruris je z Rumunska...  no... asi na to nemám odvahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.121 (?), 25.4.2018 7:02

Na jedenapůl aru, je dostačujícím nářadím, rýč, který nebude mít čepel s tulejí spojený svarem v mnoha případech nezačištěným, železné hrábě, motyka, tahová motyka na dlouhé a krátké násadě. To je tak vše co budete k obdělávání toho záhonečku potřebovat. Ostatně toto nářradí budetemuset mít v každém případě. Zřejmě nesledujete televizní pořady pro kutily a zahrádkáře. Tam byste se domáknul, že používání rotačního kultivátoru, je spíše škodlivé, než prospěšné. Teď konkrétní zkušenosti. Základní zrcování půdy, to je podzimní přípravu, provádím rytím, Zapravuji tím do půdy organickou hmotu a navíc má kvalitní rytí protiplevelný účinek. Kultivátorem zpracovávám půdu jen pod brambory a česnek. Tam, kde provádím výsevy, tak plochu přejedu válcem, vyčnívající houdy se rozdrtí, hrabkami srovnám lehce do roviny a můžu sít. Ten kdo použije kultivátor, tak nakypří velkou vrstvu půdy, která postupně proschne, protože se porušila kapilarita půdy, když to rychle srovnáte a provedete výsev, tak semena lehce naklíčí a následně nedostatkem vláhy zaschnou. Výslekem bude, že po dlouhé době vzešlá kultura, bude jako noty na buben, zatím co ten kdo nepoužil kultivátor, bude mít již svou mrkvičku vyjednocenou a okopanou..Samozřejmě vyjevovat zkušenosti někomu, kdo je již rozhodnutý k něčemu, je úplně zbytečné, protože provede svou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.59 (?), 26.4.2018 2:54

Nic není zbytečné, děkuji za podrobný popis problému, který jsem zatím nikde nenašel. No, možná těch metrů mám 250, neměřil jsem to. Přemka Podlahu ani Láďu Hrušku jsem nesledoval, takže to jsem fakt nevěděl.

Zažil jsem zamlada orání traktorem, protože jsme měli lán pole, potom rytí pár záhonků u domku, a teď zase máme trochu víc. A když jsem si vloni na podzim urval záda při pokládání dlažby a nestihl kvůli tomu zrýt zahradu (a musel jsem to dělat teď zjara), přemýšlím prostě, jak si to napříště ulehčit. Napadl mě kultivátor.

Ale když to čtu, vzpomínám si, že i otec a děda mi kdysi říkal, že čím větší slepené hroudy hlíny po podzimní orbě jsou, tím lépe. A to kultivátor neudělá. No jo, no. Tak zase nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.112 (?), 27.4.2018 23:22

kupte si tento kultivator nebo jiny podobny:  PowerPlus X POWXG7217 tento mam doma už 2hym rokem spokojenost mala spotřeba paliva praci udela dasek nemu pripojit nařadí z kultivatoru hecht třeba hrobkovaci radlice a pod. poličko mam doma cea 2.5 aru oral jsem snim doma sily ma dost.. ma k rychlosti v před a 1x vzad cena je cea necelych 15 000 nic podobnecho vteteto vybavě neseřenete leda starou vari z inzeratu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.59 (?), 22.5.2019 20:50

Po roce se podělím se zkušeností. Koupil jsem Power Plus. Na podzim jsem regulérně zoral. Nakonec mám přeměřeno cca 300m2 a trvalo mi to asi 2 hodiny, včetně testování nastavení výšky pluhu apod., protože poprvé. Co proti tomu bylo několikadenní rytí a odrovnaná záda. Šlo to pěkně, jen při orání udupaných cestiček mezi záhony bylo třeba pořádně přitlačit. Na jaře jsem nasadil rotační nástavce místo kol a prokypřil. Necelá hodinka. Perfektně zpracované pole, jsem spokojen. A děkuji za doporučení. Samozřejmě za 15tis. to není žádný profi stroj, ale pro malého zahrádkáře perfektní. Na rozdíl od ostatních jednoduchých kultivátorů má právě ten připojitelný pluh (v základu) a 2+1 rychlost. To mají jen mnohem dražší traktůrky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.60 (?), 24.5.2019 19:19
Dám jednu zkušenosti půjčovny jsem si půjčil CubCadet se zpětnými otáčkama nožů-výhoda byla v pomalejší kultivaci -pohon jel dopředu, nože se točili dozadu, lepší než rytí které fakt nemusím, ani rýč fiskars mě nepřesvědčil, že rytí je zábava.Toto zábava byla, plocha cca 100m2,jen jsem si zatím vyšlapoval a ono to hrabalo a hrabalo na nastavenou hloubku.Co je zajímavý, tak mě to udělalo i zatravněným plouchu při rozšíření-napoprvé na menší hloubku, otočili to drny, pak 2xvětší hloubku a výšku rýče bylo zkultivováno a nadrceno.Náklady 2l benzínu,550,/půjčovné.Nevyplatí se to kupovat na jednu akci ZŠ rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.16 (?), 30.9.2019 22:45

Tak doporučil bych Vám zapůjčení. Podle mě nemá cenu investovat do takového stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika