Silná kosačka... skúsenosti



host - 56.120 (?)
24.6.2019 12:22

Taky zdravím. Používáte u VARI někdy mulčování a jak Vám funguje? Psal jsem to o pár řádků výš - mám ALKO Silver Line a při mulčování nechává trávu za sebou v řádku. A to i při poměrně nízké trávě. 

Potřebuji teď koupit ještě druhou sekačku a nerad bych skončil stejně... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 250.40 (?), 11.6.2019 17:21

Len by som rád opravil môjho predrečníka.

Neni som fanda Hondy.Som založením Stihlák.To však neznamená že neviem oceniť slušný stroj.

Viete ono Stihl má kompozitové chasis na štvorkovej a päťkovej rade kosačiek.Nemávam s nimi problémy.Samozrejme pokiaľ sa nerozhodne aktivačný pracovník zmeniť kosačku za pojazdné sedadlo.

 Ono výhoda kompozitných šasičiek je v tom že sa dá lacno aerodynamicky vyriešiť na optimálny výkon.A verte mi že na tom stroji nie sú žiadne zbytočné rebrá.Všetko má svoj dôvod a zmysel. Pokiaľ by potrebovali zosilniť tak to schovajú do dvojitej štruktúry.

Toto isté sa dá urobiť aj z hlinníkom.Len je to ťažšie a drahšie.

Rotostop je asi najväčšia výhoda tohoto stroja.Hlavne pokiaľ má kosiť žena.

A prevodovky - to je kapitola sama o sebe.Videl som ich mraky rozsypaných Husqvarny, Dolmare,Vikingy a o všeliakých Hechtoch a podobných ani nerozprávam.Hondu som ešte nevidel.Ale musím uznať že je to taký exotický stroj že som ich videl len párkrát v živote.Stejne ako Husqvarnu za 1100 euro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 11.6.2019 20:56

Propána tak když jsou to pro vás obě sekačky takoví exoti, tak proč se k nim vyjadřujete?

Pochopte, že za cizí peníze jsou všichni hrdinové, ovšem osobní zkušenost je zcela nenahraditelná.

Otočte si zmíněnou Hondu a podívejte se na ta žebra na spodu skeletu.Pochopitelně mají své konstrukční opodstatnění, ovšem o tom byla v textu zmínka. Při práci se pak zanáší a vede to k tomu co výše poisuji z 12 leté praxe!!! Přeci to tu nebudu psát stále dokola a dokola.Připadá mi, že nečtete pozorně text, na který reagujete.

Jo, kompozit umožňuje optimální aerodynamická řešení, ovšem "tady někde prostě s.oudruzi udělali chybu".

Honda umí motory, zbytek stroje taková sláva není ani náhodou, plasty prostě celkově moc neumí a peníze, které si nechá zaplatit vyhazujete za značku. Okecat ale cokoliv v reklamních prospektech umí její markeťáci dokonale.

A už toho nechte, uvědomte si že se jedná o tazatelovy peníze. Je tedy třeba mu poskytnout co nejvíc informací ze skutečné praxe a on si pak stroje fyzicky prohlédne a rozhodnutí už bude na něm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.40 (?), 12.6.2019 7:25

Verím že vo vašom kraji je každá druhá kosačka Honda a zvyšok je 1000eurová Hq.Takže máte bohaté skúsenosti zo servisom týchto strojov.U nás je to rozdelenie výrobcov trochu iné.Takéto stroje sú u nás exotické t.j.je ich pár.To však neznamená že ich nepoznám.No a pokiaľ v kosiacom priestore vidíte rebrá tak by možno bolo dobré zamyslieť sa nad tým prečo sú tam a čo tým chcel básnik povedať.

 No a myslím že toto je zhruba všetko čo som chcel ku tejto téme povedať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.70 (?), 12.6.2019 9:50

švagor kúpil staršiu kosačku s motorom Honda, lišta 46cm a tá seká jedná radosť. jednorýchlostný pohon trochu menitelný otáčkami samotného motora a... stačí. Cena 80 euro. No nekúp to :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.149 (?), 12.6.2019 13:14
Vsem dekuji za reakce, nechci,aby se tato diskuze promenila v napadani jednotlivych vyrobcu/uzivatelu. Po zakoupeni podam zkusenost se strojem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 12.6.2019 21:01

No, nechtělo se mi sem už psát, protože diskuze s bratry slováky je skutečně "jeden o voze, druhý o koze".Doufám, že to při podrobném čtení taky vidíte.

Píšu z osobní 12leté zkušenosti s tímto konkrétním strojem. Jsou to Vaše peníze, vyberte pečlivě a s rozvahou, bez emocí. Zkušenosti napište tak za cca 5let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.120 (?), 24.6.2019 12:22

Taky zdravím. Používáte u VARI někdy mulčování a jak Vám funguje? Psal jsem to o pár řádků výš - mám ALKO Silver Line a při mulčování nechává trávu za sebou v řádku. A to i při poměrně nízké trávě. 

Potřebuji teď koupit ještě druhou sekačku a nerad bych skončil stejně... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.70 (?), 27.6.2019 12:39

Mulčovanie som zatial neskúšal, všetko zbieram do koša, takže neporadím. Ale skúste mulčovanie dozadu cez pootvorený zadný kryt bez koša.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.165 (?), 27.6.2019 15:51
Nevím co by měla být „silná kosačka“, dají se dohledat tabulky, jakou sekačku na danou plchu. Na ruských portálech mají pěkně rozpracované a zařazené do tabulek podle velikosti ploch, stroje s potřebným minimálním výkonem, pro různé práce na zahradě.Já mám MTD ADVANCE 53 SPKV HW. Jsem s ní spokojen. Používám hlavně na mulčování. Rozsekaná hmota j rozprostřena po celé ploše a velmi rychle se propadne strništěm. Velmi oceňuji nádržku o objemu 2l
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.180 (?), 27.6.2019 16:54
To neni mulčování, to je výhoz dozdu a je to v řádku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika