Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Rychle rostoucí živý plot. Vypěstujete maxirychle s minináklady. Více info>

Zahradní technika > sekacky Mountfield nebo jine, lepsi?

Sekacky Mountfield nebo jine, lepsi?

host - xxx.xxx.32.83 (?)
14.3.2018 2:06

A jaká?Typ, model,značka, benzínovku?

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

sekacky Mountfield nebo jine, lepsi?

host
7.5.2001 14:07, počet návštěv: 57711
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Mate prosim zkusenosti se sekackami Mountfield - jsou dobre, nebo existuji jine, o tridu lepsi?
Připojit reakci   

Re: sekacky Mountfield nebo jine, lepsi?

host
25.5.2001 2:38
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
host napsal:

>Mate prosim zkusenosti se sekackami Mountfield - jsou dobre, nebo existuji jine, o tridu lepsi?

Podle mých zkušeností jsou nejlepší sekačky DOLMAR-součásti nejvíce namáhané jsou z kovu-nikoliv z umělých hmot a proto vysoká živostnost a spolehlivost. DOLMAR má webové stránky: http://mujweb.cz/dolmar/dolmar.htm tam se dá vybrat ze sekaček, křovinořezů atd.
Připojit reakci

Re: sekacky Mountfield nebo jine, lepsi?

host - xxx.xxx.161.9 (?)
21.10.2007 17:04
První sekačku od firmy Mountfield jsem si pořídil na jaře 1996 a posekal jsem s ní více než 75000 m2. V roce 2006 jsem si pořídil model XS 55 MBS s pojezdem, pevným ocelovým šasim, záběrem 53 cm, košem o objemu 60 l, mulčovací záslepkou a plynulou regulací otáček na madle. To je stroj, na který nedám dopustit, zejména díky motoru B&S Quantum o výkonu 5 k. Zvládá i vysokou a přerotlou trávu, poradí si s nekvalitním povrchem. Mimochodem sekačky z produkce Global Garden Product nabízí rovněž Dolmar a vzhledem k tomu, že máte dobré reference, v podstatě potvrzujete moje zkušenosti.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.228.246 (?)
9.11.2011 4:22

Sekačku od Mounfieldu už nikdy!!!Cena kolem 14000kč odpovídá tak ceně o polovinu nižší od jiných výrobců, to samé platí o kvalitě plastů, zpracování atd. |Za klamavou reklamou se odráží cena těchto šuntů!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.24 (?)
21.10.2007 19:23
Vlastním třetím rokem sekačku od Manťasfíldu typu XS 50 MHS (Castel Garden) s motorem Honda  4,5 HP a pojezdem. Sekám s ní členitý a svažitý pozemek. Do svahu mi z několika pramenů (od jiných firem zabývajících se sekačkami) byl doporučen motor Honda před Briggsem. Jsem maximálně spokojen. Cena vyšla víceméně stejně z různých zdrojů. V Globusu měli na stejnej peníz nerezové šasí. Šasí mám plechové, nastříkané barvou, nějaké mulčovácí doplňky plastové, ale mulčování nevyužívám. A před týdnem jsem sekal trávu a zárověň jsem sekačkou "shrabal" i listí. Sběr do koše je velmi dobrý. P.B.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.21 (?)
21.10.2007 19:58
Moje zkušenosti: dobré sekačky, ale za velmi vysoké ceny, u konkurence za stejnou cenu pořídíte lepší. Kdybych nakupoval já poohlídnu se po konkurenci jako Electrolux (partner, HQ, Jonsred...atd..), Dolmar a AL-KO, Honda, Stiga a popřípadě jiné značky.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.9 (?)
21.10.2007 22:36
Ceny bych označil za standardní. Jsou stroje dražší i levnější v dané kategorii.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.105.201 (?)
22.10.2007 0:36

Děláte si srandu? Jistě že existují lepší, mountfield má spíše hobby produkty, ale musím se i zastat, že existují i horší a v mountfieldu narazíte na sekačky i s kvalitními motory - honda, kawasaki, ale tu omáčku okolo nemohu hodnotit z vlastní zkušenosti, neměl jsem odvahu experimentovat. Jinak je to o ceně, nemohu např. srovnávat sekačku od mountfieldu za 8000 kč s jinou za 16000 kč, cena odráží použité materiály včetně motoru. Pravdou bude, že ceny jsou poněkud vyšší, ale to obnáší rezervy na slevové akce - sezónní, i mimo sezónní - kolo štěstí na vše.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.9 (?)
22.10.2007 19:55
Základem sekačky je motor. To je bez diskuse. Další komponenty - ocelové šasi sekaček Castel Garden (Mountfield) je při správném zacházení (čištění, konzervace) takřka nezničitelné. Zrovna tak ostatsní komponenty a to mluvím z vlastní zkušenosti s modelem Rasor 434 (1996) a  XS 55 MBS (2006) jsou kvalitní a trvanlivé.
Připojit reakci

vyslouzil (16189) - xxx.xxx.85.27 (?)
22.10.2007 22:29
Jiste, motor je základ, ale není všechno. Tecumseh v mé  staré sekačce přede stále jako hodiny. Akorát se rozpadl náhon pojezdu i s diferenciálkem, kolečka jsou vyglajdaná a bez pravidelného dotahování samy upadávají, držadlo startéru se rozdrobilo, plast na madle odpadl a šasi je prorezlé. To poslední vinou údržby, to chápu. Na omluvu podotýkám, že byla z Tesca nikoli s Mountfieldu (OBI ještě nebylo)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.113.78 (?)
20.11.2011 21:57

Mám sekačku TORO. Prodejce vychlálil do nebes, že je to kanadský výrobek a kvalita sama. Bohužel - první co odešlo bylo madlo pojezdu, druhé byl prokluzující pojezd, pak se ulomila zarážka madla pojezdu - servisák mi řekl, že s tím nešetrně zacházím, ale neuvědomil si že je to zahradní stroj, pak se rozlítla při sečení směrová krytka výhozu posečené trávy, málem to zranilo obluhu, poté odešel starter sekačky. Sekačka stála cca 21 tis. Kč - chtěl jsem kvalitu a mám šmejd. Každá oprava v rámci posezenní prohlídky zdarma stojí 1100 až 1400 Kč. Pokud mohu radit tak od této sekačky a této firmy utíkejte co vám nohy stačí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.2 (?)
20.11.2011 22:51

Toro jsou sekačky stavěné na americké trávníky. Stejně tak jako výrobky rodiny Husqvarna. Sekačka dělaná na naše šťavnaté trávníky má hluboký korpus a možnost pracovat s nožem s křídly.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.121.238 (?)
21.11.2011 9:15

Co to ma spolocne s tym, ze diskutujuci na ktoreho reagujete, kupil smejd?...nech ich mountfild predava amickym turistom.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.168.73 (?)
20.9.2014 10:06

Mountfield byl největší omyl, za který bych si nejraději nafackoval!!! Nová sekačka Honda za 14,5tis. byla hned po prvním 1,5hod sekání na reklamaci. Nefungoval pojezd, prasklé gufero v motoru. Dále mají frajeři tak šikovně udělané unašeče nožů, že vám prasknou na sebemenším kameni a vy nemáte šanci se jakkoli bránit, protože to je přece ochrana proti zničení hřídele a navíc je přeci v návodu jasně napsáno, že máte sekat jen povrchy, kde žádné kameny nejsou. No a když to vítězoslavně opravili, tak po dalších dvou sekáních pro změnu nejde ani nastartovat motor! Výrobky z Činy jsou proti tomuhle high tech Japonsko. Sekačku mám od dubna t.r. a u Mtf už nekoupím ani rukavice!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.68 (?)
20.9.2014 11:55

Sekačku od Bédi mám určitě víc jak 20 roků. Castel Garden, záběr 53cm, slitinový korpus. Motor BS. Posekala neuvěřitelné metry a stále seče a seče a seče... Stanislaw

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.103 (?)
20.9.2014 17:36

Sekačka od Bédi před 20 lety a dnes nelze porovnávat. Další věc, jak zde píše pán něco o Dolmaru, to už hraničí s fanatismem. Pravdou je, že dneska je absolutní špičkou v sekačkách Alko, ale pouze ve vysších cenových relacích kolem 20k, lacinější sekačky jsou i od Alka šmejdy. Honda taky nemá špatné stroje, ale nechá si za to zaplatit dvojnásobek. 

Pro příklad, rozdíl mezi tuctovým Dolmarem a Alkem: malé kola - velké kola, jednorychlostní pojezd - plynulý variátor pojezdu, nepohodlná a né moc pevná rukojeť - špičková pogumovaná nastavitelná rukojeť v jednom kuse s velkou pevností, středně výkoný motor B&S 750 - špičkový motor B&S 850e s mnohem větším výkonem a životností, obyčejné šasí - vyosené šasí, klasický obyčejný přenos na nůž - spojka nože. a tak bych mohl pokračovat ještě asi v 30 dalších věcech. Dolmar dělá jen kvůli Makitě jakž takž dobré některé elektrické nářadí, výrobu má v číně a ty reklamní tlachy v každém vlákně na jakékoliv nářadí prosazující tuto značku už mi lezou na nervy. Sekačku od Bédě bych si koupil maximálně nějakou čínskou z dolního konce ceníku, po rozbití vyhodit, nějakou dražší ani náhodou. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.6 (?)
20.9.2014 17:59

Pořídil jsem stroj Stiga 48 sq a jak vidím, jedná se krom lepšího motoru a jiného madla o výrobek na totžném šasi jako má mountfield 4820 pd bw. Osobně bych se sekačkám od Mountfieldu z produkce ggp nebál, šasi mají kvalitně udělané a problémy s nimi nebývají, těch sekaček na různých základech se tady prodaly kvanta. Co se týká těch nej, za nejlepší u mě platí jednoznačně honda i kvůli mnohem dostupnějšímu servisu. Alko je sice pěkné, ale pro mě není nic extra.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
20.9.2014 18:12

Mam Dolmar, hlinikovy skelet, tri rychlosti, motor Honda 6,5HP, dobry vykon, velky kos, dobre sbira, litrova nadrz, kola ze slitiny v loziscich ulozeni, rukojet dost slusna, nemam vytku, spokojenost.Neznam jine sekacky, nevim,ktera je nejlepsi, ale s tim, co mam jsem spokojeny.Funkcni, bez oprav, za rozumnou cenu uzivatelsky prijemna Dolmar 5365 S3 Pro.Pak mam zakladni typ od Hondy 3,5HP,36 cm zaber seceni, pochopitelne,nema to pojezd, ma to mensi zaber, vykon,ale spolehlive, funkcni,chodi to.Je jasne, ze kazda je jina, za jine penize, kazda ma trosku jiny ucel pouziti, jine moznosti, ale spokojenost.Tim nechci rici, ze jine firmy sekacku neumi, treba i lepe, jen popisuji svoji zkusenost.At dobre vyberete.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.159.114 (?)
20.9.2014 19:06

Mame fleurelle turbolux, vse v plastu, velky kos, kdysi pred 15? lety v makru za cca 10.000 Kc? Funguje furt, je nemrtelna :-) Nyni uz pouzivame ovecky, nac se sekat a litat za sekackou... Sad je v pohode a hnojeny, ovce travu spasou... Novou sekacku uz kupovat nebudem :-))

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.242 (?)
21.9.2014 11:16

Al-Ko je len lepšia čínska kvalita ale žiadna špička to ani zdaleka nie je.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
20.9.2014 17:55

Mam tez velice spatnou zkusenost s Bedou.Horsi sekacku jsem v zivote nemel, nez od Bedi a doufam, ze uz horsi, nebo podobnou nikdy miti nebudu.To bylo oprav, penez a prace stala.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.175 (?)
21.9.2014 20:54

No a já musím sekačku od Bédi zase chválit, 5 let jen měním olej a brousím nůž, nový traktor žluťák se furt dokola *ere, nový vyžínač stejné značky bude 3. týden v servise tak bych byl opatrný s hodnocením

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.133 (?)
16.8.2016 11:32

Koupili jsme sekačku s pojezdem od Mountfieldu za cca 18 tis. Hrůza! Funguje celkem dobře, ale kvalita dílů je hrozná. Máme zahradu 1100m, rovnou, pouze tráva. Sekáme tak 10x za sezónu. Hned po půl roce provozu (cca 5x použito) upadlo uchycení kolečka, prý špatným zacházením! Dovezl jsem sekačku do servisu, napulírovanou, byla jak nová. Naúčtovali si i vyčištění stroje!!! Reklamaci neuznali. Tak jsem přestal chodit na povinné servisní prohlídky, které musíte absolvovat kvůli 7 roční záruce (které si ovšem zaplatíte, jako u aut), protože to nemá smysl, akorát platíte a platíte A další a další závady. Tedˇ nám např. upadnul šroub pro uchycení nože. Může mi to někdo vysvětlit? Nemáme pařezy, kameny, prostě nic, čím by se to mohlo urazit. Asi máme moc tvrdou trávu... Mám ještě jednu sekačku na "horší", předchůdkyni této (Partner). Byla zakoupena ještě v Tuzexu (!) a funguje dodnes!!! Zpočátku jsme měli na pozemku i sem tam nějaký kámen, klacek, kořen - nic tomu nevadilo. Shořel motor, tak se nechal převinout a jelo se dál! Celé z plastu, nulová údržba. - Závěr: jak už bylo řečeno výše, Mounfield nebrat, to samé, i lepší, koupíte jinde za polovic.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.6 (?)
17.8.2016 7:51

Sekačky od GGP (Castelgarden, Mountfield) jsou OK stejně tak jako Oleomacy. Ty laciné Patriot a Green master mají nakupované z číny a těm bych se doporučoval vyhnout, jsou to stroje úplně nejlacinější třídy s bídnou kvalitou, vydrží tak dva tři roky a pak se rozsypou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.8.1 (?)
20.8.2016 23:27

Kvalitní sekačka vydrží roky, ale o to mají zájem jen zákazníci. Ekologové chtějí aby nedýmila a nespalovala, servisi chtějí aby se kazily, výrobci chtějí aby jich stále prodávali a my chceme aby se nekazily a vydrželi hoodně dlouho. Copak asik chce Mountfield??

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.6 (?)
21.8.2016 19:56

U Mountfieldu je to stejně tak jako u jiných spíš otázka individuálního přístupu. Není pravda, že všechno od nich jsou šmejdy. Největší problém je, že se kašle na olej, filtry a podobně. A to je ta krátká životnost a časté návštěvy servisů. Všichni výrobci ještě na kvalitu nekašlou...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.100 (?)
22.8.2016 9:38

Nedělám si iluze, že by zrovna Mountfieldu záleželo na kvalitě. Tam, ale i jinde jsou preference úplně jiné.

A že je záruka 7 let? Čím delší tím lepší - jenže ne pro zákazníka, ale pro prodejce. Zajistí si tak pravidelný předražený servis a záruky se téměř automaticky neuznávají (zamítají), což je příklad nejen Mountfieldu, ale i Hechtu.

Co se týče námitky, že se kašle na olej a filtry - pokud se nebavíme o dvoutaktu se starou směsí nebo směsí bez oleje a u čtyřtaktu o chybějícím oleji, tak se závady tohoto druhu téměř nevyskytují, pokud motor nemá výrobní vadu. Čtyřdobý motor sekačky dokáže na starý olej fungovat hodně roků naprosto bez problémů.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.63.33 (?)
24.8.2016 13:40

Tohle musel psat nekdo, kdo dela u Mountfieldu... :-)))) Mam sekacku za 18.000,- uz ze servisu byla spatne serizena, vypadlo lank od spojky, sberny kos na travu se okamzite pokazil - vypadlo kovove rameno, radeji jsem si to sam opravil pridavnymy podlozkami (sakra za 18 tisic po tretim seceni prece neni mozne neco doopravovat neoriginálnními díly, protoze po se rizen i v servisu to se to znalo znova) a co je asi nejhorsi, tak kdyz sekam v lehkem kopci, tak se sekacka automatiky nerozjede, musim ji roztlacet, byt zezacatku fungovala dobre,... ale po tretím seceni to zaclo... naposled jsem si koupil v Mountfieldu neco drazzsiho - delaji zatim jen predrazane vyrobky v hobby kvalite, protoze se to jeste nenaucili -  ani nemohou - leta vyvoje,. pokusu a omyli u jinych u jinych spolecnosti se proste koupit nedaji ...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.114 (?)
8.9.2016 18:36

Právě jsem platil opravu - prasklé lanko pojezdu = 812,-Kč Na opravení jsem čekal bez 2 dnů přesně měsíc. A stejná oprava (výměna lanka) před necelými 3 roky = 480,-Kč. To se to vydělává.  Ale komu není rady, tomu není pomoci a lidi prostě neví, kdy přestat - chápu je, ale mě to takhle stačí.  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.143 (?)
4.10.2016 21:52

sekacky viking, nesmrtelne,krtince, kameny,super cisteni kose,5 let maximalni zatez, jenom jedna zavada, zamotana startovaci snura

Připojit reakci

host - xxx.xxx.8.1 (?)
6.10.2016 21:44

No ja si ted koupil v akci u Bedara MAX 53VBD Allroad Aluminium za 13 tisíc. Nikde jsem ji levnější neviděl. A zatím na ni nenadávám, koš naplní tak že ho málem neunesu. Pro duchodce to není, já to ještě zvládnu.

A zdá se mi i celkem pevná. Tak bych ted moc nenadával, a co jsem viděl tak sekačky v akci mizeli rychle.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.39.31 (?)
13.10.2016 15:25

I já nepříliš zdatný v opravách bych k bedarovi do servisu nejel a to jsem u nich nakoupil nebo dostal řadu výrobků. Je u spousta jiných servisů... Je vaše věc že jim dáváte vydělat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.18 (?)
13.3.2018 15:53

Mám si koupit sekačku od nich? nebo se dá sehnat kvalitnější za podobnou cenu?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.83 (?)
14.3.2018 2:06

A jaká?Typ, model,značka, benzínovku?

Připojit reakci

Marvella (796) - xxx.xxx.48.194 (?)
14.3.2018 13:40

A jakou sekačku chcete? Marcela

Připojit reakci

host - xxx.xxx.63.77 (?)
14.3.2018 16:06

Já bych od nich sekačku znovu nechtěl, mám koupenou Dánskou sekačku Texas, má mnohem lépe stavěné motory, jsou výkonější a kvalitnější

Připojit reakci

host - xxx.xxx.204.71 (?)
14.3.2018 16:36

Že dánske.smiley

Mnohem lépe stavené motory.smiley

Jsou výkonejší a kvalitnejší    smiley

Dánsky je tak nápis.A motory sú obyčajné čínske Lonciny alebo Zong-šeny.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.101.8 (?)
15.3.2018 13:35

A kde bych se mohl jít podívat na sekačky Texas?

Připojit reakci

Marvella (796) - xxx.xxx.48.194 (?)
15.3.2018 9:50

Já mám EL 4800 HP elektrickou a je skvělá. Na podzim se mi při posledním sečení zasekl motor (sekačku mám 3 roky, prodloužená záruka je na 7). Odvezla jsem jí do servisu s tím, že budu vybírat novou. Tuto sobotu jsem si přivezla sekačku s novým - vyměněným motorem, prodloužená záruka mi byla naprosto bez problémů uznána. Takže za mě poměr "výkon-cena" prostě bezva. Příští sekačku si koupím zase klidně v Mountfieldu. Samozřejmě záleží na tom, jakou plochu a terén sekáte. Marcela

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Benzínová sekačka pozemek 1300m22120.7.20181737
Robotická sekačka WORX Landroid WG755E1219.7.20187383
Jaký aku vyžínač?3817.7.201825896
rotavator Robix14616.7.2018277432
Traktory Starjet2516.7.20182745
Otočený motor na Husqvarna 535RX po sečení716.7.2018590
Kvalitní rotační benzínová sekačka s pojezdem315.7.2018356
Briggs stratton střelí do výfuku nanastartuje215.7.2018242
Wolf-garten Expert 92.160 H5214.7.201862837